Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves katolikus testvérek,...

Kedves katolikus testvérek, nem gondoljátok, hogy egy ilyen szöveg elijeszti az érdeklődőket?

Figyelt kérdés

"

Krisztus Lelke ! Szentelj meg engem !

Krisztus teste, üdvözíts engem !

Krisztus vére, ihless meg engem !

Krisztus oldalából kifolyó víz, tisztíts meg engem !

Krisztus kínszenvedése, erősíts meg engem !

Ó, édes Jézus, hallgass meg engem !

A te sebeidbe rejts el engem !

Ne engedd, hogy tőled elszakadjak !

A gonosz ellenségtől oltalmazz engem !

Halálom óráján hívj el engem ,

És juttass magadhoz engem ,

Hogy szentjeiddel dicsérjelek téged

Mindörökkön örökké. (Ámen)

"


Ti hogyan értelmezitek a sorokat?



2013. okt. 11. 23:30
 1/10 A kérdező kommentje:

"Egyetlen vigaszom, hogy kolbászt csinálhattak belőled értem, én uram, Istenem..."

Emiatt nem fogok éhen pusztulni.

2013. okt. 12. 00:22
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vagyok katolikus, és nem is rajongok a katolikus egyházért, de engem nem rémiszt meg. Nem értem miért kell állandóan kötözködni velük... Már bocsáss meg de rendszeresen ezt látom tőled. "Bálványimádás" ide, vagy Jézus vére oda, ha nem tetszik akkor ne csatlakozz és ennyi.

Katolikus létük nem jelent veszélyt sem rájuk, sem másokra nézve.

Foglalatoskodnának az emberek inkább a 20 millió kis szekta felszámolásával, és rögtön jobb lenne a világ.

2013. okt. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok katolikus, de nem látom, hogy mi olyan hatalmas probléma ezen.
2013. okt. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

2-es: Egy nagy szekta nagyobb probléma, mint a kis szekták külön-külön.


Amúgy én a szöveg olvasása közben kecskemaszkos fekete csuklyás embereket képzeltem el, akik éppen feláldoznak valakit. Pont illik ehhez.

2013. okt. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kzs ***** válasza:
39%

@ 2-es válaszoló


Nem kötözködés. Arról van szó, hogy a Katolikus Egyház - a depositum.hu-ban foglaltak ellenére - nem tudja megvédeni a tanításait. Semmiféle elfogadható magyarázatot nem ad se a Mária-tanokra, se a védőszentek tanára, se a Purgatóriumra, stb.


Az meg hogy nem a katolikus létük nem jelent veszélyt számukra, na ez relatív.

Itt a földön biztos hogy nem, de ha azt nézed, hogy ikonnak, kegytárgynak értelmezik azt, ami a SzentÍrás szerint bálvány, és a Máriához fűződő tiszteletük már súrolja (sőt inkább eléri) a Máté 4/10 Igét: "Az Urat, a te Istenedet imádd, és CSAK NÉKI SZOLGÁLJ" - a Katolikus Egyház annak ellenére, hogy Máriának egyedülálló szerepe volt, de Máriát - érthetetlen, és elfogadhatatlan módon - Jézushoz nagyon is hasonló szintre emeli fel. Ez pedig teljességgel elfogadhatatlan, hiszen maga a SzentÍrás nem teszi ezt meg.


És még sorolhatnám.

Én olvastam a depositum.hu-t, hát engem nem győzött meg. Egyáltalán nem.


Úgyhogy nekem az a meglátásom, hogy a kérdező (Lost in the Darkness (R.I.P.) helyes úton jár, hogy próbálja megvilágítani a Katolikus Egyház bizonyíték nélküli - vagyis téves - tanításait.

----------------

@ Kérdező


Válaszolnék a feltett kérdésedre, annak ellenére hogy már régóta nem vagyok katolikus, viszont ebből a háttérből jöttem.


Szóval: "Krisztus teste, üdvözíts engem !"

> Krisztus teste az egyházat jelenti, ami viszont NEM üdvözíthet. A SZentÍrás világos és egyértelmű állásfoglalása az, hogy KIZÁRÓLAG Krisztusban van a mi üdvösségünk. Ezt támasztja alá a Máté 4/12).


"Krisztus oldalából kifolyó víz, tisztíts meg engem !"

> A víz, ami a Messiás oldalából folyt ki, nem ezt szimbolizálja. Megtisztítani csakis a Vér tud.


"A te sebeidbe rejts el engem !"

> A sebekbe nem elrejtőzünk, hanem meggyógyulunk.

Erre vonatkozik az 1.Péter 2/24 és az Ésaiás 53/5: "...akinek sebeivel gyógyultatok meg"

----------

Röviden "ennyi" ami kifogásolható ebben a szövegben.

Jó lenne, ha a Katolikus Egyház nem téves imát fogalmazna meg, hanem igenis helyre tenné azt, és a SzentÍrással egyetemben működne ez az ima.

2013. okt. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szeressük egymást ***** válasza:
Az érdeklődők annyira nem tudják értelmezni a teológiai hibákat ebben az imában, ellenben azt a képmutatást és pedofil papmosdatást érzékelik.
2013. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem érdekel engem hogy mit tud megvédeni és mit nem. Egy halom másik felekezet van itt, ami bőven kapott olyan támadásokat, amikkel szemben nem tudott egy szót sem szólni. (Jehova tanúi, Hit Gyülekezete). Aztán mégis itt nagyban támadnak, ahelyett hogy valami értelmes magyarázatot adnának az ilyen jellegű kérdésekhez.

De nem ez engem még mind nem érdekel. Az egyházi vezetőség korrupt, ezen nincs mit tagadni. Én az átlagos katolikus hívőkről beszélek, akiket teljesen alaptalanul érnek ilyen támadások. Eddig ahányat ismertem egyikkel se volt bajom, Istenben hisznek, olvassák a Bibliát, nem tökéletesek, nem kifogásolhatatlanok ahogyan senki más sem!! De megvan a tiszta akaratuk, hogy Istenhez közeledjenek, és ha emiatt akármilyen Isten megtagadja őket, na hát akkor az nem Isten és engem nem érdekel.

Ebbe születtek bele, ha református családba születtek volna akkor reformátusok lennének,, ha ortodox családba születnek akkor ortodoxok lennének. De egyenlőre nem a katolikusok csengettek be hozzám hogy erőszakosan térítsenek, nem a katolikusok toltak tolószékben egy nyomorék nőt, hogy meghatódjak a látványától, megálljak és tudjon közbe téríteni valami vén asszony aki tolta, nem a katolikusok zárnak el a családjuktól az embereket, és nem katolikusok tették tönkre tömegesen a követőik életét. Lehet lepontozni.

2013. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Üdv néked nagy Király!

Akit ez elijeszt - az bátran ijedjen el.

Viszontlátásra:

-aa-

p.s.: ennél részletesebb, mélyebb teológiai vitákba azokkal szoktam bocsátkozni, akik a skolasztikusoktól olvastak legalább egyetlen oldalt

2013. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elijeszti az "érdeklődőket". Ez kb. olyan, mintha az Egyház valami cég lenne, és minél jobb portékát kell kirakni a kirakatba, hogy az érdeklődőknek tetsszen...

A fent idézett imádság egy nagyon szép ima, Loyolai Szent Ignáctól. A 2. válaszolóval abszolút egyet értek, és még hozzáteszem, hogy amúgy nem hiszem, hogy egy kereső pont ezzel az imával találkozna először a Katolikus Egyházzal kapcsolatban, de ha igen, akkor mielőtt elrettenne, érdemes elmagyarázni Krisztus szenvedésének misztériumát.

2013. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 girl9686 ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ez egy ima amit a vasárnapi misén az áldozás után szokás mondani , mostanság. Nincs köze semmiféle feláldozáshoz , csak egyszerű kérések az Úr felé. Egy egyszerű kérés és köszönet . Kérés , hogy segítsen minket és az áldozata által segítsen minket és köszönet , hogy szenvedett értünk .


Krisztus Lelke! Szentelj meg engem !-> kérés hogy legyen velünk az ő lelke


Krisztus teste , üdvözíts engem! -> (áldozás)


a többi is ugyan ilyen sor , semmi rossz nincsen benne (szerintem)

2013. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!