Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme még bármilyen a...

Van értelme még bármilyen a Hit Gyülekezete bármilyen pocskondiázásának ezek után?

Figyelt kérdés

A HGY hitvallása szerint fundamentalista egyháznak nevezhető, vagyis szorosan a Szentírás alapja szerint követi Isten útmutatását. Ezért is nem fognak itt igével alátámasztva értelmes vitát nyitni, mivel a legtöbb rágalmazója a Hit Gyülekezetének olyan világi emberek, akik Isten beszédét maguk is a hátuk mögé vetik, vagy pedig olyan vallásos ál-keresztény törvénykező emberek akik általában bizonyos történelmi egyházhoz tartoznak, de ez az egyház sosem buzdította a híveit a Biblia megismerésére.


Az adakozás, a tized fizetése, a nyelveken szólás, a Szent Szellemmel való betöltekezés, stb, mind mind a Szentírásban megtalálhatóak...


A HGY munkásságát mind Európában, Amerikában, Izraelben és még számos helyen a világban ismerik, és elismerik, például Németh Sándor az Izraeli állam legmagasabb kitüntetését kapta meg.


A pocskondiázóknak csak annyit üzennék, hogy adott a lehetőség, alapítsanak a semmiből egy gyülekezetet, amely túlél mindent, és álljanak oda, beszéljék ki a pénzt az emberek pénztárcájából. Meg lehet mutatni, én szívesen megnézném...


2013. okt. 17. 10:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Titokban tartottak összejöveteleket, mert a kommunizmusnak nem tetszett a ténykedésük, mivel alapból nem voltak jó barátságba a vallásokkal. Furcsamód, eléggé megszaladt nekik... Vajon honnan? Komolyan... Töröm a fejem és nem tudok rájönni, honnan fussa arra hogy Németh Sanyi nagyvilági életét pénzeljék, arra hogy kiplakátozzák a várost, arra hogy külön műsoruk legyen, arra hogy felépítsenek a Gyömrői úton valami óriás palotát a legmodernebb berendezésekkel, és még biztonsági szolgálatot is fogadjanak?

Talán mégis csak pénzelve voltak, és mégiscsak jó biznisssszzz ez a Hitgyüli.

A Katolikus Egyházzal meg ne példálózz, mert én nem vagyok Katolikus, és szerintem ezzel sokan vannak még így. Amúgy is... Attól hogy a másikra mutogatsz attól még nálatok sem más a helyzet :D

2013. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 kzs ***** válasza:

@ 21-es (előbbi válaszoló)


Valóban titokban tartották az összejöveteleket, méghozzá azért, mert a kommunizmus ideje alatt a vallás az egyik volt, amit nem igazán toleráltak.


Mi volt? Lenin minden mennyiségben: "Árad tiszta fényed, Lenin győz a néped, mindig élni fogsz, mint a nap ragyogsz..." > a vezér istenként való tisztelete, amitől a gyomrom felfordul! Undorító ez az ömlengés Leninről...


Erre jön egy kis csoport, aki Jézust kezdi el imádni, ráadásul nem úgy, ahogy a katolikus felfogás szerint kell, hanem a Biblia alapján... na hát ez, ami szemet szúrt az akkori hatóságnak: megfigyelések, lehallgatások, stb.


Ami pedig a pénzügyet illeti, leírtam, hol találhatóak a Bibliában a bővölködéssel kapcsolatos részek. Ugye azért senkinek nem jut eszébe Pálról, vagy Jézusról azt mondani, hogy biznisz, meg anyagias... :D

Pedig a Hit Gyülekezete pontosan azokat az Igéket követi, amik a SzentÍrásban Jézus, Pál keze által a Szent Szellem írt le.

Az más kérdés, hogy sokan vannak, akik inkább a szegénységet követik annak ellenére, hogy nincs olyan Ige, amiből az derülne ki, hogy az anyagi szegénység (itt tehát nem a lelkiszegénységre gondolok) Isten kedves akarata lenne.

Arról van szó, hogy a mai vallásos világban átoknak vélik azt, ami a Biblia szerint áldás, és áldásnak vélik azt, ami a Biblia szerint átok.

Na ez az, amit helyre kéne tenni.

--------------

A másik: azt írod, ne példálózzak a Katolikus Egyházzal.

De miért ne?


Kezdted/kezdtétek a Hit Gyüli pénzügyeit. Na, én meg erre azt írtam (pontosabban azért válaszoltam), hogy gondoljuk már át egy kicsit - mindenféle rosszindulat nélkül - a Katolikus Egyház dolgait. Elég csak a vallási rendezvényekre gondolni (pl. a pápaválasztást, a pápalátogatást), hogy EZ mibe kerül, és MEKKORA visszhangja van.


Ami pedig a zarándokutakat és a búcsúkat illeti, erre úgy tekint a Katolikus Egyház, mint ami hozzátartozik az üdvösség kimunkálásához. Pedig nem. Ja, és ezek is sokba kerülnek, elhiheted.


A Református Egyház szintén fenntartja - világviszonylatban - saját magát és az intézményeit, plusz a konfirmálás ahogy írtam.


Úgyhogy mielőtt elővennénk a Hit Gyülit, szerintem igencsak át kéne gondolni más egyházakat is.


Namost, félreértés ne essék: engem nem érdekel a katolicizmus pápája, se a zarándokutai, se a búcsúi. Ugyanúgy nem érdekel a református vallás dolgai.

Énfelőlem ellehet mindegyik.

Minden vallásnak szabadság adatott: úgy fordul mindegyik az emberek felé, ahogy akar.


Nézd, én megtettem, hogy múltamból kifolyólag tanulmányoztam a katolikus vallást (ugyanis innen jöttem). Utána kiváncsiságképpen a reformátust is.

Nem hallomásokból, hanem a Bibliát vetettem össze mindazzal, amit a Katolikus, és a Református egyház vall. Utána, és csakis ebből szűrtem le a következtetést.


Ti is megtettétek ezt?

Megtettétek hogy utánanéztetek a Bibliában a bővölködés törvényszerűségeinek, vagy Szent Szellem vételének, esetleg a nyelveken szólás magyarázatának? Vagy bármi másnak, amit a Hit Gyüli vall?


Az egészséges, keresztényre utaló magatartás az, amikor valaki azt tudakolja, hogy X egyház hogy tölti be a SzentÍrás valamilyen témára vonatkozó Igéjét.

A kérdező is erre volt kíváncsi.


Különben a magam részéről szívesen fogadok én is bármilyen, de kultúrált, SzentÍrásra vonatkozó észrevételt, vagy kérdést.

Ennek van értelme.


Üdv! kzs

Lehet privátot küldeni,

2013. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Az én gondolataim továbbra is arra irányultak, hogy honnan szereztek ennyi pénzt. Amire meg is adtam tulajdonképpen egy abszolút reális választ, csak te tereled a dolgot valami zavaros misztikus marhaság felé.

És nem, nem érdekel a Katolikus Egyház. Legalábbis itt és most nem. Ki mondta hogy én egyáltalán akármelyik egyházat támogatom? Most rólatok van szó.

Egyébként meg ezerszámra hemzsegnek a hozzátok hasonló világmegváltó szekták, akik azt állítják magukról hogy a bibliai igazságot képviselik. Egy halomnak közölük teljesen más elképzeléseik vannak, és ugyanúgy alá tudják támasztani a Biblia alapján mint ti. Nem érdekel milyen szót hogyan forgattok. Ugyanolyanok vagytok mint akármelyik rock koncertre rángatozó tagokból álló másik szekta, csak annyi a különbség, hogy megvan Hitgyüli pénze, és szükséges "kapcsolatai" ahhoz hogy elfogadott egyházzá és népszerűvé váljanak.

2013. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos eddig csak arrogáns megnyilvánulást hallott a a HGy tagjaitól. Sajnos még nem volt szerencsém olyan emberrel sem beszélni (tőlük) akiből az alázat, a szeretet áradt volna.

Csak egy példa: kzs is mikor nincsenek érvek akkor a többi egyházra mutogat, hogy milyenek, de nem ez volt a kérdés. :)


Számomra egy olyan egyház mely kiközösít nem a szeretett sugározza, nem az evangéliumot hirdeti!

Személyes tapasztalatból mondom! Megkérdezték tőlem, hogy beszélek-e nyelveken? Nem? Akkor te még nem töltekeztél be Szent Szellemmel! No comment...

2013. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A kérdésedet az ihlette, hogy egy elfogult H.Gy. tag (eric_one) ezeket a sorokat leírta?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 eric_one ***** válasza:
:DDDDDDDDDD
2013. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
0%

Javaslom a "Fesz van" című könyv elolvasását, amit egy szabadult Hit Gyülekezetes írt.


Még pdf -ben is elérhető:


[link]


Elég szomorú, hogy a Bibliára hivatkozva csinálják ezeket az üzemleket.


Persze, meg lehet mindent magyarázni a Bibliából praktikusan idézgetve, ahogy a többi szekta is megmagyarázza az igazát. Mind másik igazságot.

2013. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!