Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihet-e az ember egyszerre...

Hihet-e az ember egyszerre (egy időben), több teljesen egyértelműen ellentétes dologban, amik legtöbb esetben kizárják egymást?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 23:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Hát ez nem éppen keresztény zene és még csak nem is Istent dicsőíti...


Csak hű akarsz lenni a nevedhez, vagy tényleg ennyire elvesztél? :(

Persze érthető, ha nem akarsz kijönni a fényre mivelhogy...


"Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának."

János Evangyélioma 3:19


Lost in the Darkness (R.I.P.) KERESZTÉNY VAGY az Isten szerelmére!


Ébredj már fel!

2013. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

"Általában ez tudathasadáshoz vezet. :-D"

Remélhetőleg ott még nem tartok:)


tattila, neked pedig nem érdekel a ---- Istened. Ha tehetném, annyiszor köpném le, amennyi nyálam van.

Számomra nem létezett, nem létezik és nem is fog létezni soha!

Szóval ne haragudj, de nem vagyok kíváncsi rá a jövőben sem.


Ha képes vagy normális embereket kárhoztatni annak a okkult izének a nevében, akkor hamarosan te is szent háborúkat fogsz végrehajtani.

Miféle Isten az olyan, aki nem hallgatja meg a bűnöst és senki, porszemnek tartja a teremtményeit, miközben a seggét vakarja?

Nagyon rosszul értelmezed a dolgokat.

Isten nem segít a bűnben, csupán erről van szó.

De a bűn sem az a sok marhaság, amiket ezen az oldalon összes szoktál hordani.


Egyik kedves válaszolónak néhány hete már le akartam írni, most eljött az ideje:

A lányod inkább legyen prostituált, mint csőlátású, megkeseredett, elmebeteg bigott.


"...így tehát természetesen Isten is személy szerint ítél, annak a személynek a lelke szerint, hogy mire lehetett volna képes, és mit cselekedett"

Végre egy normális válasz is, köszönöm.


Nem nagyon szoktam paradoxonokkal foglalkozni.

De tapasztalatim szerint valami attól lesz paradoxon, mert önmagát cáfolja.

A világban nem léteznek paradoxonok, csak hibás fogalmak vagy azok hibás megközelítése. (pl. ismeret hiányában)


Csak azt szerettem volna tudni, hogy szerintetek lehetséges-e, hogy egy embernek egy időben többszemélyisége van.

Az affektus, skizofrénia, disszociatív személyiség nem a legjobb kifejezés. Párhuzamos szemllyiségre gondolok.

Tehát hogy valaki mindenben paradoxont lát és mindenre paradoxonhoz hasonlóan reagál.


Most például leírtam, hogy Isten nem egy zsarnok, aki lenézi a bűnös értéktelen embereket, mint Attila szerint.

Múltkor meg még azt fejtegettem és szintén igazat adok magamnak, hogy aki bűnt követ el, az viselje a következményét és büntetést érdemel.


Valószínűleg itt is a fogalmak keveredésével és környezet változásával történhetett valami.

Nem mindegy, hogy mit nevezünk bűnnek, hogy aki benne él, az hogyan áll a témához és milyen lehetőségei van...


Bár a válasz még egyszerűbb. Én nem vagyok Isten.

2013. okt. 19. 12:09
 13/32 A kérdező kommentje:

"Csak hű akarsz lenni a nevedhez, vagy tényleg ennyire elvesztél? :("

Is-is :P


"Persze érthető, ha nem akarsz kijönni a fényre mivelhogy... "

A sötétség nem egyenlő a gonoszsággal...


"

Lost in the Darkness (R.I.P.) KERESZTÉNY VAGY az Isten szerelmére!

Ébredj már fel!

"


Miért, mi a baj velem?

2013. okt. 19. 12:12
 14/32 anonim ***** válasza:

"Miféle Isten az olyan, aki nem hallgatja meg a bűnöst..."


"Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;

Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orczáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott."

Ésaiás próféta könyve 59:1-2


"Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán"

Zsoltárok könyve 34:16

2013. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Ja nem affektusra, hanem ambivalenciára gondoltam.
2013. okt. 19. 12:20
 16/32 anonim ***** válasza:

"Isten nem segít a bűnben, csupán erről van szó.


Csak hogy megmutathassam, mennyire elítéli a bűnt Jézus:


"Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.

És ha a te jobb kezed botránkoztat meg téged, vágd le azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék."

Máté Evangyélioma 5:29-30


Jézus RADIKÁLISAN kezeli a bűnt. Nem tűri meg sem Ő, sem Isten.


A bűnöst szereti, de a bűnt NEM!

Aki pedig Jézus és Isten ellen van, szeret bűnben élni és az pedig a Sátán SZOLGÁJA!


"Felele nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, a ki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek."

János Evangyélioma 8:34

2013. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Tehát ha két szerelmes ember nyálasan csókolózna házasság előtt, akkor vágják ki a nyelvüket?
2013. okt. 19. 12:29
 18/32 anonim ***** válasza:

"És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot.

A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon."

János Evangyélioma 12:47-48


Jézus szavai által leszünk megítélve, szerintem igen is komolyan kéne venni mind azt amiket mondott.

2013. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Erre írtam, hogy akkor jelenjen meg és mondja a szemembe.

De ehhez meg bűnös vagyok :S

2013. okt. 19. 12:35
 20/32 A kérdező kommentje:

Nekem a "szentlélek" mást mondott.

De nyilván én tévedek.

2013. okt. 19. 12:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!