Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet elhinni Bartus...

Mit lehet elhinni Bartus László Fesz van című könyvéből?

Figyelt kérdés
Vajon mi igaz ebből? És mi az ami csak féltékenységből származik?

2013. okt. 20. 13:11
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
51%
Köszi mindenkinek a választ. Én 20 éve vagyok hitgyülis. Jó volt a 9-es válasza is. Leírta amit tapasztalt, neveket nem mondott. Én nem akadtam ki a válaszán. Mondjuk én azt mondom, hogy aki direkt, sunyi módon elhiteti, félrevezeti az embereket, pénzért, hírnévért, pozíciómegtartásért, vagy tapos az embertársain, az ne örüljön, ne legyen sikeres, az ilyen ember ne éljen. Legyen az gyülis, vagy könyvíró. A vérszívó, hazug, tolvaj, szar-szemét emberek ne éljenek. Ezt azokra mondom, akik direkt, aljas szándékból követik el ezeket a dolgokat, úgy, hogy a többieket félrevezeti, és meg se bánják. Ha én is ilyen vagyok, én is haljak meg, mert minek éljen egy ember a más kárára?
2013. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 -a- ***** válasza:
72%

Volt Hgy-s vezetők véleménye:


„Megismerve Bartus László "Fesz van" című könyvét, magunkat is megítélve tanúsíthatjuk, hogy az abban leírt történetek hitelesek és igazak.”


Itt a teljes állásfoglalásuk:

[link]

2013. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
43%
Érdekes, én úgy hallottam, hogy az autonómos vezetők, egymás közt lecserélték a feleségeiket, visszaszoktak a dohányzásra, és, ha ez igaz, akkor ez az elhatárolódási nyilatkozat nem túl hiteles.
2013. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
74%

bűn persze hogy van minden egyházban, sok hiba is.

De hogy ezeket hogy kezelik, igei módon, vagy nem, listázzák-e a vállalkozókat, hogy ki mennyi tizedet fizet, visszélnek-e bűnvallásban elhangzottakkal... hát igen, ez suerintme megítél egy egyházat.

én mégsem találtam jobbat, de ezen belül szerencsére vannak világosságban járó vezetők, vidéki pásztorok, elég sokan.

Ja, még valami.

Ott voltam, mikor meg lett ígérve, hogy az ATV ingyenes lesz, hát mindenhol csak fizetős csatornákban van benne azóta is.

Ez is hazugság volt, és pénzéhség.

Inkább ingyen kéne hirdetni az evangéliumot, és a korrekt politikai műsorok is jobb lenne, ha ingyenesek lennének.

A 700-as klubb is sok áldást nyujthatna ingyenesen nézhetővé téne az országnak, de akkor nem csorog belőle a lé!!!

A vidám vasárnap meg aljas módon háromnegyed évig konzerv, ismétlés, teljesen leszoktunk már sokan róla.

Bár van sok fanatikus, aki megnézi a randa sárga öltönyös részt, amit már vagy 5x ismételtek...

Ott a lehetőség, rengeteg adományból egy tv csatorna, és abból is pénzt csinálnak, ráadásul az élő közvetítés lehetőségeit is eltékozolják.

Bár néha, mikor volt is, akkor is a válaszokat néztem ,azokon volt friss kenet sokszor,. de a prédikáció meg tizenakárhány éve ugyanolyan lapos sajnos.


Aki nem gyűjt, az tékozol!

Ott a lehetőség, óriási talentumot kapott Istentől a gyülekezet, de Sándorék ezt is eltékozolják, ez is üzlet lett, jóbarátok, meg a családtagok, gyerekek jó zsíros fizetésű helyekkel, műsorvezetéssel.


Nem lennék az ítéletkor a helyükben.

Az szomorít el, hogy annyi ilyesmi előadás volt. Volt szűkebb pásztori köröknek egy előadás Isten tábornokairól, eredményeikról, hibáikról, bukásaik kielemzéséről. Ott lehettem én is.

Ja, jellemző, aki tartotta az is homokos lett később... Katasztrófa nem?

Pr Kathrin Khulmannt is, egy jó szolgálatot hiénák kezdték körülvenni, anyagi nyerészkedők... mégis megáldotta Isten. De akkor is az ő felelőssége lett volna tisztán tartani a holdudvarát.

Ez Sándor felelőssége is, és amiket nem igei módon rendezett le, pl vezetők nem nyilvánosan lettek megfeddve, hanem egyre több dolog eltusolva, azzal ah azugsággal, hogy "Krisztus testét" ne sározzuk, ne égessük, hát, szerintme ezekért ítélet lesz, mint Élinek, a korrupt fiaiért. Főleg, hogy eltusolta, és hagyta a nép meg megútálta za Úrnak való áldozatot!

Le kellett volna váltani, megfeddni azokat, akik korruptak.

Volt olyan pásztor aki százak életét tette tönkre, 800.000-es havi fizetésért!

Botrányosan undorítóan hányinger, hogy ekkora fizetést kapott isten munkájának széttúrója, emberek megbotránkoztatója 6-7 évvel ezelőtt, mikor egy átlagember egy évben keresett ennyit!

Nem vélelen, hogy sok ember otthagyja, semmi személyes nincs már a pesti gyülekezetben.

A bagy-os kiválás után szétverték a házicsoportrendszert, amiben pedig igazán lehetőség volt az egymás közelebbi megismerésére, egymásért való imákra, segítségre, személyesebb kapcsolatokra, amivel egyáltalán Jézus összekapcsolná az egyházat, szeretet köteleivel az élő köveket.

Ehelyett egy személytelen kultuszegyház lett a pesti naggyüli, infóm szerint 2 év alatt 5000-en hagyták ott.

Vérük mind a vezetőségen elsz szerintem.

fel vannak fuvalkodva, és vakiok lettek sok dologra.

Isten ebbe vezetett 22 éve, ebbe a gyülekezetbe. Jobbat nem találtam, még jó, hogy személyesne egy jó vidéki gyülekezetbe járhatok, ahol értelmesebb a vezetés, Krisztuscentrikus, őszinte, odaadó ember, aki nem a gyülekezet pénzén építi a saját házát, és nem azon jár nyaralni, hanem a sajátjából épít már többedszer házat a gyülekezetnek.

Előzőt sem köszönték meg neki, inkább kicsinálták a többszázmilliós ajándékáért az irigy gyíík képmutatók.

2013. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 -a- ***** válasza:
65%

Karlowy ! Megjelölnéd a forrásodat?


Megkérdeztem őket is:

„Érdeklődnék hogy amit a Hgy tagjai itt állítanak, annak lehet-e valami valóság alapja?”


Válaszuk:

„Nem cseréltük se le, se el a feleségeinket és egyikünk sem dohányzik (nem is dohányzott).

Jól megvagyunk az asszonnyal, köszönjük szépen.

üdv

Görbicz Tamás”



-------------------

„Szar”-ozás „mocskos”-ozás Krisztust követők közt nem szokás, ahogyan Ő sem tette. (sem a kacsintgatva „kondás”-ozás, ti. más közösségek tagjai nem disznók).

Halála helyett, nemde kívánatosabb annak megtérése (ha szüksége van rá)?


A cél nem szentesíti az eszközt.

2013. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok!


Csak ismételni tudom magam: ezúttal Karlowy tévedett, illetve az informátora hazudott neki...úgy látszik ezek a hgy-s informátorok ilyen hazudósak... :-)


Üdv. Péter

2013. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 eric_one ***** válasza:
34%

Péter!


Némi cinizmust, gúnyt és kárörvendést érzek soraidban, gondolom ettől vidám a hétvégéd....

2013. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
75%
Akkor az informátor nem mondott igazat. :( Sajnálom, elnézést.
2013. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
24%

Most találtam. Akkor ez a fiú mégiscsak kópé. [link]

Ha az ember sarazni akar, mindig talál valamit, de csak arról van szó, hogy mindenki hall valamit. Most kezdtem el olvasni a könyvet.

2013. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Semmi cinizmus, gúny és kárörvendés nincs bennem, egyszerűen gyűlölöm a hazugságot a képmutatással egyetemben, főképp, ha az Isten népének soraiban van. Én a hit gyülekezetébe járó keresztényeket testvéreimnek tekintem, és szeretem őket, de a hazug informátorokat le kell leplezni. A nevető fej valóban félreérthető volt, elnézést érte!


Üdv. Péter

2013. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!