Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet elhinni Bartus...

Mit lehet elhinni Bartus László Fesz van című könyvéből?

Figyelt kérdés
Vajon mi igaz ebből? És mi az ami csak féltékenységből származik?

2013. okt. 20. 13:11
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
0%

Bartus nem normális ember. Ez nagyon régóta tiszta sor. A könyve egy egészen elképesztő mocsok és hazugság.


AKI ELHISZI AMI BENNE VAN AZ MENJEN EL ODA ÉS GYŐZŐDJÖN MEG MAGA!


Ennél többet felesleges mondani, döntsd el magad.

2016. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
100%

A könyv nagyon közel van a valósághoz. A gyülekezet légkörét kellően visszaadja, és az ott tapasztalható problémákat is.

Míg én is "10 éve járok a gyülekezetbe, ott nem történne ilyen" kategóriás hívő voltam, nem adtam neki hitelt. Aztán velem is kiszúrt a rendszer, és belátom, hogy Bartus hitelesen leírja a gyülekezetben lévő jelenségeket, hogy a vezetők hogy hunynak szemet a bűnök felett, ha van pénz az ember mögött. Undorító.


Soha nem hittem volna el a Sándorról amit írt, de láttam az egyik tanítványát közelről, és sajnos elhiszem, el tudom hinni.

2017. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Itt nem az a lényeg, hogy Bartusnak igaza van-e, hanem N.S. -nek igaza van-e, vagy szabadkőműves-e, vagy mennyire hiteles. Pár dolgot leírtam, mellékeltem filmet is, ott úgy néz ki, hogy nem egyértelmű a fiú álláspontja. Ugye a pénzekről nem lehet beszélni, Bartusról nem lehet beszélni, Uzoniról nem lehet beszélni, a szívinfarktusról nem lehetett beszélni, mert titok. Ha figyelmesen megnézzük a Bibliát, akkor látjuk, hogy a nagy parázna homlokára (vagy kiére)az vagyon írva, hogy TITOK. Nem tudom mit gondoljak. Egy csoportban lévő ember azt gondolja, hogy minden rendben, vagy nem is gondolkodik, vagy csak arról, amiről lehet. Mondták is, hogy Wass Albert milyen csúnya, hát, nem így van. Én is ilyen voltam. Ha megnézzük N.S. barátja a Zoltai Guszti és az ő lánya a liberálCurva Zoltai Andrea, aki be akarja hozni a migránsokat, akkor azért le lehet vonni némi következtetést. Ahol felmerül a kétség, kétféleség, ott nincs egység. A linkelt filmeket meg lehet nézni, ha még nem tetted volna meg. Villás Bélának baromságai vannak szerinted. Nemrég néztem egy filmjét, ahol mondta, hogy a Drunvalo Melkizédek mesélte a jutubon, hogy 2012-ben világvége, meg nagy változás lesz. Nem lett és most kiadott egy könyvet, hogy miért nem lett. Azt mondta Villás, hogy hazug, mocsok,gazember. Ha Istentől szólt volna igazat, akkor most nem kéne kiadnia egy könyvet. Tudsz párhuzamot vonni?
2017. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

lassan olyan titkok és homály veszi körül ezt az embert N.S. mint a nagy babilont

de nincs titok ami ki ne derülne 1x

2018. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%

bartus könyve igaz úgy gondolom és grat. hozzá ilyen ironiával anyázás nélkül meg írni valamit nagy tehetségre vall, én nem olvasok benne terhelő tényeket N.S. re nézve . zseniális könyv persze lehet hogy néhány helyen túl van dramatizálva de az írói véna miatt van .

innen látszik h szereti isten N.S. t VALAHOGY megprobálja a lelkész urat szembesiteni önmagával mert nincs tökéletes ember réméljük tanult belőle

2018. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
amúgy én azt gondolom a lelkész urat a felesége befolyásolja párszor voltam nézőként a hit parkban és nem igazán nyerte meg a hölgy a szimpátiámat
2018. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:

A dolgok veleje igaz, elhiheted. Nem valószínű, hogy Bartus bármire is féltékeny lenne.

Sajnos az itt tárgyalt könyv a mai napig aktuális, nincs alapvető változás, csak a színfalak tekintetében. Ezzel az alkotásával Bartus László az igazság kissé vehemens harcosa. A túlzások ellenére az igazságot is tartalmazza a könyv.

Az egész úgy zajlik a gyülekezetben, hogy először az emberek kicsit naivak. Aztán pár év múlva észreveszik, hogy valami nem stimmel. Például, hogy nincs szeretet. Aztán azt is, hogy vélemény nélküli bábuvá akarják tenni őket, hogy ne legyenek önálló gondolataik és elhallgattatják őket az úgynevezett vezetők. Az igazságszerető emberekből pedig bűnbakokat csinálnak. Illetve azoknak csak évekkel később esik le, hogy mi is zajlik valójában. A bűnbakká tett emberek először hosszú évekig többen saját magukat hibáztatják, azt hiszik, saját magukkal van gond.

Nemcsak a könyvben kitárgyalt főmufti a ludas, hanem folyamatosan kezdtek befutni a hírek az alsóbb vezetők túlkapásairól is. Ugyanazt csinálják, mint a nagy, csak kicsiben, mivel ki vannak oktatva a nárcisztikus vezetési trükkökben. Leesett, hogy rejtett nárcisztikusok állnak a háttérben.

Bartus említi írásában a besúgórendszert. A besúgás szinte elvárt dolog, és ennek fejében bármi simlisséget elnéznek a besúgóknak. Sőt, azokból lesznek sokszor a fontos emberek a holdudvarban. Valószínűleg rengeteg takargatnivaló titkuk van, ezért paranoiás annyira a fővezér, hogy minden bokorban ügynököt lát. Hogy Bartus áruló, satöbbi. Bárki elfogadott addig, amíg azt mondja, amit akarnak hallani, de mások nyomban ügynökké és árulóvá válnak, ha önálló véleményt és kritikát mernek megfogalmazni egy „tökéletes” rendszer ellen. Sőt hallani, hogy az önálló véleménnyel rendelkezőket úgy kezelik, mintha démon lenne bennük. A zajosan kilépőket a szcientológia módszereivel akarják lejáratni.

Az igazságkeresőknek óriási segítség ez a könyv, mert az igazság szabaddá tesz. A vallásos köntösbe öltözött nárcisztikus típusú emberek rendkívül nagy kárt tudnak okozni az emberi lelkekben („spiritual abuse”), ráadásul az ilyen sebek nehezen gyógyulnak, mint ahogy láthatjuk Bartusnál is. Jézus maga is szót emelt a képmutatás ellen, úgyhogy a könyv írója sem követett el halálos bűnt, bárki bármit mond a gyülekezetben. A gyógyulás sokszor a dolgok megnevezésével kezdődik el, amikor az ember már meg tudja fogalmazni, mi volt a probléma. És a rejtett nárcisztikusok azért nem szeretik, ha az emberek el kezdenek beszélni, mert akkor már egyre többen látják, mit is csinálnak a gondosan felépített díszletek mögött.

A vallásos és spirituális nárcisztikusok ciklikusan működnek, hogy normális-normális-normális, mondjuk 100-szor, aztán lehull az álarc, és ott egy sátáni támadás. Aztán, mintha mi sem történt volna, semmi bocsánatkérés, újra „rendes” egy darabig – időnként azonban újra és újra kilóg a lóláb. Egyébként a farkastestvér a szétmarcangolás után azt mondja a báránytestvérről, hogy nézd milyen csúnya és milyen érzékeny. A báránytestvér ezer sebből vérzik, de senki nem védi meg. A farkastestvér azt állítja, hogy nem történt semmi, a báránytestvérnek túl nagy a fantáziája. A farkastestvéreknek az a céljuk, hogy ne lepleződjenek le. Nem csoda, ha annyi gyülekezetet elhagyó szenved poszttraumatikus szindrómában (PTS) évekig. A farkastestvérek támadásaiba bele is lehet halni, akár lelkileg is. Viszont nem várt módon fel is lehet gyógyulni ebből, és Bartus Lászlónak is drukkolok, hogy ez megtörténjen, ha még nem történt meg.

A gyülekezetben mintha a rejtett nárcisztikusok érvényesülnének inkább. Olyan, mintha a naiv báránykákat a báránybőrbe bújt farkasokra bíznánk. Jézus az ilyen típusú embereket farizeusoknak nevezte, és nagyon nem csípte őket.

Az egésznek nem Jézus áll a középpontjában a látszat ellenére, hanem hogy eztmondtaasándor, aztmondtaasándor, nemeztmondtaasándor, azalátásasándornak, eztátkoztamegasándor, aztátkoztamegasándor. Félelemkeltés van inkább. Nem tudom, hogy megmenthető-e a gyülekezet, vagy mindig így marad.

2019. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 De La Cruse ***** válasza:
0%

Húsz év távlatából a bartus féle könyv állításaiból indított perek egyike sem tudott igazolást nyerni.

Bartus azóta Amerikába menekült.

Nemrég bírósági idézést úgy próbált elhárítani, hogy egészségi állapota nem engedi, hogy Magyarországra utazzon.

Ezzel együtt még idén együtt sörözgetett Magyarországon Piszterrel, Moldovával Iványival és egy konyhában sajtótájékoztatót is tartott, hogy ez alatt a húsz év alatt ő mekkora igazságharcos és szent volt.

2019. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 szebela válasza:
100%

A hiteseknek üzenem: A Youtube-on van egy beszélgetés Németh Sándorral meg a beosztottaival. Gyakorlatilag minden szava hazugság. https://www.youtube.com/watch?v=lj8veWHN__4&t=639s


Ehhez a hazug társasághoz képest Bartus maga a megtestesült igazság. :-(


Volt szerencsétlenségem a HGy-be járni akkor, amikor volt a szakadás. Tudom, hogy mi történt. Németh Sándor nyakig benne volt. Azok a problémák, amiket Piszterék leírtak a Fehér Füzetben mind valóságosak voltak. És valóban változtatni kellett volna a dolgok menetén. Persze erre Németh Sándor nem volt hajlandó.


Az egyetlen dolog, ami miatt megmaradt Németh Sándor gyülekezete az a jól fejlett és kifinomult manipulációs gépezet, ami ott működik. A hitesek többsége egészen egyszerűen egy agymosott birkaként funkcionál. Ezt minden sértés nélkül mondom. Ott az emberek Jézus mellet Németh Sándorhoz is megtérnek.


Hogy mit lehet elhinni Bartus könyvéből? Kb. a 90%-át. Vannak benne kiszínezett dolgok, meg olyan dolgok amik tényleg az ő sértett elfogultságából származnak, de az alapsztori sajnos igaz....

2019. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!