Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásfreakek, ez mint jelent?

Vallásfreakek, ez mint jelent?

Figyelt kérdés

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert."


Máté 10:34


Nem igazán értem a jelentését, illetve a szövegkörnyezetét, elég randomnak tűnt. Valaki elmagyarázná ?



2013. okt. 20. 23:20
1 2
 1/13 eric_one ***** válasza:

Az adott rész arról szól hogy Jézus követése háborúsággal is járhat. Olvasd el egy modernebb fordításban:


34„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre! Nem azért jöttem, hogy békét, hanem hogy kardot hozzak. 35Azért jöttem, hogy:


szembeállítsam a férfit az apjával, a leányt az anyjával, és a menyet az anyósával.

36 Így az embernek a saját családtagjai lesznek az ellenségei. Mik 7:6


37Aki tehát jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem érdemli

meg, hogy hozzám tartozzon. Aki jobban szereti fiát vagy lányát, mint engem, az nem érdemli meg, hogy hozzám tartozzon. 38Aki nem veszi fel naponta a keresztjét, és nem követ engem, az ugyancsak nem érdemli meg, hogy hozzám tartozzon. 39Aki próbálja megtartani az életét, az elveszíti azt. Aki viszont elveszíti az életét miattam, az megtartja.”(vagyis üdvössége, és örök élete lesz)



-Ez nagyon is valóságos dolog, nekem pl a saját testvérem megszüntetett velem minden kapcsolatot mert megtértem. Ez teljesen oktalan, és értelmetlen viselkedés, de van akit a szülei tagadnak ki. Ekkor ha valaki a rokoni kapcsolatát többre tartva, a békesség kedvéért megalkuvó, vagy visszakozó lesz, az nem méltó hogy Jézust kövesse.

2013. okt. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet az első már jobban megválaszolta a kérdést, de nem is azért, hanem csak érdekesség képpen másoltam be ezeket a sorokat, hogy érdemes elolvasni ezeket a részeket is:


"2. A gyülekezetekből kirekesztenek titeket; sőt jön idő, hogy a ki öldököl titeket, mind azt hiszi, hogy isteni tiszteletet cselekszik.

3. És ezeket azért cselekszik veletek, mert nem ismerték meg az Atyát, sem engem."

János Evangyélioma 16. rész


"13. És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megmarad, az megtartatik."

Márk Evangyélioma 13. rész


"18. Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

19. Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ."

János Evangyélioma 15. rész


Ezekből és az első válaszból is arra lehet következtetni, hogy akik Krisztusban hívők, azokat ez a világ nem szereti...

2013. okt. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
"A Totya megmondta,hogy balhé lesz......."
2013. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 pelgrim ***** válasza:

Hogy félreértés ne legyen, mondani kell, hogy Jézusnak nem az volt a szándéka, hogy az embereket egymásnak uszítsa, hanem az, hogy az emberiség tudatát egy magasabb, tökéletesebb színvonalra emelje. De ez nem mehetett viszálykodás, ellenségeskedés, üldöztetések nélkül. Még ma is, szinte minden újabb belátás elismerése küzdelemmel, viszálykodással jár minden téren, és ma is folyik a harc a vallások között.


Jézus előre látta, hogy azok akik tanítását elfogadják és komolyan veszik csak sok küzdelem és véres áldozatok árán érik el, hogy az elterjedjen.

2013. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Most akkor ezzel nem azt vallotta be, hogy a kereszténység egy erőszakos vallás ami veszélyt jelent az ezeréves Rómára ?
2013. okt. 21. 17:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a kereszténység mint vallás az erőszakos, csak az emberek (akár vallásosak, akár nem) azok. Jézus például senkire sem erőltette rá a hitet, az követte aki akarta, az persze egy más téma hogy utána az egyház hogy gyilkolászott. Jézus előre látta hogy a vallás kedvéért lesz harc (pl. keresztes háború), és szerintem ha szó szerint értelmezed azt hogy 'fegyver' akkor az erre utal.


Persze lehet a 'fegyver' szót elvontan is értelmezni, ahogy az előttem szólók leírták: metafora lehet. De itt ezt szerintem inkább úgy értette, hogy ha bármit szívvel-lélekkel akarsz csinálni (nem csak hinni, lehet itt egy hobbiról is szó) akkor azért áldozatokat kell hozni (azaz 'harc'). Én legalább is így értelmeztem.


De ha vki azt mondja neked hogy 'kereszténység', akkor ne valami harcos-dzsihádos vallásra gondolj, mert szerintem nem ez a lényege, hanem az hogy szeresd Istent és embertársaidat, és higgy Jézusban :)


Have a nice day.

2013. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

(Máté 10:34) "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre; nem békét hozni jöttem, hanem kardot."


Mit értett ezen? Még a családon belül is, ahol a béke elvárható lenne, lehetséges, hogy "hirtelen a kard forgatása" érezhető — magyarázza A. T. Robertson a Word Pictures in the New Testament (Szóképek az Újtestamentumban) című művében. "És így — jegyzi meg Jézus — az embernek ellensége lesz a háza népe" (Máté 10:36, Újfordítású revideált Biblia). Mennyire igaznak bizonyulnak ezek a szavak, ha a házastárs ellenzi a biblia igazságot!


Kedves kérdező! Lukácsnál érthetőbb lesz:


(Lukács 12:51) "Azt hiszitek, azért jöttem, hogy békét hozzak a földre? Semmiképpen — mondom nektek —, hanem inkább meghasonlást."


Az igazság üzenete, az Isten Igéje úgy működik, mint egy "kard" és időnként élesen elválasztja egymástól a család tagjait. Jézus az ilyen helyzetekről szólva mondta: "Azért jöttem, hogy szakadást okozzak... Valóban az ember ellenségeivé válnak majd a saját családjának tagjai."

Ez nem azért van, mert maga a bibliai üzenet okoz családi viszályt. A megosztottság inkább a nem hívő vagy hűtlenné váló családtagok miatt van, akik elutasítják, elhagyják, vagy éppen ellenzik a keresztényiség útját.


Valójában a teljes Biblia, azon belül is az 'Újszövetség' (Keresztény Görög Iratok) egyértelműsíti, hogy mi Jézus álláspontja a (fizikai) háborúskodásról. Ő ezt a leghatározottabban elutasította és még az ellenség szeretetére is buzdított. Az első századi tanítványok (legalább a második sz. közepéig) ebben a szellemben is éltek.


Vajon azzal, amit Jézus mondott a Máté 10:34–37 szavai szerint, tönkre akarta tenni a családokat? Nem, Jézus itt egyszerűen azt ecsetelte, hogy milyen elkerülhetetlen következményei lesznek annak, ahogyan az emberek, a családtagok reagálnak. Hogy mire reagálnak? A Máté 24:14-ben megjövendölt világméretű tanítványképző munkára! Ma végzi ezt valaki? Hát persze, Jehova Tanúi.

2013. okt. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 pelgrim ***** válasza:

# 5/7 A kérdező kommentje:


„Most akkor ezzel nem azt vallotta be, hogy a kereszténység egy erőszakos vallás ami veszélyt jelent az ezeréves Rómára ?”


Nem, a kereszténység akkor még nem létezett.

2013. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, te meg miről beszélsz ?
2013. okt. 24. 18:03
 10/13 pelgrim ***** válasza:
Arról, hogy az általad idézett evangélium szövege, (Máté 10:34) melyben szerinted Jézus azt vallotta be, hogy a kereszténység egy erőszakos vallás lenne, ami veszélyt jelent az ezeréves Rómára.
2013. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!