Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom, hogy Isten...

Honnan tudhatom, hogy Isten meghallgatta az imám? A hitetlenek imáit is meghallgatja?

Figyelt kérdés

Hiszen visszajelzést nem kapok!

Nincs hitem.Van értelme így imádkozni?

Volt idő amikor bizakodtam,kértem, de még csak a kitartásom sem nőtt,sőt. Elfogytam. Hiábavalónak érzem.

Nem lett jobb,hogy kicsit is foglalkoztat az egész.

Amikor rendszeresen imádkoztam csak annyit értem el,hogy kissé vagy jobban bűntudatom volt amikor nem imádkoztam lefekvés előtt.


Arról nem is beszélve,hogy jelenleg úgy gondolom Istent nem érdekli milyen az életünk,hogy boldogok vagyunk-e,éhezünk-e csak az számít neki,hogy hisz benne valaki vagy sem.

És ha hisz annak örül,de változatlanul nem fogja könnyebb,boldogabbá,jóllakottá tenni az életet.

Egy lépést sem fog feléd tenni. Csak örül annak,hogy hiszel benne.Kész.

Még csak megnyugvást sem fog adni.

Mit kap az akinek van hite? Mitől lesz neki jobb az élete?

Milyen előnyös változást hoz az életébe?

Úgy érzem én csak érdekből tudom keresni.Meg aztán nem is nagyon érdekelhetem Őt. Persze miért pont rám figyelne amikor másol épp elég sok dolga lenne,de ott sem látni nagyon a tevékenységét.

Milyen jó annak aki a reinkarnációban hisz.



2013. okt. 27. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
a hittől az emberek boldogok lesznek mert eltakarják vele a szemüket a valóságtól
2013. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Imádkozni fogok érted....

http://www.youtube.com/watch?v=Z92gDlGLfJY

2013. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi bánt téged?:(
2013. okt. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

MI bánt? Még csak megfogalmazni sem tudom.

A bizonytalanság, a reménytelenség érzése. Amikor semmi sem működik és az utolsó vagy első "Helyről"sem jön visszajelzés,hogy kitartás. Nem tudom elmondani.

Foglalkoztat a hit,a vallás, de csak rosszabb lett belül mióta foglalkoztat. Nehezebb.Még csak azt sem állítom,hogy van hitem.Sőt,nincs is.

De hol a megnyugvás amit a fáradtaknak ígér?

Azt hiszem nem tudom a helyén kezelni a vallást. Kizökkentett és nem lett nyugodtabb az életem. pedig még csak bele sem ástam magam. Mi van ha túl nagy falat nekem.

Vagy nem is ez az út visz el engem a lelki békéhez?

2013. okt. 27. 23:43
 5/16 anonim ***** válasza:

Depressziós vagy???

Valami baj történt?:(


Ha már vallást szeretnél, annak csak úgy van értelme, ha keresel egy "normális" közösséget, ahol szeretet van és jó fej emberek vannak, akik segítik egymást....

Ha nincs szükséged vallásra, akkor is hinni kell valamiben. A legjobb ha olyan dologban, ami azzá tesz téged aki vagy. Persze, ha az önértékeléseddel gond van úgy nehezebb.


Én például hiszek abban, hogy szebbé lehet tenni a világot mindenki számára. És próbálom elérni ezt a célt valamilyen szinten. Ha sikerül, ha nem, akkor is ott lesz a tudat, hogy én meg próbáltam, meg akartam próbálni....

Nem attól leszünk azok, akik vagyunk, hogy mások mit gondolnak rólunk. Bár annak is megvan az oka.

Te úgy ahogy vagy értékes vagy a hibáiddal együtt. A hibáktól pedig igyekezni kell megszabadulni. De persze ebben a világban van amitől szinte lehetetlen....


A lényeg, hogy próbáld elfogadni magadat. Ha meg nem tetszik vagy tudod, hogy nem jó, valamit változtatni.


De soha ne a félelem, harag vezéreljen, hanem az értelem... Mindig az a legfontosabb, hogy ki vagy most!

Minden amit tettél viszel magaddal, de van amit el lehet törölni.


Ne azzal foglalkozz, hogy mikor milyen bugyuta jóslatok fognak beteljesedni. Ne az legyen a legfontosabb, hogy mi lenne, mi lesz. Hanem tudd mi a helyes, mik a céljaid és azt próbáld meg elérni!

De hidd el, hogy sokkal jobb, ha nem csak magadra gondolsz...

Ne mindenáron kapni akarj. Hanem értékeld azt, hogy ha kapsz. És adj te is másoknak valódi értéket. Mert akkor tudni fogod, hogy hasznosat tettél és talán még vissza is kapod. De fontosabb az, hogy tettél valamit, ami jobbá tesz.

2013. okt. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A hívő szeretnél lenni, akkor először a vallást kéne megismerned. Én ugyan nem vagyok keresztény, de úgy látom, te meg aztán pláne nem. Azt mondod hiszel Istenbe, hisz még az Ő személyével sem vagy tisztában. Ő nem a kívánságkosát, hogyha sokan telefonálnak, akkor te nem kerülhetsz adásba. Ő nem csak akkor lesz jelen, ha hívod. Mindig ott van veled, többet tud rólad, mint te magadról. Ez nem úgy működik, hogy este elmormolsz valamit, aztán holnap teljesül amit kívántál. Talán előbb adj neki hálát, mielőtt bármit is kérnél tőle.
2013. okt. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Menj el egy jó keresztény gyülekezetbe mert ott sokat tudnak segítni. Csak bátran menj oda az ottani pásztorhoz (presbiterhez) és mond el neki, hogy milyen problémáid vannak.
2013. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

nagyon tetszik a kérdésed is de ez a mondat a legjobban.

"Foglalkoztat a hit,a vallás, de csak rosszabb lett belül mióta foglalkoztat"


ha már ennyi kérdés felmerül benned, és foglalkoztat az egész hit-kérdés, az azt jelenti Isten elkezdett munkálkodni a szívedben, nem hagyja h közönyösen leéld az életed nélküle.

és tetszik h ennyire kritikus vagy, mert ez azt jelenti tényleg szeretnéd megtudni mi van ennek a hátterében. valós dolgok ezek a vallási-izék vagy csak sok hipnotizált őrült követi egy több ezer éve íródott könyv utasításait.


nem fogok különösebb érvekkel jönni neked, mert nem azokkal szeretnélek meggyőzni, mert akkor csak az eszeddel hinnél. szóval csak azt tudom javasolni, hogy olvasd a Bibliát (az újszövetséggel kezdd) és figyelj mit ír, kérd Istent imában, hogy válaszoljon, mert úgy érzed nem hallgat meg, és ő válaszolni fog.


szívesen írnék még pár oldalt, de nem szeretnélek sem téged sem más olvasókat túlterhelni. :) de ha bármilyen kérdésed van, írj privátot, és megpróbálok válaszolni.

2013. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Isten minden imát meghallgat. Visszajelzést pedig lehet, hogy nem kapsz azonnal, de ami késik, nem múlik.

Tudnod kell még, hogy ez nem úgy működik, hogy kérsz valamit és - hopp! - teljesül. Neked is tenned kell azért, hogy az életed jól alakuljon, Isten abban segít, hogy legyen erőd szembenézni a nehézségekkel.

2013. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ismerd meg jobbab Istent, hogy hited lehessen, mert azt íratta le neked is Isten: "Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt." Zsidók 11:6


Fontos a hit.

2013. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!