Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a legfőbb jó, akkor...

Ha Isten a legfőbb jó, akkor miért hagyja a betegségeket és a szenvedést a földön? (keresztény válaszokat várok)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szabad akaratunk van és a gonoszság meg minden rossz az embertől és a gonosztól van, de Isten miért nem tesz "semmit", hogy a gyerekek , emberek ne szenvedjenek? Ha nekem módom lenne rá, akkor én nem hagynám ezt a millió szenvedést. SZóval ezt nem értem.
2013. okt. 28. 16:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%

Lehet nem éppen erre a válaszra vártál.

De mivel van egy legfőbb jó így kell lennie egy legfőbb rossznak is ami kiegyensúlyozza az Isten jóságát és mivel egyenrangúak így van akin az egyik van "hatalmon" (egészséges semmi baja meg egyebek) míg van akin a másik (betegségek és egyéb dolgok)


Ez az én meglátásom

2013. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz, hogy megtudjuk, miért engedi meg Isten a szenvedést, gondolatban vissza kell mennünk addig a pontig, amikor elkezdődött a szenvedés. Amikor Sátán rávette Ádámot és Évát, hogy szegüljenek szembe Jehovával, felmerült egy fontos kérdés. Sátán nem Jehova hatalmát vonta kétségbe, hiszen azt ő is tudja, hogy Jehova korlátlan hatalmú. Inkább azt vitatta, hogy van-e joga uralkodni. Azáltal, hogy hazugnak állította be Istent, olyannak, aki visszatart valami jót az alattvalóitól, lényegében azzal vádolta Jehovát, hogy rossz uralkodó (1Mózes 3:2–5). Sátán azt sugallta, hogy az embereknek jobb dolguk lenne Isten uralma nélkül. Megtámadta Jehova szuverenitását, azaz uralkodási jogát.

Ádám és Éva fellázadt Jehova ellen. Voltaképpen ezt mondták: „Nincs szükségünk Jehova uralmára. Magunk is el tudjuk dönteni, hogy mi helyes, és mi helytelen.” Hogyan tudta rendezni Jehova ezt a vitakérdést? Hogyan adhatta az összes értelmes teremtmény értésére, hogy a lázadóknak nincs igazuk, és hogy valóban az ő eljárásmódja a legjobb? Valaki talán felvethetné, hogy Istennek egyszerűen el kellett volna pusztítania a lázadókat, és elölről kellett volna kezdenie az egészet. De Jehova már kijelentette, hogy az a szándéka, hogy Ádám és Éva leszármazottai töltsék be a földet, és azt akarta, hogy földi paradicsomban éljenek (1Mózes 1:28). Jehova mindig valóra váltja a szándékait (Ézsaiás 55:10, 11). És ha megölte volna az édeni lázadókat, nem született volna válasz az uralkodási jogát érintő kérdésre.

Nézzünk egy szemléltetést! Tegyük fel, hogy egy tanár elmondja a tanulóknak, hogy hogyan kell megoldani egy bonyolult feladatot. Egy okos, de lázadó tanuló azt állítja, hogy a tanár megoldása téves. Bizonygatja, hogy ő tud egy sokkal jobb megoldást, arra célozva ezzel, hogy a tanár nincs a helyzet magaslatán. Néhányan az osztályból igazat adnak neki, és ugyancsak fellázadnak. Mit tegyen a tanár? Milyen hatással lenne a többi tanulóra, ha kiküldené az óráról a lázadókat? Nem az lenne a benyomásuk, hogy az osztálytársuknak és a hozzá csatlakozóknak igazuk van? Lehetséges, hogy mindnyájuk tisztelete megrendülne a tanár iránt, mert úgy tűnne, fél attól, hogy rábizonyítják a tévedését. De most tételezzük fel, hogy a tanár megengedi a lázadónak, hogy mutassa be az osztály előtt, ő hogyan oldaná meg a feladatot.

Jehova valami ehhez hasonlót tett. Ne feledkezz meg arról, hogy nemcsak az édeni lázadókra hatottak ki a történtek. Angyalok milliói figyelték az eseményeket (Jób 38:7; Dániel 7:10). Az, ahogyan Jehova a lázadásra reagált, nagyon is érintette őket, és végső soron minden értelmes teremtményt. Nos, mit tett Jehova? Megengedte Sátánnak, hogy mutassa meg, hogyan uralkodna ő az emberiség fölött. Azt is hagyta, hogy az emberek önmagukat kormányozzák Sátán irányításával.

A példában említett tanár tudja, hogy a lázadó tanuló és a támogatói tévednek. De azt is tudja, hogy ha lehetőséget ad nekik a bizonyításra, az az egész osztálynak a javára válik. Ha kudarcot vallanak, minden becsületes tanuló látni fogja, hogy egyedül a tanár alkalmas az osztály vezetésére. Megértik majd, hogy később miért küldi ki az óráról az esetleges lázadókat. Jehova ugyanígy tudja, hogy minden tiszta szívű embernek és angyalnak jó lesz az, ha láthatják, hogy Sátán és lázadó társai kudarcot vallanak, és hogy az emberek képtelenek önmagukat kormányozni. A régen élt Jeremiáshoz hasonlóan ők is megtanulják a következő fontos igazságot: „Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember” (Jeremiás 10:23).

2013. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%

"Ha nekem módom lenne rá"


Szóval Istennek olyannnak kéne lennie, mint amilyen te vagy, csak ez esetben lehet a legfőbb jó? Szép gondolat és szerény. :D

Az meg, hogy szerinted nem tesz semmit, ez kifejezetten fájt. Áh tényleg nem tett semmit, csak elküldte az egyszülött fiát, aki meghalt a bűneinkért, apróság.

A szenvedés elég központi eleme amúgy a kereszténységnek, szóval ha ennyire zavar, akkor legyél inkább buddhista, ott a szenvedéstől való szabadulás a cél. Viszont a keresztények nem menekülnek a szenvedés elől, ahogy Krisztus sem menekült, hiszen éppen az önként vállalt, másokért való szenvedés a krisztusi példa lényege.

2013. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A legfobb jo az nem azt jelenti, hogy majd mindenki nyer a lotton, meg Ferrarival jar az ingyenkajat oszto boltba. Amugy ha belegondolsz, mi ertelme lenne az eletnek, ha minden tokeletes lenne, semmiert nem kellene szenvedni, mindent keszen kapnank? Mindenki sorban ongyilkos lenne a celtalansagtol meg az unalomtol.
2013. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

. A fodrász


Egyszer egy keresztény ember elment a fodrászhoz, mert már nagyon hosszú volt a haja, és a nyár közeledtével kezdte zavarni. Hajvágás közben sokat beszélgettek a világ dolgairól, és amikor Isten is szóba került, a fodrász ezt mondta:


"Én nem hiszek Istenben. Hinnék, ha létezne. De Isten nem létezik!"


"Miért mondod ezt?" - kérdezte a vendég.


"Nos, elég annyit tenned, hogy kimész az utcára vagy bekapcsolod a híradót, és egyből rájössz, hogy Isten nem létezik. Szerinted, ha Isten létezne, lenne ennyi beteg ember? Történne ennyi szörnyűség a világban? Lenne ennyi elhagyatott gyerek? Ha Isten létezne, nem lenne ennyi fájdalom és szenvedés. Nem tudom elképzelni, hogy az a szerető Isten, akiről szoktak beszélni, megengedné ezt a sok rosszat. Ezt a kérdést ilyen egyszerű megválaszolni."


A keresztény kuncsaft elgondolkozott egy pillanatra, de végül nem mondott semmit, nem akart vitába keveredni a fodrásszal. Amikor készen lett az új frizura és fizetés után távozott a keresztény férfi, meglátott egy koszos, büdös, igénytelen, tetves hajú embert a fodrász üzlete előtt. Hirtelen visszafordult az üzletbe és ezt mondta:


"Tudod mit!? Fodrászok nem is léteznek!"- mondta fennhangon a fodrászának.


"Te meg hogy mondhatsz ilyet? Szerinted akkor ki csinálta meg az előbb a frizurádat, ha nem egy fodrász?"


"Nem! Ha létzenének fodrászok, akkor nem látnék koszos, ápolatlan és tetves hajú embert az utcán, mint például az, aki az üzleted előtt álldogál."


"Jaj, ne fárassz! Persze, hogy látsz ilyeneket! De szerinted mit kezdjek vele, ha egyszerűen arra nem veszi a fáradtságot, hogy bejöjjön hozzám? Nem fogok kimenni és beráncigálni, hogy levágjam a haját, és rendbe tegyem. Nem kényszeríthetem!"


"Pontosan ahogy mondod!" - vágta rá a választ a keresztény férfi - "Ez itt a lényeg! Isten létezik! De a legtöbb ember nem keresi, nem megy hozzá, hanem elzárkózik előle. Maximum, kiált egy "Jaj Istenemet!" és kész. Ezért van a világban sok szenvedés és fájdalom, mert Isten senkit sem kényszerít arra, hogy őt kövesse!"

2013. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szép történet, Tatti, csak az a baj, hogy az is szenved, aki "betér Istenhez". A történet azt sugallja, hogy aki nem tér meg Istenhez, az éhezik, szenved, beteg lesz, aki meg igen, annak minden nagyon jó, meg minden nagyon szép. Holott ez nem igaz.

Ha tényleg így, gombnyomásra adna Isten, és egyből nem lenne nyomorúság, betegség, akkor mindenki hinne. De nem ez történik.

2013. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%

"Szép történet, Tatti, csak az a baj, hogy az is szenved, aki "betér Istenhez"...."

-Akit szeret az Úr, megdorgálja azt (vagy pedig lehet azért dorgálja meg, mert Neki nem tetsző életet él...):



Zsidókhoz írt levél 12. rész:

6. Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.

7. Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, a kit meg nem fenyít az apa?

8. Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.

9. Aztán, a mi testi apáink fenyítettek minket és becsültük őket; avagy nem sokkal inkább engedelmeskedünk-é a lelkek Atyjának, és élünk!

10. Mert ám azok kevés ideig, tetszésök szerint fenyítettek; ő pedig javunkra, hogy szentségében részesüljünk.

11. Bármely fenyítés ugyan jelenleg nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, ámde utóbb az igazságnak békességes gyümölcsével fizet azoknak, a kik általa gyakoroltatnak.

2013. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy ha én, földi halandó megmentenék minden szenvedőt HA MÓDOM LENNE RÁ (pedig igazából egy nem túl jó ember vagyok keresztény szemmel), akkor ISTEN miért hagyja mindezt a szenvedést, -amikor elvileg Ő a legfőbb jó, olyan, akit elképzelni sem tudunk- pedig Neki tényleg van rá módja. Szóval ez elég hihetetlen, ha létezik akkor miért hagyja ezt az elképesztő borzalmat ami a világban történik?
2013. okt. 28. 18:52
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Azt tudnod kell, hogy Sátán e világ jelenlegi "Istene" Jézus pedig nem azt kérte hogy a követőit vegye ki Jehova a világból.


A jók azért szenvednek, mert sátán világában miért is lenne jó dolguk.

Be kell bizonyítaniuk hogy kitartanak Isten jogos uralma mellett, és nem alkusznak meg semmiben.


Katy Weaver

2013. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
kis MUKK ! ha a szenvedés kell Isten szerint, akkor hogyan lehet a legfőbb jó? Én pl. nem bírnám nézni, hogy gyerekeket kínoznak és ölnek meg brutális módon. Mondd ezt a szüleinek, hogy Krisztus is szenvedett, és majd jó lesz nekik a paradicsomban. De itt miért kell tétlenül néznie Istennek ezeket a dolgokat? Ártatlan gyerekek... ha én megmenteném őket, Ő miért nem? Mivel magyarázod ezt? Hiszen ő mindannyiunknál jobb és tökéletesebb.
2013. okt. 28. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!