Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a legfőbb jó, akkor...

Ha Isten a legfőbb jó, akkor miért hagyja a betegségeket és a szenvedést a földön? (keresztény válaszokat várok)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szabad akaratunk van és a gonoszság meg minden rossz az embertől és a gonosztól van, de Isten miért nem tesz "semmit", hogy a gyerekek , emberek ne szenvedjenek? Ha nekem módom lenne rá, akkor én nem hagynám ezt a millió szenvedést. SZóval ezt nem értem.
2013. okt. 28. 16:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


itt is jókat olvashatsz a témában


ha megnézted volna, azt az "alaphülye" kérdést rengetegen feltették már.

2013. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
hát nekem ez nem "alaphülye" kérdés... ez egy konkrét kérdés , nekem fontos és még nem adtál rá választ. Akkor kérlek válaszolj a kérdésemre, mert a link nem ad erre választ. köszi!
2013. okt. 28. 19:12
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

Azért is hagyja, mert:

Ő teljesen tisztában van azzal, hogy ez csak egy pillanat itt a földön, utána ott az örökkévalóság.

Másik, egy jogosság által "működő" Isten, pont más emberek igehirdetésein keresztül fogja megváltoztatni mások életét.

Zsidók is csak fizikailag akartak megszabadulni, Jézus pedig az újjászületést prédikálta, mert sokkal jobban tudta, hogy az minden baj forrása, a gonoszra hajlamos természet.

ezt pedig hittel lehet megváltoztatni.

Anélkül az "áldást" csak bűnre használja az ember.

Nézd meg Szodoma Gomora a kenyér bőségének a bűnében élt. azaz mindenük megvolt, jómódjukban mindenki kufircolt mindenkivel, és erőszakkal aljassággal volt megtelve a két város.


Isten nem hagyott válaszok nélkül, mindennek utána lehet járni.

Iskolában sem tanulsz meg mindent 12, vagy 16 év alatt, nemhogy egy nap alatt.

Isten is így van vele. Ha akarsz válaszokat, akkor nem csak ez az egyszerű út van itt, hanem mélyre kell ásni, és akkor nem más mondja neked, hanem magad is meggyőződhetsz dolgokról.

2013. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, a hit lényege az, hogy bízol Istenben, és azt cselekszed, amit ő kér. Te nem bízol benne, gyanakszol rá, te nem tőle akarod tudni, hogy mi a jó, hanem eldöntöd magadnak, te nem hozzá méred magadat, hanem magadhoz méred Őt. Ennyi, szerinted Isten rossz, oszt jónapot. Kár erőltetni, ha nem tudsz bízni benne, ha nem hiszed el neki, hogy jót akar, ha nem tartod jónak, amit tesz, ha nem fogadod el, hogy csak ő tudja mi a jó neked és másoknak, akkor te nem hiszel benne.

A hit, az nem azt jelenti, hogy hiszel abban, hogy létezik egy isten, hanem, hogy elhiszed az ÚR szabadító ígéretét, te speciel nem hiszel neki, azt gondolod átver, és gonosz. Tehát nem hiszel benne.

2013. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

vallásos családból származom, és nagyon mély hívő voltam, de idén elkezdett ez a kérdés foglalkoztatni és nem találtam a vallásunkban rá igazi "reális" magyarázatot, pedig én nagyon is hinni akarok és eddig is megingathatatlan hitem volt, de ezt még tudnom kell, fontos , hogy megértsem miért hagyja Isten a földi szenvedést.

2013. okt. 28. 19:21
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!Van nagyonis logikus magyarázat! Elolvastad a második választ a kérdésedre? Szerinted mennyire logikus az?

A többi választ megkommentáltad, de azt nem, nagyon várom a véleményed!

2013. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Félreérted a dolgot. A "legfőbb jó" kifejezés nem azt jelenti, hogy mindenki mindent megkap tőle. Vágod?
2013. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

nagyon is tisztába vagyok vele, hogy nem kell, hogy mindent megkapjon az ember, én nem azt várom, hogy Isten kiszolgáljon minket vagy engem, csak ne hagyja , hogy ártatlanokat öljenek pl.


A második válasz elsőre kicsit zavaros volt, de végülis jó amit írtál, de attól, hogy most végig kell nézni a Sátán uralmát majd bukását a földön, attól még az nincs megmagyarázva, hogy Isten, mint legfőbb jó és tökéletes lény miért engedi a szenvedést és mi a célja ezzel? Miért nem teszi azt, ami "elvárható" lenne egy tökéletes és legfőbb jótól. Ha ez a "természete" miért nem tesz valamit? Amikor pl. egy gyereket bántalmaznak akkor miért nem menti ki a helyzetből? Elvileg megtehetné.

2013. okt. 28. 20:25
 19/24 anonim ***** válasza:
48%

Azért mert az itt a földön eltöltött idő csak egy szempillantás az örökkévalósághoz képest. Isten azért hagy szenvedni, amiért az anyukád is hagy téged szenvedni a fogorvosi székben.

A bűnbe esés azt jelenti hogy az emberiség azt kérte, hogy maga irányíthassa az életét. Tessék, itt van. Megkaptuk. Az örökkévalóságban majd a válaszokat kapjuk meg a kérdésekre.

2013. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mert minden teremtményét szereti.

A baktériumokat,vírusokat,rákos sejteket is.

2013. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!