Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent szeretném megismerni,...

Istent szeretném megismerni, ez lehetséges, vagy csak hinni kell Benne, és minden rendben?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem hogy is van ez ,hogyan higgyek olyan valakiben akit nem ismerek,végül is hiszek is meg nem is.de érzem ez így nem jó.Mit tegyek?
2013. okt. 28. 19:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, nem akarlak kiábrándítani, de az evolúció elmélet szerint sem a majomtól származunk. Közös ősünk van. De nem a majomtól származunk.

Amúgy meg az evolúció elmélet simán beleilleszkedik a Bibliába. Ott egy mitikus leírását találjuk ugyanannak a folyamatnak.

2013. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Amúgy ez az istenesdi miért van még fennt? Úgy értem ez is csak 1 mese amit kitaláltak! Ennyi erővel a magyar népmesék is megtörténtek? A csúnya gonosz 7 fejű sárkány elrabolta a királykisasszonyt és a derék jóképű szőke herceg lazán levágja a 7 fejét és boldogan éltek míg meg nem haltak! :D Szemtanú van? Ki látta? Nah ezt miért nem hiszi el senki? És az istenes mesét miért hiszi el mindenki?
2013. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Jó tudom hogy nem a majomtól, de mivel a kérdező ilyen intelligens kénytelen voltam így fogalmazni! :)
2013. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Most gondolom szeret mindenki! :D De nem igazán tud érdekelni! Csak gondoljátok át újra! Még mielőtt sértegetni kezdtek! Amúgy bocsi igyekszem tiszteletben tartani más véleményét de van amikor már elszakad a lánc! Szóval bocsi mindenkitől akit megbántottam! Elnézést! Paraszt voltam!
2013. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Meg lehet ismerni kedves Kérdező.


Sőt Ő maga szeretné ha megismernénk.

Nem rejtőzködik a bibliából mindent megtudunk róla.

Ha gondolod létezik 239. országban több mint 110.000 gyülekezet, és ezeknek tagjai ingyenes Biblia oktatást ajánlanak fel minden ellenszolgáltatás nélkül.

Keresd fel a jw.org honlapot, és kérj ingyenes Biblia tanulmányozást.


Katy Weaver

2013. okt. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Már értem miért is van válságban az oktatás........
2013. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Atomirészecske, nem vagy paraszt, csak nincs személyes megtapasztalásod Istenről, vagy legalább az ő hiányáról. Nem utálunk. De hidd el, több haszna és értelme van Istennek, mint a magyar népmeséknek.
2013. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem vitázni szeretnék, de istenről nincs bizonyíték, valamint az ember megállás nélkül károsítja az egész bolygót! Köcsög emberektől ártatlanok halnak meg! Oké én tiszteletben tartom mindenki véleményét de ez már a 21. század! Ideje lenne végre leszállni a földre! Már millió bizonyíték cáfolja istent, és bizonyítja az evolúciót! Valamint ha van akkor mutassa már meg magát bakker! Ha lejön elém 2 zsák pénzzel és azt mondja, hogy tessék itt vagyok látod? akkor hinnék benne én is! De ez nem fog megtörténni! Ez 1 szép mese amit még a régi buta ember talált ki, hisz nem tudta mire fogni a természet jelenségeit! De mostmár tudjuk mitől lesz a villám, a tűz, az árvíz.....stb! Nah meg ez az Ádám és Éva a halálom! Már a buta ember már csak ebből rájöhet hogy kitaláció az egész sztori! Az ősember csontvázak a talált leletek.....stb a biblia azt mondja hogy kialakult a Föld lejött a God oszt a semmiből a vízre szárazföldet tett és lett ember! :D amikor ezt olvastam majdnem megfulladtam a röhögéstől és le is estem a székről! :D És a dinoszauruszok? Azt kihagyta az ismeretlen meseíró! :D nah bocsi még 1X és jó éjt! :) szép álmokat! :)
2013. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Amúgy kérdező valószínűleg még 5. osztály alatt vagy, tehát alsó tagozatos! 5. osztályban majd tanulsz történelmet, és az ősemberekkel fogjátok kezdeni! Érdekes lesz és lesznek humoros dolgok! Tetszeni fog! :)
2013. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
39%

Te lehetsz a világ legokosabb, és legértelmesebb embere, ha a tudomány segítségével MINDENT meg tudsz válaszolni.

Evolúció? Oké!

Dinoszauruszok? Oké!

Valóban sokmindent meg tudunk magyarázni.

MI VOLT A " NAGY BUMM " ELÖTT?

Pontosan hogyan alakult ki a Föld és a Hold?

/ Teljesen pontosan nem tudjuk, csak sok lehetséges elmélet van /

Miből lett a semmi, amiből aztán kialakult minden? :)

Mi értelme van az egésznek?

Nem akarok nagyon mélyen belemenni, de szerintem egyáltalán nem jelenthetjük ki hogy Isten azért nem létezhet mert csak a " buta " ember találta ki.

Majd ha mindenre magyarázatot ad a tudomány akkor neked volt igazad és több milliárd vallásos ember tévedett ;)

Üdv!

2013. nov. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!