Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hordanak egyes shinto...

Miért hordanak egyes shinto szellemek maszkot?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Legyen mit kérdezned
2009. nov. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"Ha nem tudsz egy jó szót szólni, akkor inkább ne mondj semmit!" - ez idézet volt, de én is ezt gondolom, csak olyan szavakkal, amiért valószínűleg letiltanának.
2009. nov. 14. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok teológus, az én véleményem az, hogy ez valamiféle metafora lehet, a megismerhetetlenség, vagy épp kiismerhetetlenség jelképe. Bár lehet, hogy ez attól is függ, épp melyik kamiról van szó. Nekem most egy sem rémlik, amelyik maszkot viselne, tudnál mutatni pár példát esetleg?
2009. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem tudok. Csak jó pár (igen, animében) vannak kamik, amiknek nincs arca. (Pom Poko, Natsume Yuujinchou), és azt gondoltam, ezt valahol a mitológiában gyökerezik.
2009. nov. 14. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!