Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vágják kopaszra a zsidó...

Miért vágják kopaszra a zsidó nők fejét? És miért hordanak parókát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég ritka, hogy valaki tényleg kopasz legyen, de parókát, vagy teljes hajat eltakaró kendőt az ortodox férjezett nők szoktak hordani, mivel úgy tartják, a haj a nő legfőbb ékessége, amit, miután férjhez ment, nem mutogathat mindenkinek, csak a férjének.
2011. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem vágják kopaszra a fejüket.

Honnan vetted ezt?

2011. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! A kérdés azért érdekelt, mert egy dokumentumfilmben láttam és nagyon meglepődtem rajta, hogy ilyen van. Aztán egy filmben is láttam, habár ezt nem veszem 100% megbízható forrásnak.(Igaz, miért rakták bele, ha nem így van?)

A Bibliában is utánaolvastam, és nem találtam semmit erről a témáról.

Ellentmondást érzek, mivel ma már olyan parókákat is hordhatnak, amik teljesen olyanok, mint az igazi haj. És az asszonyok abban is tudnak csinosak lenni...

2011. júl. 27. 14:08
 4/18 anonim ***** válasza:
11%
Nem vágják kopaszra és nem hordanak parókát. A holokauszt idején tették ezt velük,mert felhasználták az általában szép hosszú hajukat. De ez nem szokás.
2011. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, minek válaszol akinek fogalma sincs az egészről.

A férjezett zsidó nők számára előírás elfedni a hajukat. Ez azt jelképezi, hogy elkötelezettek a férjük iránt és csak nekik akarnak imponálni a külsejükkel. A paróka az erre vonatkozó micva egyfajta "kijátszása". A nő igazi haját valóban nem látja senki- ezzel eleget tett a törvénynek- viszont hihetik a valódi hajának is. Nagyon kevesen folyamodnak ehhez a módszerhez, mert a reform ágazat nem foglalkozik ilyesmivel, az ortodoxok pedig azért nem használják, mert ez nem teljesen kóser megoldás. A legtöbb ortodox asszony tichellel, az erre hivatott kendővel fedi el a haját.

2011. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Az ortodox zsidó nők azért vágatják le/kopaszítják meg magukat, és hordanak parókát, mert (mint ahogy már írták) az a nők legszebb részeihez tartozik, és a férjükön kívül senkinek nem mutatják. Általában ha hazaérnek, akkor leveszik. De nem minden zsidó nő teszi ezt, csak a férjezett ortodoxok.

És aki azt mondja ez hülyeség, az nézzen utána jobban, kérdezzen meg mondjuk egy rabbit!

2011. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
15.34es vagyok. Éltem kint Izraelben. Nem vágják a hajukat kopaszra, hanem kendővel fedik el.
2011. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 28. 10:09
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

volt ilyen szokás az askenázi ortodox zsidóság egyes csoportjainál, ma már az ortodoxok között se igazán szokás, a kopaszra borotválós végképp nem.

Tehát aki írta, hogy Izraelben nem találkozott vele, az nem véletlenül nem találkozott vele, de ettől még Európában volt példa erre.


Ahogy korábban írták, az ok ugyanaz, mint ahogy régen a keresztény asszonyok is fejkendőt viseltek, ahogyan még az idősebbeknél lehet látni, vagy ahonnan jön a bekötik a fejét kifejezés.

2011. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló hozzászólását kiegészíteném azzal, hogy a férjezetlen nőket sem véletlenül hívják hajadonnak, illetve a hajadonfőtt kifejezés is erre utal.
2011. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!