Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találtam meg újra a...

Hogyan találtam meg újra a személyes kapcsolatot Istennel?

Figyelt kérdés
Olvasom a Bibliát, imádkozom is. Mégis olyan száraznak érzem magam, mint egy tapló. De ott van ez mérhetetlen vágy a szívemben, hogy újra megtapasztaljam Isten vezetését, csak hiába imádkozom nem történik semmi :(
2013. okt. 31. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Keress társaságot. Ha magadban maradsz, a magány vár rád.

Ezt az űrt pedig Isten sem fogja kitölteni, mert ő sem azt akarja, hogy egyedül legyél.

2013. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha megtértél Jézushoz akkor amit még tehetnél szerintem az, hogy járj egy jó keresztény gyülekezetbe :)


Viszont nem elég Bibliát olvasni és imádkozni. Engedelmeskedni is kell Jézusnak. Mindnyájan bűnösök vagyunk, ezért kell engedelmeskednünk Istennek és Jézusnak.


Ha bűnösök vagyunk és nem hagyunk fel rossz szokásainkkal akkor előfordulhat, hogy Isten meg sem hallgatja az imáinkat...


Ésaiás próféta könyve 59. rész: 1. Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna; 2. Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orczáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott.


Zsoltárok könyve 34. rész: 16. Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán;


Engedj Jézusnak, Isten szeret téged :)

2013. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Mindnyájan bűnösök vagyunk, ezért kell engedelmeskednünk Isten és Jézus parancsolataiknak*


Javítottam...

2013. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De hogyan engedelmeskedjem? Mit értesz ez alatt?
2013. okt. 31. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Úgy érti, hogy engedelmeskedj az ő értelmezésének, amit a szentlélek ihletett. Ha nem teszed akkor pedig Istennel kötekedsz...
2013. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szeresd Isten és szeresd felebarátodat, mint önmagad.

Ha így élsz, biztosan a jó úton jársz.

Ha szeretsz valakit annak próbálsz nem ártani, és próbálsz segíteni.

2013. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Szeresd Isten és szeresd felebarátodat, mint önmagad."


...lehet-e valakit szeretni őszintén, akit nem is ismerünk?...vagy csak mondjuk, hogy szeretjük...lehet azt is gondoljuk, ám amikor kiderül róla valami, amit nem tudunk tolerálni, mert az ellenkezik a mi elképzeléseinkkel, elveinkkel, akkopr már akár inkább gyűlöljük is...vagyis nem is szerettük, mert a Szeretet az örök, soha el fogy, és nem változik az ellenkezőjére...


...tehát mielőtt azt mondanám bármire és bárkire, hogy "szeretem", meg kell ismernem, és ha közben nem változnak meg az érzelmeim abba az irányba,ha továbbra is, és mindennek ellenére is érzem hogy szeretem,akkor mondhatom csak ...


...az ember még önmagát sem képes megismerni,ha valaki azt mondja ismeri önmagát aztéved (akár hazudik)mert LEHETETLEN!...megfigyelhető, hogy az ember is tud önmagának sok-sok meglepetést is okozni, olyasmiket is tenni, amire álmában sem gondolta volna, hogy képes olyasmire, mégis az adott pillanatban azt megtette...ergo önmagát sem ismeri!...tehátez a jótanács "Lost-tól", igen csak triviális volt, mondhatni "dark"...


kedves kérdező!

...keresd uradat istenedet és az ő országát, az Ő IGAZSÁGÁT...és akkor meg fogod találni ŐT...légy kitartó a kérésben, és az imában...és majd amikor eljön az ideje Ő fog jelentkezni , és megismertet önmagával...addig pedig a türelmesség erényéből is kérjél, jó sokat és gyakorold, és higgyj, hogy aki hívja és kéri ŐT, az nem csalatkozik..., válaszolni fog...


...egyébként pedig, azt kérdezném tőled, hogy mikor, és miképpen volt találkozásod Vele, és a vezetését miképpen érezted (lehet priviben is)...mert a kérdésed erre utaló, hogy már volt részed az általad vágyott kapcsolatban, amit újra vágynál...talán többet is segíthetek, ha írsz...

2013. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ismeretlennek sem kell a rosszat keresni és érte is lehet tenni. Lásd önfeláldozás. Ez a szeretet arjuna. Nem a rózsaszín felhők. Persze az ember jogosan fél az ismeretlentől, főleg ha egoista.

Magát pedig az nem ismeri, aki nem akarja vagy nem dinamikusan gondolkodik. Mindenhez csak döntés kell, de a helyzetek változnak. Bár fizikailag tényleg elég gáz, hogy ott az agyunk a fejünkben és valaki még ezt sem tudja.

2013. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tökéletesen leírtad az elfogadás jelentését.
2013. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lost el van veszve ne is foglalkozz vele. Kicsit szégyen amit "keresztény" létére itt csinál az oldalon.


Az engedelmeskedést úgy értettem, hogy olvasd el az Újszövetséget

(azon belül is Jézus szavait inkább amik le vannak írva 4 külön evangéliumban: Máté, Márk, Lukács és János evangéliumai)

-és engedelmes legyél Jézus szavainak. Fogadd meg amiket mondott ennyire egyszerű. Nem kellenek értelmezések mert Jézus szavai egyszerűek ahogy az igazság is. Persze vannak nehezebben érthető részek a Bibliában, ezért pedig érdemes lenne elmenni egy keresztény gyülekezetbe ahol a pásztor tudna tanítani.


Jézus azt mondta, hogy ha mi szeretjük Őt, akkor megtartjuk a parancsolatait:


János Evangyélioma 14. rész:

15. Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.


Ha pedig nem szeretjük Őt akkor nagy bajba kerülhetünk. Lost egy kicsit fröcsögni fog, hogy máris saját értelmezésem, de szerintem ezeken az igeszakaszokon nincs mit értelmezni mert ezek világosak és egyszerűek:


Korinthusbeliekhez írt I. levél 16. rész:

22. Ha valaki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átkozott! Maran atha.


Lost szereti a maga értelmezése szerint olvasni a Bibliát és éppen azért, mert ki akar bújni Jézus szavai alól. Ezért se foglalkozz az ő válaszaival kedves kérdező :)

Te csak menj, fogadd meg Jézus szavait és szolgáld Istent. Isten mindenkinek a szívét ismeri, bízd rá magad, engedd, hogy formáljon téged, Isten szeret téged.


Isten áldjon!

2013. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!