Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek elítélendő egy...

Szerintetek elítélendő egy katolikus lány és egy evangélikus fiú kapcsolata?

Figyelt kérdés

Nekem egy eléggé szigorú katolikus vallású neveltetésben volt részem eddig 25 évig. A Szüleim elítélik a kapcsolatunkat, mert meggyőződésük, hogy nekem egy szintén katolikus fiú mellett a helyem..Azt mondták, ha úgy döntök, hogy folytatom Vele, akkor költözzek el itthonról!

Nem tudom mit csináljak? Én nem szeretnék ez miatt a Szüleimmel összeveszni és csalódást okozni Nekik, viszont a fiúval sem szeretnék szakítani, mert úgy érzem Benne megtaláltam minden amire szükségem van. Ő evangélikus tartja a vallását, eljár Istentiszteletre. Sokat beszéltünk már ezekről a dolgokról, hogy a későbbiekben hogy tudjuk összeegyeztetni a különbségeket és úgy látom működne. Pl. eljárunk reggelenként katolikus templomba és együtt imádkozunk. Énis voltam már Istentiszteleten. Van vkinek tapasztalata vegyes házasságról? Vagy ahol a Szülők ellenezték a kapcsolatot a felekezeti különbség miatt? Mit tegyek?



2013. nov. 2. 15:20
1 2
 1/19 KZitus ***** válasza:
63%

Szervusz


Csak egy ötlet: kérdezd meg a szüleidet, hol van az megírva a Bibliában, hogy kat-s és evan-us nem köthet házasságoz?

Megnyugtatlak, nincsen ott ilyen írva.


Vagy mond el nekik, hogy miután házasságot köttök, a Biblia szerint egy test lesztek. Akkor meg nem mindegy?


Ezek csak tippek. De az lenne az igazi, ha együtt néznétek meg Isten házasságra vonatkozó elrendezését a Pál Apostol leveleiben.

2013. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen mértékű vallásosság. Az az elítélendő.
2013. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem a vallásosságnak a mértéke, hanem a hülyeségé.


Ahelyett, hogy örülnének, hogy egy jóravaló keresztény férfit találtál, és nem egy muszlimmal állítottál haza, mert ebben a nagy multikultiban még az is előfordulhatna.

2013. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
A szüleid bigottak, már ne is haragudj. Örülniük kéne, hogy találtál egy KERESZTÉNY fiút, mert ez itt a lényeg! (Jómagam ateista vagyok, nem a magam nevében beszélek, mert nekem ez aztán nem lényeg, csak úgy általában véve tudom, h aki tartja a vallását annak ez fontos.) Ahogy előttem is mondták, mi lenne, ha egy teljesen másban hívő emberrel jöttél volna össze, mondjuk hinduistával, ősmagyar vallásúval, ne adj Isten egy vallástalannal? A szüleidnek fogalma sincs a Krisztusi szeretetről, erre mérget vehetsz. Nem tudom a Bibliában mennyire tudnál idézeteket keresni... De van egy pár asszem a pogányokra vonatkozóan. Esetleg megpróbálhatnál idézetekkel érvelni, h Isten a vallástalanokat is szereti stb. Ha megteheted, h külön költözz tőlük, akkor lehet meg kéne próbálnod. Lehet, hogyha látják az eltökéltségeteket, h a nehézségek ellenére is kitartotok egymás mellett, akkor visszafogadnak, mert nem gondolták komolyan, csak blöfföltek, és amint felsülnek vissza is vonják. Csak ötletelek, nem tudom mennyi realitása van ezeknek. Ami a legfontosabb: benned ne legyen semmi kétely! Nem ezen múlik a jó kapcsolat. Ha benned egy szikrányi kétség sincs afelől, hogy az eltérő gondolataitok akadályt jelenthetnek, akkor a szülők meg fognak enyhülni idővel, ezt biztosra veszem! (Feltéve, ha van a szívükben egy csöpp szeretet, de szerintem van.) Ha te biztos vagy magadban, akkor nincs mitől félned. :) Szurkolok nektek, és bár én nem hiszek, de ismerek vallásos párokat, és megkapó az a szeretet, ami összetartja őket. Most azokról beszélek, akik tényleg megélik a hitüket, együtt olvassák a Bibliát, beszélgetnek róla, stb. hadd mondjak egy példát, én mindenkinek ezt mondom. :) A vallás az szerintem hasonlít a focihoz. Kialakulnak különböző klubok, és ezeknek a rajongói néha fanatikusan imádják azt, a másik klubot és annak szurkolóit viszont megvetik. Ezek az emberek egy dolgot felejtenek el, hogy a legfontosabb magának a játék szeretetének kéne lennie, hogy ki kinek szurkol az csak másodlagos, és ha még nem is szeretsz egy konkrét csapatot, akkor is tisztelettel kéne fordulni a másik felé. Na, remélem segítettem valamit. :)
2013. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendő, mindkét felekezet engedélyezi a vegyesházasságot.

Viszont olyan szempontból igaza van a szülőknek, hogy ez is feszültségeket okozhat, amit csak sok türelemmel lehet áthidalni.

2013. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs vele. Mindketten ugyanabban az Istenben hisztek.

A szüleid melyik dimenzióban élnek? :-0

2013. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Az élet néha érdekes meglepetéseket tartogat....az én anyukám amikor apukámmal megismerkedett katólikus volt, apukám református vallású. Ez nem volt probléma se nekik, se a papnak. Anyukám anyukája katólikus, apukája evangélikus...

Azután el kezdték tanulmányozni a Bibliát és Jehova tanúi lettek.....

2013. nov. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.. :-) csak megerősítést kaptam Tőletek, hogy nem gondolom én sem rosszul..Hallottam már jó és rossz tapasztalatokat erről az egészről, de szerintem minden csak két ember hozzáállásán múlik és kitartásán...
2013. nov. 3. 11:15
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleiddel együtt így gyakoroljátok a hiteteket, akkor nyilván jó viszonyt ápoltok a plébánosotokkal/papotokkal. Menj el hozzá és beszélgess vele a jövőbeni házasságodról, a szerelmedről, a kapcsolatotokról. Ha úgy látod, hogy megértésre találtál nála, beszéld meg a szüleiddel, hogy menjetek el hozzá együtt beszélgetni az aggodalmaikról. Ha a pap támogat titeket, a szüleidnek pedig fontos az ő véleménye, az segíthet nektek!
2013. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ugyan! Előttem már írta valaki, hogy örülhetnének a szüleid, hogy találtál egy vallásos fiút!


u.i.: a párom katolikus, én pedig protestàns...

2013. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!