Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek elítélendő egy...

Szerintetek elítélendő egy katolikus lány és egy evangélikus fiú kapcsolata?

Figyelt kérdés

Nekem egy eléggé szigorú katolikus vallású neveltetésben volt részem eddig 25 évig. A Szüleim elítélik a kapcsolatunkat, mert meggyőződésük, hogy nekem egy szintén katolikus fiú mellett a helyem..Azt mondták, ha úgy döntök, hogy folytatom Vele, akkor költözzek el itthonról!

Nem tudom mit csináljak? Én nem szeretnék ez miatt a Szüleimmel összeveszni és csalódást okozni Nekik, viszont a fiúval sem szeretnék szakítani, mert úgy érzem Benne megtaláltam minden amire szükségem van. Ő evangélikus tartja a vallását, eljár Istentiszteletre. Sokat beszéltünk már ezekről a dolgokról, hogy a későbbiekben hogy tudjuk összeegyeztetni a különbségeket és úgy látom működne. Pl. eljárunk reggelenként katolikus templomba és együtt imádkozunk. Énis voltam már Istentiszteleten. Van vkinek tapasztalata vegyes házasságról? Vagy ahol a Szülők ellenezték a kapcsolatot a felekezeti különbség miatt? Mit tegyek?



2013. nov. 2. 15:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az esküvőt tervezgetitek már mélyebben?

Katolikus (ún. szentségi) esküvőt szeretnének? Vagy evangélikusat? Vagy inkább "ökumenikus" esküvőt?

2013. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mélyebben nem tervezgetjük még, de beszélgettünk a részletekről, mert mindkettőnknek fontos. Ökumenikus esküvőt szeretnénk ez már biztos. Én katolikus templomban gondolkoztam, mert így lehet szentségi a házasság.
2013. nov. 20. 11:23
 13/19 karpatia75 válasza:
27%
A szüleid biztos a 16 században élnek. Akkor tilos volt az ilyen.
2013. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 szl7203 válasza:
Szerintem, ha előírják Neked, hogy milyen felekezetű fiúval létesíts kapcsolatot, akkor nem igazán szeretnek Téged, csak görcsösen meg akarnak felelni az ideológiának, amiben nevelkedtek. Nem Te vagy a fontos, nem az a lényeg, hogy boldog légy, hanem az, hogy azokba a sablonokba szorítsanak, amikbe őket is belepréselték. Ami az egészben igazán szomorú az az, hogy azzal zsarolnak, hogy vagy ők, vagy a srác. Ne hagyd Magad!
2013. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A Bibliával kellene érvelni nekik,abba már csak nem kötnek bele,és remélhetőleg átlátják,hogy butaságot mondanak.Pl.amit KZitus írt az jó,meg mondjuk a szeretet himnuszát tudnád még nekik felhozni,de biztos találsz még részeket.Bár gyanítom nem lesz könnyű eset az egész,mert a bigottság elég nehezen gyógyítható betegség....De sok sikert kívánok!
2013. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöméknél a lány evangélikus a fiú katolikus, most várják a 4. gyereküket. Nagyon jól megvannak.
2013. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.Mindkettő keresztény vallás.Nálunk is így van.Édesapám evangélikus,édesanyám római katolikus.Mindkét egyház liturgiája szerint megesküdtek.
2013. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

" Én katolikus templomban gondolkoztam, mert így lehet szentségi a házasság."


Evangélikus templomban megkötött ökumenikus esküvő (tehát ha jelen van a katolikus pap) is szentségi házasság.

2013. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában - így Pál...
ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!