Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emléktárgyak nagy gonddal...

Az emléktárgyak nagy gonddal való megbecsülése, és őrizgetése bálványimádásnak számít a Kereszténységben?

Figyelt kérdés
Most példának okáért legyen egy érme. Ezt az érmét egy megboldogult közeli rokonomtól kaptam, és csak ehhez tudom kötni. Ez az egyetlen olyan tárgy, amiről tudom, hogy az övé volt, és amiről ő jut eszembe, ezért mivel kedvesek nekem az emlékek nagy becsben tartom ezt az érmét. Ez mennyire tudható be bálványimádásnak?

2013. nov. 3. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Kérdés, melyik ágra gondolsz. A történelmi egyházaknak nincs gondjuk az emléktárgyakkal, amíg nem kezd el valóban vallásos kapcsolat kialakulni velük szemben. de hamarosan majd jön egy Jehova Tanúja, aki ezt majd biztos kárhoztatja.
2013. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez bálványimádás, akkor valami nagyon nem stimmel azzal aki az egészet kitalálta.
2013. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak nem ez a kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


ihlette a tiedet?

Csak kicsit más aspektusból megközelítve ugyanazt a témát?

2013. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mirk ***** válasza:
Sörpocak te aztán ráálltál a kereszténységre rendesen. :)
2013. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3.-as. Nem arról a kérdésről jutott eszembe az enyém. Nem is láttam azt a kérdést, de köszönöm, hogy belinkeltet, mert abban is biztosan találok választ a kérdésemre :)


Kedves 4.-es hááát fogjuk rá :D Jelenleg aktív korszakomat élem.

2013. nov. 3. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Semennyire sem bálványimádás. Lehet kötődni tárgyakhoz vallásos imádat nélkül is!
2013. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mulder614 ***** válasza:
Az hogy nagy becsben tartod egyáltalán nem bálványimádás.
2013. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

T. Kerdezo!

Az, hogy valamilyen targyat megorzunk attol a szerettunktol, aki mar meghalt, egyaltalan nem szamit "balvanyimadasnak". Mindaddig nem, amig nem ugy tekintesz arra, mint egy olyan targyra, amit imadni kell. Mindannyian orzunk valamit elhunyt szeretteinktol, es ez nem bun. Mindezt irom, mint Jehova tanuja, mivel itt az egyik valaszado utalt rank mint olyanokra, akik majd "biztosan elitelik ezt". Udvozlettel; Judit!

2013. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Én is kötődöm az elhunyt ismerőseimtől kapott dolgokhoz. Például azért ápolok egy virágot már több mint 15 éve, mert akitől kaptam szerettem, de már nem él. Ha ránézek a virágra, önkéntelenül is eszembe juttatja azt a kedves ismerősömet.


Addig nincsen baj az ilyen tárgyakkal, ameddig nicsen hamis vallásos eredete.

2013. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!