Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint hány...

Jehova Tanúi szerint hány "világvégén" vagyunk már túl?

Figyelt kérdés
Nem tudom a konkrét számot, de az első az 1914-es volt, azóta jött még egy pár. Ezek után fogalmam sincs hogy lehet még hitele egyes embereknél.
2013. nov. 5. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Még nem adtak választ, mert még mindig számlolják. :)
2013. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
* számolják
2013. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Számodra mit jelent az, hogy "világvége"?
2013. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

Nem kell számolgatni mert egyetlen egy "világ vége" sem volt még.

Egy rész mert a jelenlegi gonosz emberi társadalomnak lesz vége, és nem a világnak, más részt ha vége lett volna akkor ilyen kérdés nem merülne fel, mert nem lennének betegek, az emberek nem halnának meg, nem lennének fegyver gyárak, országok, országhatárok, háborúk, éhezés, környezet szennyezés, és persze folytathatnám.


Egyébként meg annyiszor feltették már ezt a kérdést, nem értem miért kell újra és újra megkérdezni.

A választ itt a korábbi kérdéseknél meglehet találni.

Jehova Tanúi, pedig nem adtak konkrét időpontot, mivel nem is tehetik, hiszen azt csak Jehova tudja.


Azokat a felvetéseket, amiket pedig egyesek kiforgatnak, egyik sem konkrét idő pontokra utalnak.

Katy Weaver

2013. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én kíváncsi lennék, más vallásoknak mi a véleményük a világ végéről, mit értenek ez alatt a fogalom alatt, mert erről mindenkinek kell hogy legyen nézete, NEMCSAK Jehova Tanúinak.
2013. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KZitus ***** válasza:
Milyen választ vársz? Hiszen azt írtad egyetlen válasznak sincsen hitele. Akkor meg miért?
2013. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Russel testvér a Nagy Piramisokat Jehova szimbólumainak, vagy egyfajta ajándéknak hitte az emberek számára..innen olvasta ki 1914 es dátumot először, mely a legnagyobb piramis, valamely geometriai adata. Egyébként meglepő dolog, hogy jóval Daniken, meg hasonló "tudósok" előtt már ezzel foglalkozott, és rájött sokmindenre a piramisokkal kapcsolatban. Azt nem értem, hogy nem volt annyi átváltó képessége, hogy mellőzze a keresztényi szemléletet és másfelől közelítse meg a dolgot. Bár nyilvánvaló, hogy átjárta a kort ez a szemlélet sajnos.. Másrészről ezután egy sor ilyen Armageddon jövendőlés volt, amelyet a Szervezet jóváhagyott.
2013. nov. 5. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Tévedés, erről is írtam egy választ, nem értem miért kell folyton felhozni egy lezárt tévedést.

Hogy miért kell hetente egyszer felvetni egy már megválaszolt kérdést. ami le lett zárva.

A múltkor megírtam, hogy mi történt ezekkel a piramis elméletekkel.

S ezek elméletek benne van a nevében nem konkrétumok.

Ezeket száműzték a tanításból le van zárva,


egy év múlva megint kérdezd meg ugyan ezt, .....

Szörnyű. Nem hátra felé kellene nézni a hibákra hanem előre a kijavított úton.

Ha folyton hátra felé nézegetsz, egyszer nem fogod látni mi van előtted, és el fogsz esni.


Katy Weaver

2013. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Miért vagy felháborodva ennyire??? Mit tudom én kinek írtál a múltkor, én individum vagyok nem biorobot, mint ahogy ti hiszitek az embereket, meg bólogató Jancsik, vagy akármi. Igen fura, h ez van de ettől szép a világ megannyi hitrendszer, stílus stb.

Másik dolog..nálatok gyakoriak ezek a tévedések, sőt mindig, és folyton, sőt állandóan igazítjátok a tanaitokat a tévedéseitek után az aktuálpolitikához, teszem azt vagy az épp világot foglalkoztató dolgokhoz. Nyilván meg kellett változtatni a téziseket, ha nem jött el a beígért 1914-es Világvége, de ez nem a józan ész általi beismerés, hanem a kényszerű... ég és föld a kettő.

2013. nov. 5. 20:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nem vagyok felháborodva.


Egyébként pedig sehol nincs leírva, hogy Jehova Tanúi világvégét mondtak volna konkrétan az 1914-es évet Russel Testvér úgy nevezte, hogy FORDULÓPONT az emberek életében, ami nem a világ végére utalt, hanem hogy történni fog egy prófécia, és amint láttuk ki is tört az első világháború, és utána egyre több bajok jöttek ezekhez ahogy múlnak az évek.


ez jelezte, hogy Sátán levetetett az égből, és most jaj a földnek, mert itt tevékenykedik.


Az hogy egyesek egy szóba mit magyaráznak bele nem tudom, de az biztos, hogy nem azért, mert így mondtuk,

így legalább ellenségeskedést lehet szítani a békés emberek ellen.

S az hogy kijavítottunk némely félre értett várakozást egyes tanítással az nem hiba, mert a Bibliában írva van, hogy nem egyből fognak megérteni mindent, hanem fokozatosan, mint ahogy a nap felkel, és egyre világosabb lesz.

Akkor Jézus is feloszlathatta volna a tanítványait, mert nem mindig gondoltak jót bizonyos dolgokról ezért helyre igazította őket, és ők kijavították.

S ez jobb ha javítunk mint ha hazugságba hagyjuk magunkat is meg másokat is.


Katy Weaver

2013. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!