Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztyénként elfogadnát...

Hívő keresztyénként elfogadnátok-e a fogamzásgátló tabletta szedését?

Figyelt kérdés
Nagyon erős menstruációs fájdalmakkal küzdök, előfordul, hogy el is ájulok. Nemi életet nem éltem még. Az orvos szerint az első aktus és a szexuális élet valószínűleg megoldaná a problémát, ez viszonylag gyakori, vagy a másik a gyerekszülés. Fiatal felnőttként egyelőre nincs kilátásban a házasság, azelőtt semmiképp nem szeretnék szexuális életet élni. Ti mit tennétek a helyemben? Helyes döntés-e fogamzásgátlót szedni? Nagyon tanácstalan vagyok!

2013. nov. 6. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez megosztja a keresztényeket, de szerintem nyugodtan. Én most épp nem szedek, de amíg nem terveztünk babát a férjemmel, mi is fogamzásgátlóval védekeztünk, a szoptatás alatt pedig egy olyan fajtát szedtem, amit olyankor is lehet.

Nem szeretném a dokidat leszólni, de a rendszeres nemi élet nem szokta ezt a problémát megoldani, sőt, nekem a két szülés sem segített, ugyanúgy görcsölök. :(

Én magam nem református vagyok, de amennyire tudom, nálatok fogamzásgátlási céllal is megengedett használni a tablettát, úgyhogy egészségügyi szempontból főleg nem hiszem, hogy baj lenne.

2013. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Minden olyan módszer, ami esetlegesen megszakíthatja a fogamzást (roncsolja a petésejtet), az tilos. Óvszer megengedett, de minden olyan eszköz, ami közbeavatkozik, de nem megelőzi, az elítélendő. De most nem mások véleménye aggaszt engem, nyilván nem terigetném ki a közösségben, hogy én fogamzásgátlót szedek, csupán a saját lelkiismeretem miatt.
2013. nov. 6. 13:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem roncsolja a petesejtet, hanem megakadályozza a peteérést. Nincs, ami megtermékenyüljön. De ha lenne is, a Te esetedben mindegy lenne, hiszen nem élsz nemi életet.
2013. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És ha egyszere férjhez mennék, abbahagynám a fogamzásgátlót? Hisz akkor minden bizonnyal élnék nemi életet. És akkor a tabletta már a fogantatást is befolyásolná - nem mintha friss házasságot babázással kezdeném, de nem én szeretném befolyásolni, mikor essek teherbe.
2013. nov. 6. 13:40
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Jézus nem adott utasítást a követőinek arra, hogy legyenek gyermekeik, és a tanítványai sem. A Biblia nem tiltja a születésszabályozást.

A házaspárok így hát maguk dönthetik el, hogy lesznek-e gyermekeik, illetve hogy hányat szeretnének, és mikor.

Az ő döntésük és felelősségük, hogy a terhesség megelőzésének érdekében alkalmaznak-e nem abortáló hatású fogamzásgátló módszert. Döntésükért senki sem ítélheti meg őket (Róma 14:4, 10–13).

2013. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha jól értem a kérdésedet, te nem fogamzásgátlás céljából, hanem eü. okokból, mint hormonális problémáidra gyógyszert szednéd. Ennek a legszigorúbb keresztény elvek szerint sincs akadálya. Olyan, mintha antibiotikumot szednél a torokgyulladásodra.
2013. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Tapasztalatból mondom, hogy a fogamzásgátló csak azt szabályozza, hogy mikor görcsölj, de meg nem szünteti a fájásokat. Hormonvizsgálat, és a családodban előforduló esetleges öröklődő betegségek feltárása nélkül rizikós a szedése, egyébként sem "fájdalomcsillapításra" szolgáló szer. Talán más módszerrel enyhítheted a fájdalmat, még ha nem is szűnik meg, de enyhül. Tudom, min mégy keresztül, együtt érzek veled. Én azzal vigasztaltam magam, hogy előre megerősödök a szülési fájdalom elviselésére. (Bár kihagytam volna a havonkénti edzést.)

Gratulálok az elhatározásodhoz, ami a szexuális életet érinti, ritka ebben a világban. Sajnos.

Ha az orvosi vizsgálatok eredményei később engedik a fogamzásgátló szer szedését, a házasságodban nincs akadálya a használatának. Nem jön létre élet, nem károsít semmit, az életadás lehetőségét nem veszi el, miután már nem szeded.

2013. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha úgy mondják, hogy az ilyen, meg olyan fogamzásgátló bűn, az törvénykezés magában.


Ha helyesen házasság előtt nem akarsz nemi életet élni, csak a hormontartalma miatt akarodszedni, hogy ne görcsölj, akkor simán lehet zsedni, bár lehet van rá más hormonkészítmény,m görcsoldók... stb.


A fogamzásgátlás sem bőn, ha nem gyilkosság.


Csak katolikuséknál az, de ilyent senki sem mondott nekik, legalább is a mennyből nem, meg sok mást sem , amit csinálnak, vagy amit nem, pl a házasság tilalmát sem mondta nekik soha Jézus... ez más téma, hagyjuk.


Szóval, nem törvénykezve kéne megfogalmazniuk az egyházaknak, szabályként az ilyen-olyan módszerek tiltását.

A világi törvénynek is van szellem, már ahogy pl egy tárgyaláson hivatkozhatnak rá. ha valamire nem konkrétan vonatkozik, akkor mondják, hogy ezzel a céllal született pl az a törvény...

De mivel az ember becstelen, kismillió szitura újra, és újra kell fogalmazni a törvényeket.

Istennél nincs így, a lényeg a szeretet. Isten, és meber szeretete. Minden ebből ered.


Amíg nem élsz férjeddel, szedheted, de lehet van jobb gyógyszer(ek) is.

Fogamzásgátlás szabad, de ha már találkozik a két ivarsejt, egyesül, onnantól az ÉLET. Annak elhajtása, megtapadásának gátlása gyilkosság! Ez Isteni törvény, a szeretet törvénye. Amíg megakadályozod a találkozást, addig védekezés, egyesülés után, már csakis idő kell, és ember, egy személy lesz belőle.(jó kaja is kell, stb.)

A fogamzásgátlókra, (védekezéskor) nézd meg, mi van ráírva, vagy olvass utána, mit okoz, hogyan hat.

De inkább a hüvelytablettát használd majd, ha oda kerültök, vagy évek óta működik a megszakításos és a tabletta váltakozása nálunk, mihez van kedvünk... Lényeg, neked most mindegy, mit okozna a tabletta, ha nincs szex, mert nincs találkozás, nem lesz élet semmiből, tehát ha a hatóanyag-tartalma miatt bármelyik jó, szedd bátran, nem ütközik az élet védelmének Isteni törvényébe, most a te életed a lényeg!

Hosszú egészséges életet, Istenfélő, kedves férjet neked!

2013. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
húúú, bocs a gépelési hibákért, oldalt fekve laptopról...
2013. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mindannyiótoknak nagyon hálás vagyok a válaszokért! Alább hagyott a félelmem ezzel kapcsolatban. Nem gondolnám egyébként, hogy rögtön fogamzásgátlót iratnának fel - bár orvos függő is - de ha mégis erre kerülne a sor, jobb ezt átgondolnom.

Egy barátnőm hosszú évekig szedtt fogamzásgátlót, nemrég abbahagyta, és nagyon komolyan megszenvedi az átállást....hormonális problémái vannak. Ettől szeretném magamat megóvni. És azzal nem kockáztatnék, hogy a későbbiekben ne lehessen babám. Nagyon vágyom - már most! :-) - az anyaságra, mint oly sok nő, és ha ez hiányozna az életemből, az olyan nagy űr lenne nekem, amit Isten sem lenne képes betölteni...

2013. nov. 8. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!