Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztyénként elfogadnát...

Hívő keresztyénként elfogadnátok-e a fogamzásgátló tabletta szedését?

Figyelt kérdés
Nagyon erős menstruációs fájdalmakkal küzdök, előfordul, hogy el is ájulok. Nemi életet nem éltem még. Az orvos szerint az első aktus és a szexuális élet valószínűleg megoldaná a problémát, ez viszonylag gyakori, vagy a másik a gyerekszülés. Fiatal felnőttként egyelőre nincs kilátásban a házasság, azelőtt semmiképp nem szeretnék szexuális életet élni. Ti mit tennétek a helyemben? Helyes döntés-e fogamzásgátlót szedni? Nagyon tanácstalan vagyok!

2013. nov. 6. 12:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mivel te nem a fogamzásgátlás szándéka miatt szednéd, hanem egészségügyi okokból, ezért ez simán elfogadható.

Amúgy zárójelben megjegyzem, bár nem akarok az orvossal vitatkozni, mert én nem vagyok az, de az első aktus és a rendszeres szexuális élet sem oldja meg a menstruációs problémákat, tapasztalat...

2013. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Egyértelműen. Mármint szerintem ebben nincs semmi rossz, hiszen nem élsz sexuális életet, szóval nem miattad nem lesz az a gyerek.
2013. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Itt olvasható egy cikk (kivonata) erről a témáról katolikus szempontból:


[link]

2016. márc. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Hivő Keresztényként illetve istenfélő egyénként is elutasitanám tekintve hogy szemben áll az 5.Parancsolattal.

Kicsit beleolvashatnál a Bibiába mielőtt ilyeneket kérdezel.Az életet Isten adta lásd. a megtermékenyülést és Isten dönti el mikor és hogyan ér véget tehát a halál módja. Továbbá a Keresztény tanitások szerint az emberi test a Szentlélek Temploma és a gyakori szex ami nem gyerek végett van az nem más mint paráznaság.

2017. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 19:31


Nem ártana végigolvasni a kérdést, mielőtt válaszolsz.

2017. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát szerintem így semmi akadálya, viszont sok a káros hatása is. Anyukámnak pl. ettől lett nagyon durván visszeres a laba.
2017. okt. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!