Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történt volna, ha?

Frigg kérdése:

Mi történt volna, ha?

Figyelt kérdés
Egy korábbi kérdésemre érkezett válaszok olvasása közben jutott eszembe: mi történt volna, ha "Ádám és Éva nem eszik a Tudás Fájáról"? Betartják, amit Istennek ígértek, nem esznek a fáról, a kígyó meg mehet ahova akar. Akkor mi lenne most? Semmi? Nem lenne emberiség? Továbbra is csak hárman éldegélnének a Paradicsomban?

2013. nov. 6. 15:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor most egy igazságos emberi társadalom lenne a földön, soha nem ismerték volna meg a háború a betegség, a korrupció, a szemüveg, a mankó, a temetés, a lopás a paráználkodás, az abortusz fogalmát, sőt ez csak a töredéke annak ami ma sajnos ismeretes."


Akkor nem lett volna Beatles? Pink Floyd? D:

Nem találtuk volna fel az elektromosságot, a fülhallgatót, az mp3 lejátszót, és most nem jutna el hozzám a zene?

Akkor nem mehetnék el kirándulni?

Fogalmam nem volna a gyönyörű távoli galaxisokról?


Katy, Te már megint csak a fekete oldalát látod mindennek. Egy kis pozitív gondolkodást, plíííííííííííz.

2013. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

De az egyik mondata egész jó volt, amit előzőleg ki is emeltem.

Amúgy félreértés ne essék, nem hívőként, vagy vallásosként tettem fel a kérdést. Csupán kíváncsi vagyok a "másik oldal" gondolataira bizonyos kérdéskörökkel kapcsolatban. :)

Előfordult már, hogy egész jól elbeszélgettem egyik-másik válaszadóval, akkor is, ha nem voltunk épp egy állásponton. Érdekes dolog.

2013. nov. 6. 21:24
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A biblia és isten kitalált személy! A hitet használják arra, hogy az embereket irányítani és kordában tudják tartani.


Itt emberek működnek közre mindenben és ők irányítanak minket. Sajnos, nem sajnos, a keresztények hiába várják azt a valakit, ő sohasem jön el. Ehelyett mérgeznek bennünket, tudatosan. A kisgyerekekbe már korán beoltják a vakcinával a betegséget, hogy életük végéig gyógyszereken éljünk.


És a többi szörnyű dolgok...

2013. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Rosszul írtad,

Please...


All right:

Az biztos, hogy nem lett volna Beatles, meg Pink Floyd

De hogy nem lenne áram forrás, ez hülyeség.

Mint egyik hozzászólásomban kiemeltem, hogy Isten nincs ellene a technikának és a fejlődésnek addig a pontig, amíg nem káros az életre.

Zene... Hát Isten nagyon szereti a Zenét.

Persze azt amelyik nem romboló hatású se az elmére se a fizikai egészségünkre. S ha tökéletesek lenénk, milyen zenéket tudnánk komponálni, ha ezzel a tökéletlen agyunkkal is tudunk szépet.


Soha nem írtam, vagy soha nem mondták Jehova szolgái, hogy egy unalmas világban fognak élni azok akik ott lehetnek.

Az ember agya a tökéletes állapotában képzeld miket tud majd kreálni, ha ezzel a tökéletlen szürke állományunkkal idáig jutottunk.. :D


Miért ne lehetne autónk?

Persze ha lesz is nem fogja szennyezni a levegőt, mert olyan anyaggal fog működni...Miért ne...


Ja hogy nem mehetsz az űrbe?...

Hát nem. De szerintem ezt kárpótolja mindaz amiről fogalmad sincs mekkora felfedezéseket fogunk tenni a földön, és élvezhetjük azokat, a képességeinket amiket kifejlesztünk.


Kedves Barátom ilyet aki kihagy az meg is érdemli.

Remélem elég pozitív voltam. :D


Katy Weaver

2013. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi. A nap egy hatalmas energia forrás.

Már most is alkalmazható a világítás ezzel,

Nem beszélve a Teremtőről, akinek meg kifogyhatatlan energiája van.

A többit a képzeletedre bízom, de csak is egészséges keretek között.

:D

Katy Weaver

2013. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Wow, Katy! Még sosem láttam, hogy ennyi pozitív hangulatjelet ( :D ) használtál volna! Meg vagyok lepve! :)

Eddig mindig olyan komoly válaszaid szoktak lenni.

2013. nov. 6. 22:56
 17/27 anonim ***** válasza:

„Rosszul írtad,

Please... „


Köszönöm a kiigazítást.

Üdv. Egy felsőfokú angolos.


„Az biztos, hogy nem lett volna Beatles, meg Pink Floyd „


Na már csak ezért sem kérek a Te világodból.


„Ja hogy nem mehetsz az űrbe?...

Hát nem.”


Nem menni akarok, hanem látni. Azért örülök, hogy abban a korban élek, amikor elkészült a Hubble teleszkóp „Deep Field” képe. :)

2013. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Szeressük egymást ***** válasza:
0%
Szerintem itt a földön mindenkinek fejlődnie kellett volna, aztán aki eljutott volna a tökéletességig, az úgy járt volna mint Énók. Isten magához ragadta testben.
2013. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Köszönöm a kedves szavaidat.


Tudod ami komoly azt komolyan kell venni.

Persze ez is komoly mert megvalósításra vár,

Így is komolytalannak titulálnak igazán fontos dolgokat, a tevét elnyelik, a szúnyogot meg megszűrik, ahogy Jézus megemlíti.


Először a munka, azután jöhet a kikapcsolódás. :D

Nem így van?

Méltó a munkás az Ő jutalmára....


A másik válaszolónak pedig, csak annyit, hogy bár az együttesekkel kapcsolatban nem igazán értünk egyet, de a világ egyetemet távcsővel felfedezni, vagy gyönyörködni benne nem bűn, nem hiszem, hogy Jehova nem engedné.

Sőt biztos vagyok benne, hogy Tanítani fog olyan dolgokat is amiket eddig nem volt rá módunkban. Egy örökké valóság áll azok előtt akik méltóak lesznek ott élni.


A zenére vissza térve, sokan vannak közülünk akiknek tetszenek olyan zeneszámok, amik, nincsenek romboló hatással semmire

Elárulom, itt sok szem közt, nekem pl tetszik, a Gunsen Roses-től a November rain, c szám, S van még egy pár ilyen hasonló. Igényesnek kell lenni egy magát kereszténynek vallónak, mit fogad be az elméjébe és a fülébe


Nem hiszem hogy ennek a történetnek, hogy megfázott a novemberi esőben valami rosszat tulajdonítanánk, hiszen előfordulhat ilyen az emberrel főleg ha nem erős az immunrendszere

Csak példaként írtam le. Vannak dolgok amikkel egyet lehet érteni. hiszen nem annyira elvont az ember. :D

Egyébként úgy döntöttem, hogy többször fogom a T kedvedért alkalmazni a mosoly jelet. :D


Katy Weaver

2013. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

T. Kerdezo!

Ha betartottak volna Isten parancsat, orokke elhettek volna. Isten azzal a szandekkal teremtette az embert, hogy majd toltsek be a foldet, es egy orok elet lehetoseget kaptak meg. A halal "bunteteskent" jott be az emberek eletebe.

A kigyonak csak annyi koze volt az esemenyekhez, hogy Satan ot hasznalta fel arra, hogy Evat becsapja, felrevezesse. Mivel Satan az ember szamara lathatatlan leny, es a kigyo ott volt, Eva azt gondolta, hogy a kigyo szol hozza. Satan ugy hasznalta a kigyot, mint egy hasbeszelo a babujat.

Tehat ha Adam es Eva engedelmes maradt volna, ma is elhetnenek a leszarmazottaikkal egyutt.

Erdekes modon az orvostudomany elismeri, hogy az emberi test olyan csodalatos, minden 7 evben teljesen megujulnak a sejtek, es ez a folyamat veg nelkul mehetne. De nem tudnak rajonni, hogy megis mitol van az, hogy megkezdodik az oregedes folyamata. Tehat szerintuk is, "elmeletileg" az ember kepes lenne orokke elni.

Termeszetesen Adam es Eva nem maradtak volna egyedul, hanem Isten parancsanak engedelmeskedve, betoltottek volna a foldet.

Ha kerdesed lenne meg, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2013. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!