Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallások (itt főleg a...

A vallások (itt főleg a keresztény vallásokra gondolok) hogy állnak a magányos, szűz férfiakhoz, akik hangsúlyozom Nem önként vállalták a szűz életet, hanem ezt dobta nekik a sors?

Figyelt kérdés

Van valami vigasz számunkra a vallásokban, vagy ezzel a kérdéssel abszolút nem foglalkozik a Biblia pl?

A templomban például a pap is mindig a házasságban élőkhöz szól, emiatt egy kicsit kirekesztettnek érzem magam sorstársaimmal együtt. Nekünk nem akar üzenni Isten, hanem csak az eleve már itt a Földön viszonylag boldognak mondható embereknek? Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2013. nov. 9. 15:53
1 2 3 4
 31/35 Gepi ***** válasza:

Írtad: "A közösség, ahova járok, ott nem lehet ilyen témákról beszélni, mert rám sütik hogy bűnös és kéjsóvár vagyok, ezért tettem fel itt a kérdést, hátha itt megértőbb válaszokra lelek."


Pedig ha nem is a legfontosabb, de egy igen lényeges téma. Ahogy elnézem a mai világot, nem könnyű a párválasztás azoknak, akik házasságban gondolkodnak és nincs könnyű életük sem, ha tisztán meg akarják őrizni magukat a társuk számára. De ne add fel!

Már lassan 25 éve annak, hogy úgy mutatták be nekem Istent, mint szerető mennyei Atyát és tényleg így is ismertem meg ŐT, biztos vagyok benne, ha őszintén keresed a Vele való kapcsolatot és bízol benne, akkor segíteni fog.


Egyébként Jézus azt mondta, hogy a földi élet után már nem lesz házasság.

"Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben." Márk 12:25


Persze ez nem vigasz azoknak, akik még előtte állnak!

2013. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Akkor keress egy barátnőt.

Tudom, nem egyszerű, de ha keresed a lehetőséget az ismerkedésre, akkor meg is fogod találni :-) Lehet ismerkedni pl. különféle városi programokon, könyvtárban, sporteseményeken, koncerteken, egyetemi/főiskolai összejöveteleken, nyelviskolákban, gyülekezetben, interneten...

Kezdj el egy új hobbit, ez egyben új társaságot is jelent. Hátha közöttük van a nagy Ő is.

Megkérdezhetem amúgy, melyik gyülekezetnek vagy a tagja?

2013. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Gepi ***** válasza:
Egy nagyon közeli ismerősöm (33L,szűz) nem olyan régen ismerkedett meg interneten egy nagyon szimpatikus úriemberrel. Először leveleztek, majd találkoztak és nagyon megszerették egymást, már a házasságot tervezik. Most már ketten járnak a gyülekezetbe, ahol nagyon jól érzik magukat, remélem a folytatás is ilyen jó lesz.
2013. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Elég szánalmas, hogy azt hiszed csak azért meg szűz vagy, jobb vagy azoknál akiknek van nemi életük.


Gondolom te csak csorgatod a nyálad a jó nők után de mindegyik körberöhög! :)

2013. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Isten, azt akarja, hogy cölibátusban élő pap legyél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
2013. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!