Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi legyen a nevem bérmáláson?

Mi legyen a nevem bérmáláson?

Figyelt kérdés
Lány vagyok,és kéne bérmálásra egy szép név.Olyan szent kell,akinek meg kell mondanom,hogy miért pont őt választottam. Tudnátok írni neveket??
2013. nov. 14. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Pondacsöki Boborján, Hétszünyű Kapanyányimonyók, Laura Hidraulika! Válassz!
2013. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Én az Ágnes nevet választom.

Azért mert pl. Prágai Szent Ágnes kolostorokat hozott létre, így lehetővé téve az elvonulást is, továbbá karitatív tevékenysége is jelentős a betegek és szegények között.

Továbbá volt egy szűz vértanú, aki szintén az Ágnes nevet viselte. Így ő a tisztaság és Hitbeli hűség jelképévé lett.


Én ezzel indokolom a névválasztásomat.


Egyébként keresztanyum is Ágnes. :)

2013. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szpeti1991 ***** válasza:

A bérmáláshoz kell annyi felnőttség, hogy magad választasz nevet...

Bár én fiú vagyok (János Pál névpárost vettem fel II. János Pál tiszteletére), de nagyon szimpatikus több női szent élete is. Például Árpád-házi Szent Kinga és Szent Margit kifejezetten az én mentalitásomnak megfelelő szentek, de boldog Salkaházi Sára is jó választás lehet, mert nem régen élt, és élete jó példa egy mai fiatalnak is erőről, kitartásról és akár az élet feláldozásáról is.

2013. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Csxeba válasza:
Szent Erzsébet a legnagyobb menő csaj az egész Árpád-házban, de Szent Kinga (aka Kunigunda) is jó arc volt. Nevet ne a szépsége alapján válassz, hanem azt a szentet válaszd, akinek az élete szimpatikus és úgy érzed, jó példa lenne Számodra is!
2013. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én Leventét szerettem volna és nagyon nehezen találtam meg Szent Leontiuszt, akinek ez a magyarosított neve.
2013. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
Szent Rita. keresd meg a vikin.
2013. nov. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Már megvan. Bernadett leszek! :)
2013. dec. 9. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:

És miért éppen ő? :)


Érdekelne.


(Ágnes)

2013. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
Szent Bernadett szegény halucinált és vizionált, remélem te nem?
2013. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!