Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók hogyan imádkoznak?

A zsidók hogyan imádkoznak?

Figyelt kérdés
Igazából nem arra lennék kíváncsi h hányszor meg h tefillint használnak meg ilyen hanem arra h mit mondanak, mi az ima szövege vagy h csinálják ezt?

2013. nov. 15. 19:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
Halld Izráel, Adonáj szerint mi vagyunk a kiválasztottak! :-)
2013. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb imájuk a Smá Jiszraél (Halljad Izrael), amelynek szövegét megtalálod az Ótestamentumban, Mózes ötödik könyvének hatodik fejezetében.

Hogy hogyan mondják, arról olvasd el ezt a cikket:

[link]

2013. nov. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. nov. 16. 09:52
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

sur!!

1-es!!ulj le fiam hulye vagy!

------------------------------------------------

shema Israel Adoshem eoikeinu Adoshem echaD!

-(baruch shemkevod malkhuto leolam v'eD!)-

-v'avta et Adoshem,eloekha,uvkol nafsekha,uvkol meodekha,v'ayou l'totafot ben enekha...

2013. nov. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem tudok az a baj héberül csak magyar nyelvű bibliám van és most h keresgéltem a mózes 5. könyve 6 bekezdésében ott csak azt írja le h kössék magukra azok az igéket amit az úr mondott de hol vannak azok az igék leírva? elnézést kérek a tudatlanságom miatt de én nem találtam ilyet.
2013. nov. 17. 20:10
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ők pl jó Istenhez, nem hamishoz, és elég szorgalmasan.

Ez látszik az országukon is, az életvidám lelkületükön is.

Igaz a Messiást még várják, mert nem ismerték fel a jó buszt, még a megállóban nézik a menetrendet, de majd jön értük a következő, amire mi már fel is fogunk szállni, ők meg csak néznek majd, de utána már értük is jön.

2013. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

6/6!

nem azt a messiast amire te gondolsz!!

a szo -(eredeti formajaban)-"maschiah" csupan egy anagramm ami egyt uralkodoi cim!!minden kiralyunknak volt ilyen mellekneve is!!

a szo maschiah literalment,;-"es felkene szent olajjal az UR az Israel kiralyava"-jelenti!!semmi mast!!

a szabaditot az ur "foltamasztja" es nem elkuldi!!

es mivel a szoveg ismlert jo 1500 evvel yeshua elottrol, igy 1000% biztos hogy nem rola van szo benne!

2013. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Úgy, mint minden átlagos ember. Az ima, az Istenhez intézett kérés, hála, köszönet. Attól függően, hogy milyen helyzetben van az ember.


Dánielről, például, a hithű zsidó férfiről ezt írja a Biblia:

Dániel 9:20-23 "Még beszéltem, imádkoztam, és megvallottam bűnömet, valamint népemnek, Izraelnek a bűnét, és könyörögtem Jehova, a mi Istenünk kegyéért Istenem szent hegye érdekében.."


Jézus gyönyörű imája a Jénos 17 fejezetében olvasható.


Vagy Salamon imája, amely a 2Krónika 6:14-42 verseiben olvashatod.


Üdvozlettel.

2013. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt írod, nem találod. Mózes 5. könyve, 6. rész, (nem 6. bekezdés). A 6. rész címe ez: "Intések az úrnak egyedüli imádására és szeretetére" A cím után jönnek az intések 25 pontba szedve.

Megtaláltad már?

2013. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

sefer hamisha v''moishe-(mozes ot konyve)=TORAH!

keresd az inteseket pl,;- misne Torah !!

2013. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!