Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók hogyan imádkoznak?

A zsidók hogyan imádkoznak?

Figyelt kérdés
Igazából nem arra lennék kíváncsi h hányszor meg h tefillint használnak meg ilyen hanem arra h mit mondanak, mi az ima szövege vagy h csinálják ezt?

2013. nov. 15. 19:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%

k77!

igen kerem igy van!!

mi jol elunk es hiszunk ahogy azt az UR nekunk eloirta!!

az O.-rokkevalo-(aldassek a Szent Nev)-nem var el teljesithetetlent egyetlen, zsidotol sem!

tartsd be mindennap az elso -(alapveto)-tiz parancsolatot es plusz naponta egy positiv mitsvaoth-ot!az esedekes negativ mitsvaoth-ra ugyelj oda!!

aki ebben nott fel annak ettol egyszerubb dolog-(elet)-a vilagon nincsen!!

nana hogy eletvidamak vagyunk,jol elunk,szeretjuk egymast igazi zsido hittestveri szeretettel,odafigyelunk egymasra,segitjuk egymast!!!

de hat nekunk zsidoknak ez igy termeszetes!!

meglep minket hogy a goyim-(nem zsidok)-kozt ez nem igy van,sot eppenhogy ellenkezoleg!!

2013. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Asher, én szeretem Izraelt, és a zsidókat is, voltam is kint 9 napot Jeruzsálemben.

De tényleg olyan kemény nyakúak vagytok ezek szerint, így értem, miért lett Izrael szétszórva, és miért kaptak a pogányok egy kegyelmi időt, a 70. évhét előtt még.

De remélem nem farizeusi szócsavarásban fogsz meghalni, anélkül, hogy Joshua megérintene, és az Örökkévaló kegyelme át ne törjön rajtad.

Hatalmas a Teremtő, arra lettetek kiválasztva, elhívva, hogy szolgáljátok, nem hogy kötekedjetek vele, ráadásul a saját kijelentéseit használva ellene.

Szelid olajfa vagytok, mi vadak voltunk, de be lettünk oltva, Jézus kegyelme által, az Ábrahám atyátok hitével. Ő is a törvény előtt hitből igazult meg, látva a Messiás napját, jellemét, hogy az Ádám, ember fia helyett inkább maga adott áldozatot. És benne volt a feltámadás hite is.

Hálás vagyok, hogy Izraelt az Örökkévaló, ígéretéhez híven összegyűjtötte, meg is tartja, igaz háborúságok közt, és vissza fogja venni a teljes kegyelembe. Sajnálom viszont, hogy ehez a háborúban végső vereségig kell majd alázkodnotok, és csak harmada nép tartatik meg, mert kemények vagytok, lesztek.

De személyes döntés, hogy amire Ádámot elhívta Isten a személyes közösségre, a Mózesi törvényekben meg más kijelentésekben látszó Hatalmas bűnös, és Szent közötti távolságot a Messiás eltörli, és újra közeli az Isten.

Ez nagy dolog, de Isten találtza ki, el is végzi. Eldöntheted, hogy távolságtartóan Istentől távol halsz meg, vagy a jelenlétében, és az örökkévalóságot is úgy töltöd.

Shalom!

2013. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ha még tudtok írni ezzel kapcsolatban örömmel fogadom. Ja és megtaláltam a 6. részt most a misna torah-t keresem/olvasgatom. Shalom
2013. nov. 24. 22:59
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

ajanlom meg olvasasra-(tanulmanyozasra)-a ZOHAR-t!!

-(maskent irva kabbalah)-

a leheto legmelyrehatobb tanulmany a Torah magyarazatok kozul

2013. nov. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Kedves Asher Alexander de ezeket magyar nyelven is meg lehet találni mert héber az nem megy? Illetve még h amit említettek Mózes 5.könyv 6. részét aminek a címe "Intések az úrnak egyedüli imádására és szeretetére" nem találom már megpróbáltam ezen az oldalon is ahol Mózes 5 könyve van de ott se találom azokat a szavakat amiket isten mond igék azokat nem találom 25 pontba szedve sehol nagyon bamba vagyok.
2013. nov. 25. 17:09
 16/23 A kérdező kommentje:
[link] ezen az oldalon keresgélni
2013. nov. 25. 17:10
 17/23 A kérdező kommentje:

Találtam egy zohar-t fent a neten belinkelném neked h megnézd h ez az- e amire gondoltál.

[link]

2013. nov. 25. 18:30
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy az imákat nagyjából és világosan összefoglaljam:


Az imák részletek a Tórából, egyes zsoltárok, ezen kívül vannak imák, melyeket a bölcsek szerkesztettek. Van olyan "fiatal" ima, ami csak 1500 éves. :)


Legfontosabb ( Izrael Hitvallomása ): amint Asher írta "Smá Ysroel ..."

Ez Mózes 5. kvébõl 6. fejezet, 4. vers.

Maga az ima azután folytatódik a 9. versig, majd 11. fej. 13-21., majd Mózes 4. kvébõl 15. fejezet, 37-41. vers.


Folytatódik ezután is, már késõbb szerkesztett szövegekkel. Ezt az imát reggel és este mondjuk, elõtte reggel néhány részlet a Tórából és zsoltárok.


A Smá végén is egy Tórarészlet, majd következik a Fõimádság, ennek neve 18, mert 18 áldásból állt, amihez késõbb jött még egy 19-ik :)


Tóraolvasás van a reggeli és a délutáni ima közben hétfõn, csütörtökön és Szombaton.


Nagyjából ennyi, ha több idõm lesz, leírom, ami a Bibliából ( Tóra, Zsoltárok, stb ) a helyüket.


++++


KZitus!


Bocsi, ha Asher nem írta volna: olyan, hogy Jehova, nem létezik. Valaki kitalálta, hogy a négybetûs I-tennevet, amit nem szabad kimondani, azt így mondja, de teljesen hibás, ha valahogy nem, hát így biztosan nem, nem felel meg a héber hangképzés szabályainak.


( nem szívesen írom, mert mondani nem szabad, de van másféle, ami legalább nem annyira hibás. és, hát nem tudom, hogy a tilalom nem zsidókra is vonatkozik-e, nekünk még a Mózes 4. könyvében tiltotta meg Mózes, vagyis voltaképp az Örökkévaló ( áldott Õ ), akinek szavit közvetítette Mózes. )

2013. nov. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

@ K77!


Légyszi, amikor azt magyarázod, hogy mit tanít a Te vallásod, akkor tedd hozzá, mégjobb, ha azzal kezded, hogy "az én vallásom szerint", agy megnevezed, hogy melyik szerint.



Hogy mint tanít a zsidó vallás a Messiásról azt megtudhatod, ha van türelmed végigolvasni ( a zsido.com -nak, a Chabad Lubavics ( chaszid ) egyesület magyarországi honlapjának a Messiással foglalkozó anyagai ):

A Messiás a Bibliában: [link]

Táánit ( traktátus a Talmudból ) 2. A hajnövesztés és a messiás: [link]

A Messiás a középkori zsidó filozófia fényében: [link]

Maimonidész, Mose ben Máimon, a Rámbám ( 1137 / 1138 – 1204 a legnagyobb középkori zsidó filozófus ( másodállásban Szaladin szultán háziorvosa ) : Széfer Softim: A Bírák könyve, A királyok és háborúi szabályai - 11. fejezet A Messiás szabályai: [link]

A megváltás kora: Maimonidész kontra Nachmanidész: [link]

A teremtéstől a messiásig: [link]

A Messiás a modernkori zsidó filozófia fényében: [link]

Kabbala Zsidó misztika - TÁNJÁ: A KÖZEPESEK KÖNYVE ( Írta a ljadi Snéur Zálmán rabbi ) 37. fejezet A VILÁG CÉLJA, A MESSIÁSI KOR: [link]

Idézetek és anekdoták a Messiásról: [link]

2013. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
marpedig azt az anagrammot hogy "Y.H.V.H."-(eppen a heber betuk kiejtese miatt-yud,he,vav,he!)-ugy ejtjuk helyesen YAHVEH!!
2013. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!