Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi egy mindenható isten...

Mi egy mindenható isten létének az értelme?

Figyelt kérdés
Ha isten mindent tud, akkor már nincs számára új a Nap alatt, vagyis már nincs számára lehetetlen cél. Ugye az ember célja elvileg az, hogy isten mellett örök boldogságban legyen (ami valljuk be, egy idő után uncsi lehet). És ez miért jó nekünk is miért lenne jó neki, hogy mint egy hatalmas család, több millió emberrel, (akiket ráadásul nem is ismerünk) vigyorgunk a másvilágon, mivel ott már nincs semmi negatív hatás ránk?
2013. nov. 20. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
Jobb mint örökké égni egy kemencében xD
2013. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

#1 hasonlót szerettem volna válaszolni eleinte én is, de gondoltam, hogy inkább hagyom a kedves kérdezőt, hogy maga jöjjön rá- eme lehetséges válaszra a nagy filozófiai-eszmefuttatásai közepette :D


Üdv. tati

2013. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
A kényszer a megértésre egy velünkszületett tulajdonság. Görcsösen ragaszkodunk ahhoz, hogy értelmet találjunk ott és abban, ahol valójában nincs. És ahol az ember ezt az értelmet, okot, és célt nem találaja, ott alkot magának. Ezért alkotta meg az ember Istent. Isten egy hamis illúzió, egy hamis válasz, egy emberi hiba eredménye. Nyílván jön majd egy hívő hozzászóló, aki egy nagyon romantikus képet fog neked lefesteni a túlvilágról, nyílván ezt is megfogják tudni magyarázni, csak ott a gond, hogy a gondolkodásuk alaptétele is hamis. Én azt javaslom neked, hogy ne keress egy globális indokot az élet nagy kérdéseire. Koncentrálj a saját életedre, és a saját személyes céljaidra.
2013. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
dexter-morgan TÖKÉLETESEN megfogalmazta!
2013. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
0%
Ezt mi nem értsük meg mer végesek vagyunk
2013. nov. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Foglaljuk össze az eddigi keresztény válaszok lényegét:


1#


Lényegében nem jó a menny,csak jobb mint a pokol.Ez zseniális!Akkor a papír egyenesen finom étel,elvégre ehetnék sarat is.


2#


Lásd:Első


5#


Hülyék vagyunk ennek a megértéséhez (is).


Remek!

2013. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 nagylzs ***** válasza:

Felcserélhető módon használtad a mindenhatóság és a mindenttudás fogalmát. De ezek nem ugyan azt jelentik.


Ha a mindenhatóságot úgy értelmezed, hogy bármit megtehet, ideértve a mások jogának sárba tiprását és mindenféle önkényes törvénytelenséget, akkor ellentmondásra fogsz jutni. Ez nem azt bizonyítja hogy nem létezik valamiféle Isten, sokkal inkább azt, hogy az Isten fogalmad (benne a mindenhatóság értelmezéseddel) nem jó. A mindenhatóságot más módon is lehet értelmezni, ami nem vezet ellentmondásra.


Ha a mindenttudást úgy értelmezed, mint az összes valaha létező, most létező és a jövőben létező dolog és esemény ismeretét, akkor is (a szabad akarattal kapcsolatos) ellentmondásra fogsz jutni. A mindenttudásnak is van olyan értelmezése, ami nem vezet ilyen ellentmondásra.

2013. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

A mindenható Isten nélkül Te most nem tennél fel ilyen kérdést, mert nem is léteznél.

S nem a mennyben fognak örökké élni akik megérdemlik, hanem itt a földön, mert ez volt az eredeti szándéka.

Ugyan miért lenne uncsi?

Nem ismersz senkit?

Hát akkor ismerkedj! Nekem jó érzés, hogy több millió embert "ismerhetek" ha nem is tartom mindegyikkel a kapcsolatot, s bárhova elutazhatok, mert ott szeretettel látnak.

S nem vigyorgásból áll az élet, most sem vigyorogsz folyamatosan, hanem teszed a minden napi dolgodat.

Ott is ugyan ez lesz, csak bűn, halál, fájdalom nélkül.

A kezed munkájának gyümölcsét élvezheted egy örökké valóságon át, és kiélvezheted a kreativitásodat is, mert ott is lesznek oktatások feladatok...

Közben neveled a gyermekeidet, és a családod gyarapszik olyannyira, hogy még a legük-ük ük unokádat is ismerni és látni fogod.

Hiszen utazással is tölteni fogod az idődet, miközben tájakat állatokat és egyéb felfedezésre váró dolgokat is megismerhetsz.

2013. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én előre szóltam, hogy ilyen választ fogsz kapni mint az előttem lévő komment :)


"A mindenható Isten nélkül Te most nem tennél fel ilyen kérdést, mert nem is léteznél"


Jólvan fiam.

2013. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Tudod kedves Morgen az élet mögött intelligencia van és ahol intelligencia, ott céltudatosság.

Isten nem céltalanságra hozta létre az életet hanem céllal,


A minap láttam egy olyan filmet ahol 8. Biokémikus, megdöntötte Darwin evolúciós elméletét, teljesen


S csak egy egxszerü életformát vizsgálta, mégpedig a Baktériumostort, amit 5000xes nagyításban vizsgáltak érdekes módon ezt a filmet soha nem engedélyezik a nyilvánosság elé, nem tudni miért?


A lényege, hogy maga a baktérium ostor is olyan "gyárüzem", hogy a mögött is tervezés van és a tervezés pedig intelligenciát takar.Mert ha csak egy alkatrésze vagy egy csavar nem oda kerül egy motorba ahova való akkor az nem működik. magától, pedig honnan tudhatta mivel nincs agya, hogy minek hova kell kerülnie a működéshez?


Hát...ez van, lehet nullázni...

2013. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!