Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagytok olyan biztosak...

Miért vagytok olyan biztosak isten létezésében?

Figyelt kérdés
semmilyen racionális magyarázat nincs isten, létezésére egyikőtökben sem merült fel a gondolat, hogy esetleg isten nem létezik vagy meg tudjátok magyarázni, az ellenkezőjét?

2013. nov. 25. 21:32
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
baldwin13 te nem is hiszel istenben, csak tartozni akarsz valahová, divat hívő vagy. akár a divat szkeptikusok.
2013. nov. 26. 09:16
 12/52 anonim ***** válasza:

Szerintem Isten nem egy tudatos lény, inkább egy szerveződési elv a világegyetemben. Katolikusként nevelkedtem, bérmálkoztam, katolikus suliba jártam. Talán ezért fogadom el Istent és tagadom meg az Egyházat :D


Ezt csak azért mondtam, hogy elhigyjétek, hogy nem hasból beszélek: az egyház álláspontja is az, hogy Isten létében nem lehetsz "biztos". Mivel megbizonyosodni soha nem tudsz, ezért "hiszel" benne. Ha már látnád a saját szemeddel, akkor nem kéne "hinned", hiszen már "tudnád" :D

2013. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Jigsaw2.0!


Nagyon sok dolog van az életben, amire nincs racionális magyarázat. Egyébként léteznek un. "Istenérvek" híres tudósok tollából, de én most nem ezekkel szeretnék válaszolni (ha érdekel, itt elolvashatod: [link] )


Számomra Isten először 15 éves koromban nyilatkoztatta ki magát egyértelműen, ekkor kértem tőle imádságban, és válaszolt. Azóta naponta tapasztalom ezt a párbeszédet az életemben és nagyon sokszor megsegített egészen kézzelfoghatóan. Én úgy tapasztalom, hogy Isten minden embert keres, és aki válaszol, annak kinyilatkoztatja magát.


Üdv. Péter

2013. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem nem is hisztek istenben, hanem magában a vallásban. szerintem isten, csupán egy fogalom egy régimódi gondolkodás híve fel nem tudom fogni, hogyan képesek egyes emberek betartani a tízparancsolatot.
2013. nov. 26. 11:42
 15/52 anonim ***** válasza:

barnee26-nak:

Én azért vagyok biztos benne, mert még nem láttam. Sokan azt mondják, hogy érzik. Tegyük fel, hogy valamit érzek, és arra ráfogom, hogy Isten. Az ugyanaz lesz, amit te érzel? Vagy csak ráfogtam valamire.

2013. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
72%

A teremtésből következtethető, hogy létezik.

Pusztán matematikailag valószínűbb, hogy a világunk keletkezése tudatosan volt irányítva. Túl sok véletlen kellett volna a másik verzióhoz.

Ez nem hit, nem filozófia, ez pontosan az a racionális érv amire te kíváncsi vagy (megelőlegezem, hogy nem kötekedésből tetted fel a kérdést, előre eldöntve magadban, hogy mit gondolsz igaznak). Persze a világ spontán létrejöttében is lehet hinni, hangsúlyozom HINNI, mert ahhoz kell a hit, hogy az ember két lehetőség közül a valószínűtlenebbet higgye el.


Megjegyzem ahhoz, hogy elfogadjuk valamiféle felsőbbrendű lény létezését, nem szükséges katolikusnak lenni. Még csak kereszténynek sem. Sőt egyik vallást sem kell elfogadni.

Szerintem a legtöbb ember aki hasonló kérdéseket tesz fel mint te, nem Isten létében kételkedik, hanem a köré épülő vallásokban.

2013. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
49%
A 16-os válaszoló lényegében nagyon jól összefoglalta, nem is fűznék hozzá többet. Kedves Jigsaw, tőled kérdezném, szerinted kettőnk közül ki "kapálózik" jobban? ;)Szerintem neked alapvetően nincs semmilyen fogalmad semmilyen vallásról vagy hitről, az istenképed pedig annyiból áll, hogy "ült egy szakállas ember a felhőkön, és kőtáblákat vágott egy másik szakállas csávóhoz".
2013. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
49%
Persze ezt nem szemrehányásként mondom, hiszen sok embernek nincs, vagy torz képe van például a keresztény vagy zsidó vallásról, de akkor meg miért szúrja a magukat ateistának vallók szemét, hogy mások mit hisznek? Ez olyan, mintha maguk sem lennének biztosak a "hitükben", hiszen az ateizmust is felfoghatjuk egyfajta hitnek. Aztán meg ha valaki megpróbálja értelmesen elmagyarázni, hogy neki miért az a személyes meggyőződése/hite ami, egyből lehurrogják... na ezt nevezem én "kapálózásnak".
2013. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

"az ateizmust is felfoghatjuk egyfajta hitnek"


Az ateizmus a hit hiánya. Nem hit.

2013. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
49%

"Az ateizmus a hit hiánya. Nem hit."


Nézőpont kérdése. Ha valaminek a létezését elutasítod, akkor abban "hiszel", hogy nem létezik. Mivel továbbra sem lehet bizonyítani, vagy cáfolni isten(ek) létezését, ezért ez a kérdés a hit dolga marad.

2013. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!