Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagytok olyan biztosak...

Miért vagytok olyan biztosak isten létezésében?

Figyelt kérdés
semmilyen racionális magyarázat nincs isten, létezésére egyikőtökben sem merült fel a gondolat, hogy esetleg isten nem létezik vagy meg tudjátok magyarázni, az ellenkezőjét?

2013. nov. 25. 21:32
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
49%

Gyermekkorom óta érdekelnek a könyvek, szeretem a szép irodalmat, a történelmet, archeológiát a tudományt, a természetet böngészni és a kedvenc könyvem a Biblia


Életem során azt tapasztaltam, hogy sok "meggyözödéses ateista" halálos ágyán, az Istenhez fohászkodott.


Két dolog a számomra bizonyíték az Isten létezésére. Zitus már leírta, hogy minden dolognak van alkotója, még a háznak is /még csak egy egyszerü tyúk ólt sem alkot az evulúció/


Sok a véletlen, amiben hinni kell az ateistának. Például a "nagyrobbanás" elmélet ami szerint minden bolygó, csillag a Föld pontosan odarepült, ahová tartozik. Most próbóbáljunk ki valamit..

Tegyük fel felrobban a kályha a szobában és van ott az asztalon egy üveg tinta, és egy üres füzet...no most a robbanás után keletkezik egy tökéletes angol-magyar szótár...mert minden odakerül ahogy a "természet" akarja


A másik a Biblia... ezt a könyvet ismerni kell, tanulmányozni. Igazán nem elég a csúfolódók szövegét ismételni.


No és még egy, ha Istenben hiszek, még nem kell hogy hiszékeny legyek.


Az interneten sok videó kering pl. a földöntúli életröl meg egyébb...


Nem akarom sérteni a mások hitét, de ezzel óvatosnak kell lenni, sok a lelki betegek száma, sokan kábitószeresek, álmodnak valamit, aztán manipulálnak a hiszékenyebb emberekkel :-(

2013. nov. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

„Életem során azt tapasztaltam, hogy sok "meggyözödéses ateista" halálos ágyán, az Istenhez fohászkodott.”


Ez csak azt bizonyítja, hogy a halálfélelem a vallásosság egyik kiváltója.


„Sok a véletlen, amiben hinni kell az ateistának.”


Inkább a valószínűségben.


„Például a "nagyrobbanás" elmélet ami szerint minden bolygó, csillag a Föld pontosan odarepült, ahová tartozik.”


Na, ez baj. Hogy fogalmad nincs a Big Bang-ről. Most direkt nem írom le folyamatában, kíváncsi vagyok, hogy neked sikerül-e.


„Nem akarom sérteni a mások hitét, de ezzel óvatosnak kell lenni, sok a lelki betegek száma, sokan kábitószeresek, álmodnak valamit, aztán manipulálnak a hiszékenyebb emberekkel :-(„


Szóval, aki nem úgy hiszi a földöntúli éltet, ahogy ti, az kábítószeres, álmodik, lelki beteg, manipuláló. Aki a ti módszereitek szerint hisz az követendő példa. Aha. Észreveszed ilyenkor magadon, hogy mennyire vallásnáci vagy?

2013. nov. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
49%

..kedves utolsó, várjal mit hoz még neked az élet....


Igen ismertem olyanokat, amikor tehetetlenné váltak, oda lett a magabiztosságuk, a két kezükben való hitük, amikor már nem tudták használni.


Nem árt egy kicsit alázatosabbnak lenni. Az hogy valaki hisz Istenben, még nem jelenti azt, hogy minden butaságot bevesz tudod?


Sok vallás sok butaságot tanít, de az még nem jelenti, hogy nincs Isten.

2013. nov. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

"..kedves utolsó, várjal mit hoz még neked az élet...."


Kedves Katy, ha te tudnád, miken mentem én már keresztül. Mégsem lettem hívő.

2013. nov. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
49%
..no és kényszerít téged rá valaki? :-)
2013. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
@42: igazad van. A vallás nevű társadalom szintű betegség kiváltója a halálfélelem. (és a félelem az ismeretlentől). Mivel manapság már nincs annyi ismerelen dolog a közvetlen környezetünkben, ezért kevésbél félünk. Köszönjük, Tudomány!
2013. nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
49%

Vidiripi


"A vallás nevű társadalom szintű betegség kiváltója a halálfélelem."


Cáfolat. Nálam nem a halálfélelem az. Hanem a meggyőződés.

2013. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
66%

"A vallás nevű társadalom szintű betegség kiváltója a halálfélelem."


Ez egy elég gyakori érv, amit a vallást ellenzők használnak, ám annál gyengébb. Ha például Jézusra, az apostolokra, vagy akár az óegyház szentjeire gondolunk, láthatjuk, miért. Nekem nem úgy tűnik, hogy a mártíroknak különösebb halálfélelmük lett volna, amikor a hatalommal ellenszegülve, gyakorlatilag tudatában annak, hogy bármikor elégethetik őket, kiálltak a hitük mellett. ezek az esetek még abból a korszakból származnak, amikor a keresztyén vallás nem hatalmi eszköz volt, és egyébként történelmileg igazolt tények.

2013. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne halálfélelme a mártíroknak, amikor meg vannak győződve róla, hogy a mennybe jutnak?


A keresztesháborúk idején gyermekhadjáratot indítottak Jeruzsálem ellen, mert majd a bűntelen, tiszta gyermekek győzelmet aratnak. Ha meg lemészárolják őket, akkor is a mennybe jutnak.


Na és ha nincs menny? Ki fog megfizetni akkor ezekért a bűnökért?

2013. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

" Életem során azt tapasztaltam, hogy sok "meggyözödéses ateista" halálos ágyán, az Istenhez fohászkodott. "


Ez ugye nem érv Isten mellett. Egy elkeseredett helyzetben sok személy hozhat számára idegen döntéseket.


" Tegyük fel felrobban a kályha a szobában és van ott az asztalon egy üveg tinta, és egy üres füzet...no most a robbanás után keletkezik egy tökéletes angol-magyar szótár...mert minden odakerül ahogy a "természet" akarja "



Remélem ezt csak viccnek szántad.



" Nem akarom sérteni a mások hitét, de ezzel óvatosnak kell lenni, sok a lelki betegek száma, sokan kábitószeresek, álmodnak valamit, aztán manipulálnak a hiszékenyebb emberekkel :-(


Mi a fene köze van a földönkívülieknek a kábszerek terjedéséhez?



"Igen ismertem olyanokat, amikor tehetetlenné váltak, oda lett a magabiztosságuk, a két kezükben való hitük, amikor már nem tudták használni. "


Én nem hiszek a két kezemben. Most is tapasztalom a létüket. Vigyázz amúgy ezzel az érvvel, mert, ahogy a 42-es mondta, ezzel arra lehet kilyukadni, hogy a kétségbeesés, tehetetlenség hithez vezet. Ami ugye nem igazán a ti oldalatoknak kedvező érv.



"Nem árt egy kicsit alázatosabbnak lenni. Az hogy valaki hisz Istenben, még nem jelenti azt, hogy minden butaságot bevesz tudod? "


Tényleg nem, rengetegen vannak, akik csak egy butaságot vesznek be.


"Cáfolat. Nálam nem a halálfélelem az. Hanem a meggyőződés."


Ha a meggyőződés lenne az alapja, akkor nem "vallás" néven futna, hanem "biztos tudás", "működő modell" vagy valami hasonló.


"Nekem nem úgy tűnik, hogy a mártíroknak különösebb halálfélelmük lett volna, amikor a hatalommal ellenszegülve, gyakorlatilag tudatában annak, hogy bármikor elégethetik őket, kiálltak "


Itt pontosan arról van szó, hogy a vallás elősegíti, hogy az ember tévképzetekbe ringassa magát és ne kelljen szembenéznie a valósággal. A helyzet akkoriban elég elkeserítő volt, nem csoda, hogy egy karizmatikus, a régi szokások merevségével szembemenő ember annyi tanítványt szerzett.

2013. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!