Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagytok olyan biztosak...

Miért vagytok olyan biztosak isten létezésében?

Figyelt kérdés
semmilyen racionális magyarázat nincs isten, létezésére egyikőtökben sem merült fel a gondolat, hogy esetleg isten nem létezik vagy meg tudjátok magyarázni, az ellenkezőjét?

2013. nov. 25. 21:32
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
49%
Ó és egyébként, ha jól emlékszem te szoktál bohóckodni mások kérdéseinél, ami -szerintem- trollkodás helyett sokszor inkább erőltetett próbálkozásokká fajul, úgyhogy ezt nem volt érdemes felhozni.
2013. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

@barnee:


"De ezek ellenére nem lehet kijelenteni teljes bizonyossággal, hogy márpedig Isten nem létezik, ahogy azt sem állítani itt senki véleményem szerint, hogy 100%, hogy földönkívüli élet nem létezik, pedig arra sincsenek egyértelmű, közvetlen bizonyítékok."


Ez nem ennyire egyszerű. Létezhetnek olyan istendefiníciók, amik


-cáfolhatatlanok és igazolhatatlanok. ---> Értelmetlen dolog foglalkozni velük.

-cáfolható és igazolhatatlan ----> Ilyen valójában ugye nincs, mert mondhatnám azt, hogy "az isten a zöld ég", de ez cáfolható és igazolhatatlan, ilyet senki nem mond, ez hülyeség.

-cáfolható és igazolatlan: ----> a megadott tulajdonságok az empirikusan érzékelt világgal nem állnak összhangban. ---> ezen istendefiníció istene nem létezik



A keresztény Isten szerintem egy cáfolt isten, mert a leírt tulajdonságai önellentmondásosak és az érzékelhető világgal is ellentétben állnak. De lehet olyan istendefiníciót kitalálni, amivel szemben az ember csak gyenge ateista álláspontot vehet fel megalapozottan.


A katolikusok amúgy érdekes álláspontot képviselnek az istenérvekkel szemben. Beszélnek "Isten nyomai"-ról, azt vallják, hogy Isten pusztán empirikusan nem megismerhető, de a ráció és a hit kapcsolatának bővebb mibenlétét nem igen fejtik ki soha. A "van is Istenérv, meg nem is" álláspontját figyeltem eddig meg náluk.

2013. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
írd be a guglin, hogy "Jigsaw 2.0 gyakori" persze én is szoktam trollkodni, de csak troll kérdéseknél. nem is gondoltam, hogy ilyen ismert vagyok.
2013. nov. 26. 15:57
 34/52 anonim ***** válasza:
49%
Van egy még érdekesebb álláspont: a predestináció szerint eleve nem is juthat akárki hithez, csak az, akit Isten "kiválasztott" még a teremtés előtt. Eszerint vannak emberek, akik soha nem is lesznek képesek megérteni Isten létezését, pont ezért, mert látszólag a rendelkezésünkre álló logikai összefüggések alapján definiálhatatlan, szóval nem bizonyítható. További kérdéseket vet fel, hogy ez mennyiben fér meg a szabad akarat kérdésével, de ebbe most nem mennék bele, oldalakat lehetne írni csak ezzel a dogmával kapcsolatban...
2013. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
barnee26 te azt gondold, hogy isten egyfajta tudat lenne én igazából a keresztény istenre gondoltam egyik vallást sem tudom a magaménak tekinteni mert ellenkezik azzal, amiben én hiszek abszurdumnak tartom az összes ilyen vallást.
2013. nov. 26. 17:03
 36/52 KZitus ***** válasza:
49%

Szervusz


Azért vagyok biztos a létezésében, mert meggyőződtem róla, hogy létezik. Ha nemlétezne, mi most nem írhatnánk levelet egymásnak, mert a Zsoltárok 36:9 szerint, " Mert nálad van az élet forrása".


Ezen kívűl, "„Természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az.” (Héberek 3:4).


Ha be tudod bizonyítani azt, hogy a ház, amelyben élsz, csak úgy kinőtt a földből, senki nem tervezte, nem építette,...


Gondolj a világegyetemre, a fizikai törvényekre, a mágneses erőre... még sorolhatnám sokáig. Szerinted ez csak úgy magától?...

2013. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
49%
Valóban, Istent talán tudatként lehetne felfogni, vagy az ógörög filozófusok gondolkodása alapján, mint ideát. Tehát mint ideális létező, ezért nincs szüksége testre, szóval helytelen dolog szakállas, felhőkön ülő öregemberként elképzelni. Egyébként pont a középkori "keresztény" hozzáállas miatt alakult ki az emberekben ez a kép a vallásról, ami miatt te is elítéled, kérdező. Pedig ez a vallás nem arról szól, mint amire használták, és használják a mai napig (tehát mint hatalmi eszközt).
2013. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
49%
Jézus élt, meghalt, feltámadt. Jézus Isten fia. Tehát Isten létezik.
2013. nov. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
49%
Isten van, ez tény. Felesleges erröl vitatkozni.
2013. nov. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 baldwin13 válasza:
49%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy szükség van rá.
2013. nov. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!