Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellet annak a rengeteg...

Miért kellet annak a rengeteg csecsemőnek, gyermeknek meghalnia?

Figyelt kérdés

Nem vagyok se vallásos, sem ateista.

De a vallásról, helyesebben mondva az Istenről, Mózesről, Jézusról meg úgy az egész velük kapcsolatos dolgokról igazán annyit tudok, amennyit olvasni különféle könyvekbe, látni a filmekben, dokumentum filmekben stb.

Egy dolog régóta foglalkoztat és a tegnap látott 10 parancsolat című film után nem hagy nyugodni.


Nézzük a Mózes sztorit (amit eddig hallottam, olvastam, láttam, egyszóval ahogy én ismerem nagy vonalakban).

Megjósolták, látomása volt valakinek lényegtelen hogy mi alapján, egy ember figyelmeztette a fáraót hogy megszületik egy fiú gyermek aki vezeti a rabszolgákat, azokat lázadásra biztatja.Így a fáraó megölet minden újszülött gyermeket, persze Mózes megmenekül.


Jézus:

Heródest tájékoztatják hogy születik egy fiú, a zsidók királya.Ezért fogja magát és megölet minden 2 éve alatti gyermeket.


Az oké hogy Mózes is és Jézus is azért maradtak életben, egyáltalán azért születtek meg mert Istennek szándéka volt velük, úgy akarta hogy ők éljenek.De miért hagyta azt hogy a születésükről, annak "céljáról" tudomást szerezzenek olyanok akiknek nyilván nem okoz majd örömöt a hír és mindent megtesz ellenük, a céljuk beteljesedése ellen.


Miért kellet meghalnia annak a sok gyereknek?

Ez a kérdés egész kislány korom óta foglalkoztat, de amióta én magam anya vagyok még inkább.

Ha ezekről a történetekről hallok mindig az jut eszembe, hogy mi van akkor ha ma egy olyan ember aki akár világuralmat akar, vagy a vallás ellen van és megakarja szüntetni kap egy olyan információt hogy van egy gyermek valahol aki a tervei megvalósításában majd megakadályozza és ezért megölet minden gyermeket, köztük az én fiamat is aki aztán senkinek nem árt, nem akar senkit megakadályozni, nem egy kiválasztott.


2013. nov. 26. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Sátán nagy terve, hogy elpusztítsa az emberiséget:

http://www.youtube.com/watch?v=Uec5Yuf24C4


De elfog jönni az idő amikor a szentek összegyűjtetnek (elragadtatás). Isten megadja mindenkinek a lehetőséget a megtérésre, mivel mindenkit szeret. Ez idő alatt viszont a Sátánnak is megvan engedve, hogy minél több embert rángasson magával a pokolba...


Adjátok át az életeteket Jézusnak míg nem késő!!!


http://www.youtube.com/watch?v=Eivd0MYs63c


[link]


Üdv. tati

2013. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Értem a morális okát a kérdésednek, de akárhogy is nézzük, a kisgyerekek is emberek. Az emberek pedig meghalnak... előbb-utóbb. Vagy gyilkosság, vagy betegség, vagy baleset által.

Minden egyes ember halálakor feltehetjük a kérdést: "Miért?", nem csak a gyerekek halálakor.

Amikor te úgy döntöttél, hogy vállalod a kisfiadat és világra hoztad, abban a pillanatban halálra ítélted.

(Durván hangzik, 100%-ig megértem ha nem tetszik ez a tény.. de sajna igaz :( )

2013. nov. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Se Istennek se a Sátánnak nincs semmi köze semmihez. Az ember önző és irígy. Akár vallásos, akár nem. Ha nem lenne az, akkor nem pampognának itt a Tanúk, hogy "térj meg b+", mert ők is csak a hívők pénzére hajtanak, mint minden nagy egyház. Mert ők is önzőek és nincs bennük semmi krisztusi önfeláldozás. Hacsak az nem, természetesen, hogy az "egyházért" áldozd föl magad :D
2013. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a nem " kiválasztottak" halnak meg

Sajnos voltak és vannak azok közül akik Isten népéhez tartozók, és némelyiköjüket kiirtják, De ők reménykednek, hogy vissza kapják az életüket,


s ezeket a gyílkoságokat nem az Isten rendelte el, hanem az az emberi uralkodó aki féltette a hatalmát s mennyi ilyen van....

2013. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én azt értem hogy nem Isten rendelte el a halálukat, de ha a emberien gondolkozunk akkor Isten terve kitudódott, csak úgy tudódhatott ki hogy azt valakivel megosztotta, na de miért?

Ő teremtette az embert, tudja milyen a természete az embernek.Ha tudja milyen az ember természete, tudja azt hogy ha valaki hatalmon van azt a hatalmát megvédi bármi áron.


Tehát ha nem is Isten rendelte el azt a sok csecsemő halált, de tehetett volna ellene, még sem tett.


Igen ez a kérdés bárki halálánál megfogalmazódhat.

Igaz én a természetes, időskori halált elfogadom.

Elfogadom azt ha a nagyszüleim, szüleim, idős korban miután "elhasználták" a testüket meghalnak, de azt ha más ember keze által hal meg azt nem fogadom el, akkor sem ha gyerek, akkor sem ha felnőtt, idős.

Kicsit furcsa hasonlat, de veszek egy telefont használom évekig majd tönkre megy, azért nem vagyok ideges, mérges, nem haragszom.De ha azért megy tönkre mert valaki szándékosan vagy véletlenül fizikailag megrongálja azért igen is dühös vagyok, mert annak a telefonnak még nem kellet volna tönkre mennie.

Annak az embernek akit szándékosan, vagy egy baleset folytán megölnek még nem akkor és ott kellene meghalnia.Ha természetes halált hal, akkor igen ő neki addig tartott, addig lett teremtve, tervezve.

2013. nov. 26. 18:47
 6/11 A kérdező kommentje:

És igen olyankor ha a telefon fizikai megrongálás miatt megy tönkre, dühös vagyok a gyártóra is és a rongálóra is, mert a gyártó miért nem törés biztosra gyártotta, a rongáló meg mi jogon teszi meg.


Isten miért teremtette az embert gyilkosnak???

2013. nov. 26. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyilkosnak teremtette?


A felhevült gondolataidtól nem látsz értelmesen.

szerinted mikor megszületik valaki, az tolvajnak születik?

Nem mert nem lehet tudni mi lesz a gyermekből.

A körülmények,vagy azok a vágyak teszik azzá, ami miatt azzá válik, tehát az ember teszi azzá magát nem a teremtő.


Az emberbe beleültetett hatalom éhség, torzítása Sátántól van nem Istentől.

Isten az állatok felett engedett hatalmat az embernek, de azt is szeretettel...

az ember akkor lett "áruló", és helytelen hatalom éhes amikor egy lázadó személy elhitette, hogy ez a jobb.

2013. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

s ezt sajnos örököltük, amit némelyek kihasználnak....

mint hogy alázatosan elismernék korlátaikat, mert késni látszik a "büntetés"

2013. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért kellett meghalniuk, mert Heródes így döntött, ő akarta. Isten mindig annak az akaratának ad elsőbbséget, aki cselekszik, tehát a bűnt elkövetők akarata is elsőbbséget élvez, tehát az fog megvalósulni az áldozatok és szüleik akaratával szemben, hogy élni akarnak.
2013. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy valaki ne lása át a jogi helyzetét ennek az egésznek....:(


Jehova jogos uralmát meg kérdőjelezték...

Ezért Ő időt, és lehetőséget adott, hogy bizonyítsa be Ő mennyivel jobb uralkodó, és hogy valóban az embereket eltudja e fordítani az Istentől ha "baj" éri őket?


Mivel Sátán uralkodik jelenleg még, Isten nem avatkozik bele, csak akkor ha a szándékában akadályozza.

S ezek az emberek jó lehet elvesztették a szeretteiket, de tudják, hogy vissza fogják kapni, mert a Teremtő vissza adja az életüket.

hol van a hitetek?

ahogy valamelyik nap írta valaki, hogy ""mormolják a hiszek egy Istenben Test feltámadásában és az örök életben,"" de valójában az embereknek csak mondat marad, mert nincs mögötte semmi vagy is nem hiszik el valójában mert akkor nem születnének egy kereszténynek ilyen kérdések, és ha még is akkor meg találja a válaszokat....

És nem fordul Isten ellen amivel Sátánnak szerez örömet....

2013. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!