Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellet annak a rengeteg...

Miért kellet annak a rengeteg csecsemőnek, gyermeknek meghalnia?

Figyelt kérdés

Nem vagyok se vallásos, sem ateista.

De a vallásról, helyesebben mondva az Istenről, Mózesről, Jézusról meg úgy az egész velük kapcsolatos dolgokról igazán annyit tudok, amennyit olvasni különféle könyvekbe, látni a filmekben, dokumentum filmekben stb.

Egy dolog régóta foglalkoztat és a tegnap látott 10 parancsolat című film után nem hagy nyugodni.


Nézzük a Mózes sztorit (amit eddig hallottam, olvastam, láttam, egyszóval ahogy én ismerem nagy vonalakban).

Megjósolták, látomása volt valakinek lényegtelen hogy mi alapján, egy ember figyelmeztette a fáraót hogy megszületik egy fiú gyermek aki vezeti a rabszolgákat, azokat lázadásra biztatja.Így a fáraó megölet minden újszülött gyermeket, persze Mózes megmenekül.


Jézus:

Heródest tájékoztatják hogy születik egy fiú, a zsidók királya.Ezért fogja magát és megölet minden 2 éve alatti gyermeket.


Az oké hogy Mózes is és Jézus is azért maradtak életben, egyáltalán azért születtek meg mert Istennek szándéka volt velük, úgy akarta hogy ők éljenek.De miért hagyta azt hogy a születésükről, annak "céljáról" tudomást szerezzenek olyanok akiknek nyilván nem okoz majd örömöt a hír és mindent megtesz ellenük, a céljuk beteljesedése ellen.


Miért kellet meghalnia annak a sok gyereknek?

Ez a kérdés egész kislány korom óta foglalkoztat, de amióta én magam anya vagyok még inkább.

Ha ezekről a történetekről hallok mindig az jut eszembe, hogy mi van akkor ha ma egy olyan ember aki akár világuralmat akar, vagy a vallás ellen van és megakarja szüntetni kap egy olyan információt hogy van egy gyermek valahol aki a tervei megvalósításában majd megakadályozza és ezért megölet minden gyermeket, köztük az én fiamat is aki aztán senkinek nem árt, nem akar senkit megakadályozni, nem egy kiválasztott.


2013. nov. 26. 13:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

-------Tehát ha nem is Isten rendelte el azt a sok csecsemő halált, de tehetett volna ellene, még sem tett.

-------------------


Kedves kérdezö, Isten éppen azzal, hogy a Fiát elküldte a Földre, hogy az emberiségért váltságáldozatot hozzon megtette az emberiség érdekében a legnagyobbat.


Ennek a váltságáldozatnak az alapján, végrehajtja eredeti szándékát, hogy az egész Föld paradicsommá váljon, és tökéletes, egészséges, boldog emberek lakják.


Nem tervezte a gyermekek halálát, nem is idézte elö. Van egy gonosz ellenség a Sátán, ez akart mindent megtenni annak érdekében, hogy lehetetlenné tegye Jehova Isten akaratát.


Sajnos, nemcsak ezek a kisgyermekek voltak kiirtva a történelem folyamán.


Mennyi gyermek meghal még ma is...:-(


A vigasz a számunkra az amit a Biblia megjövendölt. A Jelenések könyve 11:18 leírja, hogy Istennek meg van a meghatározott ideje, meddig engedi meg a gonosz létezését, aztán elpusztítja a gonoszt Sátánnal és démonaival, földi "szolgáival" együtt.


Jézus Krisztus a Jehova Isten Fia, földönlétekor beszélt a feltámadásról. János 5:28,29 "Ne csodálkozzatok azon, mert eljön az óra amelyben mindazok, akik koporsókban vannak, meghallják az ö szavát, és kijönek...."


A Biblia szerint a feltámadottak között lesznek itt a földön azok a kisgyermekek is akiket a gonosz Heródes megöletett...feltámadnak szüleik is.... de már nem egy nyomorult inséges beteges életre

2013. nov. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!