Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az elso szulott gyermeknek ki...

Az elso szulott gyermeknek ki lehet a keresztszuloje? Parom is es en is a sajat testverunket szeretnenk, es nem tudunk megeggyezni. Van erre valami szabaly, hogy az anya vagy az apa rokona legyen az elso?

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a Te és a párod testvére nő és férfi, akkor nagyon egyszerű.Az egyik a keresztanya, a másik a keresztapa. Egyébként nincs erre szabály.Megegyezés kérdése. Esetleg a keresztelő pap, illetve a keresztelés szabályai gördíthetnek akadályt, ha nincsenek meg a feltételek. Érdeklődj a plébánián a paptól.
2012. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pld. a legjobb barátaink lettek az első gyerek keresztszülei, pedig nekem egy, a férjemnek két testvére van. Egyébként lehet mindkettőtök testvére is keresztszülő.. A második gyerekünknek két keresztanyja és két keresztapja van.. :) (Református keresztelő volt).
2012. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs szabály :)

Nekem például anyukám nővére a keresztanyám, és apukám öccse a keresztapám. Persze úgy már érdekesebb lett volna a helyzet, ha mindkettőnek lány vagy fiú testvére van.

2012. dec. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bárki lehet, nem kell testvérnek lennie, nincs szabály erre.

Az én keresztapám a nagymamám öccse volt, a felesége, aki a keresztanyám, ő meg református. Én katolikus vagyok.

2012. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mindkettonknek fiutestvere van csak, es igy nehez eldonteni. koszi a valaszokat!
2012. dec. 2. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs erre semmilyen szabály, max. családi szokás kérdése.

Nem tudom, hogy melyik felekezetről van itt most konkrétan szó, én a katolikust ismerem, ott annyi a kikötés, hogy felnőtt megkeresztelt, megbérmált személy legyen, aki ha van párja, akkor egyházi házasságban éljen vele (nem elég csak a polgári, vagy a sima együttélés), illetve azért az sem árt, ha hitét gyakorló ember. Illetve maga a gyerek szülője ugye nem lehet. Nem kell amúgy, hogy párban legyenek a keresztszülők, elég egy is.

Pl. nekem igazából nem is lett keresztszülőm így külön, úgy tudom, hogy hivatalosan a nagymamámat írták be, de utána kéne nézni ennek is. De ennek már 23 éve, ma már azért jobban figyelnek erre.

2012. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
en katolikus vagyok, parom pedig reformatus...
2012. dec. 2. 22:48
 8/8 anonim ***** válasza:
talán ha megkérdeznéd őket is, lehet az egyikük azt mondja, hogy szívesen átadja a másiknak a megtisztelő felkérést...
2012. dec. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!