Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon nincs sehol,...

Magyarországon nincs sehol, rendes hindu közösség?

Figyelt kérdés
A krisnásokat különböző okokból nem tekintem annak. Ismerem őket, de ez más téma, velük tényleg nem akarok foglalkozni. Néztem interneten, létezik egy Hindu Vaisnava Egyház, viszont ez szintén a Krisna tudat alapítójának, Szvámi Prabhupádnak a tanításaira épít, szóval velük se foglalkoznék inkább. Ezen kívül találtam 1-2 internetes, és abszolút nem hiteles Saiva közösséget, de ennyi. Ha van valaki aki tud bármiről, akkor örülnék ha megosztaná velem.

2013. nov. 28. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Indiai vagy?
2013. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, de mielőtt félreértés lenne nem is szeretnék semmilyen hindu felekezethez tartozni. Csak beszélgetni, érdeklődni.
2013. nov. 28. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Először pontosítsd, hogy mit is keresel.

[link]

2013. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudom ami itt le van írva. A fent említetteken kívül bármi érdekelne. Tehát leírom még egyszer:

Nem érdekelnek a krisnások

A magyar Vaisnava Egyáháznak nevezett valami

És különböző hiteltelen internetes közösségek sem.

2013. nov. 28. 17:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


El kell, hogy szomorítsalak, de Magyarországon nem fogsz találni igazi, hiteles hindu közösséget.


Én évekig kerestem, és ugyanazokba botlottam bele, amiket te is említettél: krisnások és magyar saivák közössége.


DE ezek köszönő viszonyban sincsenek a normális hindu közösségekkel. Nekem volt lehetőségem bizonyos időt Indiában eltölteni, egyik hindu szent helyen, aludtam is az asramhoz (hindu templom) tartozó szobában. Feledhetetlen élmény. Azóta is nagyon-nagyon hiányzik az ottani légkör, életvitel.


Így van összehasonlítási alapom. Tehát nem személyes lehúzásból, rossz szándékból írtam, amit írtam.

2013. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oh, sajnálom a dolgot... Köszönöm a válaszodat!
2013. nov. 30. 15:35
 7/10 anonim válasza:

Ha még aktuális a kérdésed, létezik itthon hindu közösség, a nevük OM Vishwa Guru Deep Hindu Mandir,Budapesten a IX. kerület Bokréta utcában találhatóak. Közöttük indiaik is vannak, ez a közösség azoknak alakult, akik itt Magyarországon szeretnék gyakorolni hindu vallásukat, itt lakó indiaiaknak ill. magyaroknak egyaránt.

Honlapjuk: www.mandir.hu

2016. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Találtam egy jó hindu oldalt. Hindu templomot kérdeztél, így biztosan találsz kedvedre való írást ezen a hindu odalon:

[link]


Hitelesnek tűnik.

2016. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

VAn még egy budapesti hindu asram a 7. kerületben. [link]

hindu lelki gyakorlatokat tartanak és filozófiai előadások is vannak

2016. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
Mint kívülálló, úgy gondolom, elsősorban a kasztrendszer miatt nem is lehet magyar (vagy bármely más külföldi) származású hindu, még ha Indiában is nő fel - legalábbis a főbb felekezetek, irányzatok szerint.
2019. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!