Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette a világot,...

Ha Isten teremtette a világot, és Ő rendelkezik minden felett (amit én is hiszek), akkor miért hagyta, hogy legyen ellensége a Sátán személyében?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit furcsa a kérdésem, de ha Ő eldönthette, hogy hogyan legyen, akkor miért lett ellensége?

A másik kérdés, hogy a Sátán is Öröktől fogva való?

Bocsánat a furcsa megfogalmazásért!


Szeretném erről véleményeket hallani. Köszönöm!



2013. dec. 4. 09:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Sátán egy teremtmény,egy kérub de nem volt mindig "ellenség".Ő egy szép angyal csak gonosszá vált. Ezt úgy is mondhatjuk, hogy a Tolvaj" sem tolvajnak születik, csak egy körülmény miatt azzá lesz, ha olyasmi után vágyakozik ami nem az övé és nem mond le arról, hogy megszerezze, rossz módon mert megvenni nem tudná.

A Biblia ír róla, hogy Ő egy oltalmazó kérub volt, volt egy feladata, de a becs vágy kialakult benne és meg kívánta, hogy Őt imádják Isten helyett.

Hogy hogy hívták eredetileg nem tudjuk, bár egyesek a "lucifer" nevet gondolják, de az egy uralkodó király "jellemzőjeként" van a bibliában és nem Sátán angyali neve.


ahogy Testvérem Zitus írta, azért kapta ezt a két nevet, mert a jelentésüket illetően ez a személy így viselkedik:

Ördög=rágalmazó

Sátán= Ellenszegülő, lázadó

2013. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem lenne szabad akarat, akkor Isten egy gonosz Isten, mert mindent elrendezett, hogy a teremtményei szenvedjenek.


Már pedig a bibliában kirajzolódik, hogy Isten szabad akaratot adott, ha nem szó szerint van ez a fogalom benne, hiszen választás elé állította az embert hogy döntsön.

S a döntéssel felelősség is jár,

Vagy is ha eleve elrendelte volna a szenvedést, akkor nem mondott volna ilyet:

"a fáról ne egyél, mert ha eszel meghalsz"


Tegyük fel, hogy Én a gyermekemnek előre elrendezem, hogy megégesse az úját...

Hát milyen szerető szülő vagyok Én?

Nem de inkább figyelmeztetem, hogy a kályha forró, és fájdalommal jár ha hozzá nyúlunk?

s az hogy Ő még is úgy döntött, hogy hozzá ér azt nem én akartam mert akkor nem figyelmeztettem....


Ha az Isten ilyen volna, akkor ugyan hogyan vagyunk a képe és hasonlatossága, hiszen a szeretet ami bennünk is megvan lázadozik ez ellen a gondolkozás ellen, mivel mi sem tennénk a gyermekünkkel ilyet....

S Ilyen Istent nem is szolgálnék... Logikátlan, és Isten káromló, mitől lehet Isten a megtestesült tökéletes szeretet? Mert az ilyen gondolkodástól nem....


Jézusom, micsoda buta emberek vannak....

2013. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Nagyon jó dolgokat írtatok mindannyian! Köszönöm szépen!
2013. dec. 4. 11:22
 14/41 anonim ***** válasza:
munyamunya, azt az Istent, aki élvezi a gonoszat és szenvedést a dicsőségére, azt meg kell ölni.
2013. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
És csatlakozom a kedves tanú barátomhoz. Szabad akarat nélkül és egy szánalmas cirkusz a világ.
2013. dec. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

munyamunyanak megint:


Ha egy terrorista, gyerekeket csontoz ki és a végén egy oviban felrobbantja magát, neki ez kellett, hogy Istenhez kerüljön? Mert ez az Istened gondolkodása?

2013. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 munyamunya ***** válasza:

Oké, te, mint szülő, elmagyarázod a kicsi, fejletlen gondolkozású, a világot nem ismerő gyermekednek, hogy ne akarjon beleugrani abba a tóba, amit ő sekélynek hisz, de te tudod, hogy nagyon mély, és a gyerek belefullad, ha belemegy. Ezek után hátralépsz, felteszed a kezed, és hagyod, hadd ugorjon bele, hiszen szabad akarat van, te nem írod neki elő, mint csináljon. Jól értem?


Továbbá:

""Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!"" (Jer.10:23)

""Az embernél vannak az elme gondolatjai; de az Úrtól van a nyelv felelete. Minden útai tiszták az embernek a maga szemei előtt; de a ki a lelkeket vizsgálja, az Úr az! Bízzad az Úrra a te dolgaidat; és a te gondolatid véghez mennek. MINDENT TEREMTETT az ÚR az ő maga czéljára; az ISTENTELENT IS a büntetésnek napjára."" (Péld.16:1-4)

""Mert bizony egybegyűltek a te szent Fiad, a Jézus ellen, a kit felkentél, Heródes és Ponczius Pilátus a pogányokkal és Izráel népével, Hogy véghezvigyék, a mikről a te kezed és a te tanácsod ELEVE ELVÉGEZTE volt, hogy megtörténjenek.""(Apcsel4:27-28)

""Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön."" (Róm.11:32)

""Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, a ki az alá vetette."" (Róm.8:20)

""Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek, hogy az ISTENNEK kiválasztás szerint való VÉGZÉSE megmaradjon, NEM cselekedetekből, hanem az elhívótól, Megmondatott néki, hogy: A nagyobbik szolgál a kisebbiknek. Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.

Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen! Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, a kin könyörülök, és kegyelmezek annak, a kinek kegyelmezek. Annakokáért tehát nem azé, a ki akarja, sem nem azé, a ki fut, hanem a könyörülő Istené.

Mert azt mondja az írás a Faraónak, hogy: AZÉRT TÁMASZTOTTALAK téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hirdessék az én nevemet az egész földön. Annakokáért AKIN AKAR könyörül, a kit pedig akar, megkeményít.

Mondod azért nékem: Miért fedd hát engem? Hiszen az ő akaratának kicsoda áll ellene? Sőt inkább kicsoda vagy te óh ember, hogy versengsz az Istennel? Avagy mondja-é a készítmény a készítőnek: Miért csináltál engem így? Avagy nincsen-é a fazekasnak hatalma az agyagon, hogy ugyanazon gyuradékból némely edényt tisztességre, némelyt pedig becstelenségre csináljon?

Ha pedig az Isten az ő haragját megmutatni és hatalmát megismertetni kívánván, nagy békességes tűréssel elszenvedte a harag edényeit, melyek veszedelemre készíttettek,És hogy megismertesse az ő dicsőségének gazdagságát az irgalom edényein, melyeket eleve elkészített a dicsőségre, mit szólhatsz ellene?"" (Róm.9:11-23)

""Áldott legyen az Isten, a mi Urunknak, Jézus Krisztusnak Atyja, a ki megáldott minket minden lelki áldással a mennyekben a Krisztusban, A szerint, a mint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által, Eleve elhatározván, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által az Ő akaratjának jó kedve szerint,"" (Ef.1:3-5)

""mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a cselekvést az ő tetszésének megfelelően."" (Fil.2:13)

””Nem mintha magunktól volnánk alkalmatosak valamit gondolni, úgy mint magunkból; ellenkezőleg a mi alkalmatos voltunk az Istentől van:”” ”” Mert az Isten, a ki szólt: setétségből világosság ragyogjon, ő gyújtott világosságot a mi szívünkben az Isten dicsősége ismeretének a Jézus Krisztus arczán való világoltatása végett. Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, hogy amaz erőnek nagy volta Istené legyen, és nem magunktól való.”” 2Kor.3:5, 4:6-7

""És a király /Roboám/ kemény választ adott a népnek, megvetve a vének tanácsát, a melyet adtak vala néki; És szóla nékik az ifjak tanácsa szerint, mondván: Ha az én atyám megnehezítette a ti igátokat, én még nehezebbé teszem azt; ha az én atyám ostorral fékezett titeket, én skorpiókkal ostorozlak benneteket. És nem hallgatá meg a király a népet; mert ezt AZ ÚR FORDÍTOTTA EKKÉNT, hogy megerősítse az ő beszédét, a melyet szólott volt az Úr a Silóbeli Ahija által Jeroboámnak, a Nébát fiának."" (1Kir.12:13-15)

""Az embernek elméje gondolja meg az ő útát; de AZ ÚR IGAZGATJA annak járását."" (Péld.16:9)

""Mint a vizeknek folyásai, olyan a királynak szíve AZ ÚRnak kezében, valahová AKARJA, oda HAJTJA azt! ""(Péld.21:1)

""Mert az Úrnak szemei előtt vannak mindenkinek útai, és minden ösvényeit Ő RENDELI."" (Péld.5:21)

""Eljöve pedig az Isten embere ő hozzá, mondván: Oh király! ne menjen el te veled Izráel serege, mert az Úr nem lesz Izráellel, Efraim minden fiaival. Ha nem hiszed, ám menj el, készülj a viadalhoz; de megver az Isten téged az ellenség előtt; mert az Isten hatalmában van mind a segítség, mind a megveretés. /.../ De Amásia nem nyugodhatott, MERT ISTEN ELVÉGEZTE vala, hogy az ellenség kezébe adja őket, mivel az Edomiták isteneit keresték."" (2Krón.25:7-8, 20)

""és ekképen helyreállíttatott az Úr házának szolgálata. Örvendeze azért Ezékiás és ő vele az egész gyülekezet, hogy az ISTENT erre hajlandóvá TETTE a népet; mert hirtelen történt ez a dolog. /.../ Júdában is ezt cselekedé az ISTENnek keze, ADVÁN beléjök egy akaratot, hogy engednének a király parancsolatjának és a fejedelmekének az Úr beszéde szerint."" (2Krón.29:36, 30:12)

""Én bizony tudom, hogy nagy az Úr, és a mi Urunk minden istennél különb. Mind megteszi az Úr, A MIT AKAR: az egekben és a földön, a vizekben és minden mélységben."" (Zsolt.135:5-6)

""Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezemből megszabadítson.""

""Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!""

2013. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Jeremiás próféta könyve » 31. fejezet

"

30

Sőt inkább kiki a maga gonoszságáért hal meg; minden embernek, ki megeszi az egrest, tulajdon foga vásik el bele.

"


Remélem egrest sem szoktál enni, mert utálatos :D

2013. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 munyamunya ***** válasza:

Silver Tears-nek


A megátalkodott gonoszak - és akivel te példálózol, az nyilván ilyen - nem részei a megmenekülőknek, az ő sorsuk a végső pusztulás az első feltámadás során (Dán.12:2).

2013. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 munyamunya ***** válasza:

Persze, hogy a saját bűneim miatt halok meg, hol mondtam én mást? A bűn fizetsége a halál, ez alól senki sem menekül meg, mert ""elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet"".


De a sorsunknak nincs vége a fizikai halállal.


Továbbá, a már idézett helyen a Római levélben pont ugyanezt feszegeti Pál: ha egyszer Isten akaratából vagyok olyan, amilyen, nem magamtól vétkezek, akkor miért kapok érte büntetést? Jogos ez? Nos, Pál válasza elég konkrét: nem vonhatjuk kérdőre Istent, így van és kész. Nem velem vitáztok, hanem az Írásokkal.

2013. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!