Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette a világot,...

Ha Isten teremtette a világot, és Ő rendelkezik minden felett (amit én is hiszek), akkor miért hagyta, hogy legyen ellensége a Sátán személyében?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit furcsa a kérdésem, de ha Ő eldönthette, hogy hogyan legyen, akkor miért lett ellensége?

A másik kérdés, hogy a Sátán is Öröktől fogva való?

Bocsánat a furcsa megfogalmazásért!


Szeretném erről véleményeket hallani. Köszönöm!



2013. dec. 4. 09:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Isten létezik-e egyáltalán ? Diplomája biztosan van. De ha nincs, legalább egy vésője. A Biblia elején úgy van írva, hogy és mondá Isten. vagyis, szavával teremtette a földet, a rajta élőket stb. Ez azért ha tudományosan gondolkodsz, teljességgel lehetetlen, és azt mondod, ha csak nem sugallta. Akkor pedig pszi. A Biblia idejében nagyon sok tanulatlan személy élt, a papok kezében volt a latin, és a tudomány. "Azasszony" pedig egy alárendeltje volt a mindenható férfinak, aki elől a tudományok el voltak rejtve, nem ugy mint ma. "Azasszony" dolga volt a háztartás, a gyereknevelés, és a szex.Önjoga nem volt, a férfi volt a családfenntartó, az asszony a cseléd. A férj nevelhette, megverhette, alárendeltje volt az ő urának és parancsolójának. Elég durva, de ez volt. És jött a dráma, amikor Ádám azt mondta, " az asszony volt a hibás ". Felelősségvállalás nuku. A zsidó nép pedig hálát ad istenének , "Köszönöm Uram, hogy nem teremtettél asszonynak. " A szavak ereje. Hol van már az az idő ? Éva, és Mária gátlástalanságáról már nem is beszélve, ott a kegyetlen Magdolna a mosodában dolgoztatott gyermekekkel, a kegyetlen Ábrahám aki képes lett volna gyermekét az isten kedvéért megölni az hegyen, csak hogy bebizonyitsa szeretetét, a Fáraó lánya Mózes kosárban a folyóra tette a gyermekét, vaktában, majd csak megtalálja akárki.l Ma mit szólnál ehhez ? Kemény börtönbüntetés várna arra a nőre, aki kosárban folyóra tenné a gyermekét. Joggal büntetnék meg. De lehet hogy csak én nem értem a Bibliát. :)
2014. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Gondolkozz !!!


Amennyiben az ó testámentumban hiszel, és várod a megváltót, akkor 2014 évvel ezelőtti időben élsz, vagyis nem időszámitásunk szerint. Mert ugye időt Jézus Krisztus ( akkori lázadó ) születésétől számítjuk.

Amennyiben az újszövetségben hiszel, akkor sem a jelenben élsz, hanem valamelyik időszámításunk szerinti korai évtizedekben, amikor írták a Bibliát. Azóra azért el telt két ezer enyi-mennyi év, itt a tudomány, a jog-és felelősség, a technika, a biológia !!! - fogamzás gátló, óvszer, szerencsére - és még sorolhatnám.

Mondom én, akinek szerencsére ép és egészséges gyermeki születtek, és sosem kerültem olyan szélsőséges élethelyzetbe, hogy valami csodáért, természetfelettiért kellett volna imádkozzak. Mindaddig nincs baj a vallással, ameddig nem egymás ellen forditják azt az abban hívők.

És bocsásson meg most minden Istenben hívő, Isten nélkűl lehet élni, oxigén nélkül pedig nem. Ott fenn, az egekben abból bizony kevés van. A pokol ablakain pedig rácsok vannak, oda megint csak ne kívánkozzon senki. Jó egészséget kívánok nektek 3 gyermekes édesanya :)

2014. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Hogy legyen kit hibáztatnod, és ne kelljen felelősséget vállalnod magadért.
2014. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"Utolsó válaszoló:Kérlek, ne haragudj, hogy hülyeségeket kérdezek, de akkor Isten küldte azt a kígyót, hogy eldönthessük, hogy bűnözünk, vagy nem?

És a Sátán, hogy teremtődött? Isten teremtette? "


A felvetésedre szeretnék reagálni...

Nem Isten, Sátán szólaltatta meg a kígyót. Honnan tudhatjuk ezt? Maga Isten azonosítja Sátánnal a kígyót : "Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt” (Jelenések 12:9).


Isten nem teremtett Sátánt. Ő egy tökéletes angyal volt, aki gonosszá vált.

Ezékiel 28:13-15 így ír Sátánról: ",Te pecsételed meg a mintaképet, telve vagy bölcsességgel, szépséged tökéletes. Édenben, Isten kertjében voltál. Mindenféle drágakő borított: rubin, topáz és jáspis; krizolit, ónix és jade; zafír, türkiz és smaragd; aranyból voltak kidolgozva foglalataid és mélyedéseid tebenned. Megteremtésed napján készültek el. Te vagy a felkent, oltalmazó kerub, én jelöltelek ki. Isten szent hegyén voltál, tüzes kövek között jártál. Feddhetetlen voltál útjaidban megteremtésed napjától fogva, mígnem igazságtalanság találtatott benned."

2014. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2014. jan. 29. 17:42
 36/41 anonim ***** válasza:

Logikus kérdés. Isten ugye tökéletes, ezzel gondolom a vallásos emberek is egyetértenek. Hogy van az, hogy a tökéletes Isten, tökéletlent teremt? Ha pedig Sátán (is)tökéletesre lett teremtve, hogy tudott elromlani?

Isten nemcsak tökéletes, hanem mindenható is, akinek tudnia kellett, hogy teremtménye fel fog lázadni és mennyi gonoszság és szenvedés zúdul majd ezáltal a teremtett világra és az emberekre, akiket Isten olyan nagyon szeret, mégis engedte, hogy megtörténjen? Persze erre lehet azt mondani, hogy Sátán is szabad akaratot kapott, ezért nem avatkozott közbe Isten, és ez érthető is, viszont Isten elejét vehette volna az egésznek azzal, hogy meg sem teremti Sátánt. Ha pedig nem látta előre, Sátán lázadását, akkor hogyan lehet mindenható?

Ha tudta is, engedte is, hogy így történjen, csak azért, hogy tanulhassanak belőle teremtményei, akkor felvetődik a kérdés, hogy vajon valóban szeret-e minket Isten?


Engem az is érdekelne, hogy egyáltalán milyen okból teremtette Isten a világot és az embereket. Önmaga szórakoztatására?

Megteremti a paradicsomot, bele helyezi a tudatlan Ádámot és Évát, akiknek ugyan szabad akaratot ad, de ők ezzel mit sem tudnak kezdeni hisz fogalmuk sincs arról, hogy mi a jó illetve a rossz, nem létezik még a viszonylagosság és viszonyítás világa,mi alapján dönthetnének hát?

Ekkor Isten a kert közepére helyez egy fát amelynek gyümölcse megadhatná azt a tudást amellyel már képesek lennének szabad akaratukat alkalmazni, de Isten rájuk parancsol, hogy ha esznek a gyümölcsből meghalnak.

Tehát szabad akaratod van, de nem tudod használni mert tudatlan vagy, ám semmi probléma,megmutatom, hogyan tehetsz szert tudásra, ám jobb ha erről még csak nem is álmodsz, mert akkor meghalsz. Ez aztán az igazi szabadsága a döntésnek, és akkor megjelenik a kígyó, aki okosabb, ravaszabb náluk és ráveszi őket az első bűnre. Nekik persze fogalmuk sincs róla, hogy Isten parancsát megszegni rossz, hiszen nem tudják mi az a jó vagy rossz, mert még nem ettek a gyümölcsből.

Ezután a szerető és irgalmas Isten úgy kivágja őket a paradicsomból, hogy a lábuk nem éri a földet és ezzel meg is kezdődik az emberiség hosszú-hosszú szenvedése és kálváriája.

Ez megint érdekes megnyilvánulása számomra Isten szeretetének.

Kb. olyan mintha én szülőként letennék a földre a 7 hónapos fiam elé egy értékes tárgyat és ráparancsolnék, hogy ne nyúljon hozzá, mert ha megteszi jól elverem. Nem nehéz kitalálni, hogy a csecsemő akinek fogalma sincs még jóról, rosszról, büntetésről, meddig tudna ellenállni a kísértésnek és vajon milyen szülőnek tartanátok engem, ha ezért valóban jól elfenekelném? Pedig még csak ki sem tagadnám vagy halálra és szenvedésre sem ítélném.

Biztosan az én készülékemben van a hiba, mert én ebben az egész történetben nem sok logikát látok, viszont annál több ellentmondást.

2014. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 KZitus ***** válasza:

Kedves fölöttem válaszoló


Nagyon sok kérdést tettél fel. Ha mindegyikre kilégítő választ szeretnél kapni itt, lehet, hogy hosszú oldalakat kellene írni, ami talán untatná azokat, akiket nem érdekel a téma.

Ha engedélyt adsz rá, sorjában választ írok neked privátban.

2014. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus!


Válaszolj nyugodtan itt a saját szavaiddal, Bibliai idézetek nélkül, úgy biztos nem lesz hosszabb a válaszod az enyémnél, ha pedig mégis, majd átugorja akit untat.

2014. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
A hosszan válaszolónak szeretném írni, hogy nem értek veled egyet, ne haragudj. Valóban elég sok kérdést tettél fel, ahogy az előző válaszoló is írta. Miért kérdőjelezed meg Isten szeretetét? Csak azért, mert szabad akaratot adott nekünk, hogy döntsünk?
2014. márc. 11. 20:05
 40/41 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Félreértettél. Nem Isten szeretetét kérdőjelezem meg, hanem a Biblia által bemutatott Istennek a szeretetét, annak az egoista,bosszúálló, féltékeny,haragos,figyelmet, imádatot, megbecsülést és ragaszkodást igénylő Istennek a szeretetét, aki örök kárhozatra ítél téged ha nem az Ő akarata szerint cselekszel és gondolkodsz. Ne haragudj, de az az Isten nagyon távol áll az általam megismert Istenképtől.

Valóban sok kérdést tettem fel, ám sajnos ahogy lenni szokott válaszok nem igen érkeztek rájuk.Eddig. :(

2014. márc. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!