Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette a világot,...

Ha Isten teremtette a világot, és Ő rendelkezik minden felett (amit én is hiszek), akkor miért hagyta, hogy legyen ellensége a Sátán személyében?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit furcsa a kérdésem, de ha Ő eldönthette, hogy hogyan legyen, akkor miért lett ellensége?

A másik kérdés, hogy a Sátán is Öröktől fogva való?

Bocsánat a furcsa megfogalmazásért!


Szeretném erről véleményeket hallani. Köszönöm!



2013. dec. 4. 09:16
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

munyamunya én sem téged, hanem az Istened gyűlölöm.

Egyébként akkor te azt mondod, hogy robotok vagyunk, mert Isten irányít mindent. Ő vesz rá, hogy bűnt kövessünk el és ő is ítél?

Vagy neked mi a szabad akarat hiánya?

Persze jösztök azzal, hogy nem fatalizmus. Hát mi?

2013. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Jobb az a szülő, aki megöli a gyerekét? Hogy megmutassa, hogy ő az úr?
2013. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 munyamunya ***** válasza:

Silver Tears-nek


Emberi vélemények, érzelmeskedés, lelkizés, a teremtmény igazabb akar lenni, mint az Isten - én ezt látom csak a kifogásaidban, de az Írások ellentmondanak neked.


Kérdésedre válaszolva, nem robotok vagyunk, mert a mi saját belátásunk, felfogásunk számára valóban úgy tűnik, hogy mi döntünk mit teszünk. (Habár ennek is vannak korlátai, akarhatok én hat méter magas lenni, nem fog menni, a természeti törvényszerűségek ellen mégsem jut eszébe senkinek sem lázadozni, hogy miért nem jön inkább a tél után az ősz pl., pedig ezeket is Isten alkotta ilyenre.) Szóval a saját szemszögemből én választok, hogy ma moziba megyek-e, vagy inkább otthon olvasok egy könyvet. Nem lesz ott egy láthatatlan fal, ha ki akarok lépni az utcára, hogy rákényszerítsen az Isten akarata, hogy inkább otthon maradjak. De. Mégis úgy van, hogy akármelyik dolgot csinálom, valójában az volt benne eredetileg az Isten tervében, és ezért nem is tehettem volna mást (noha nekem úgy tűnik, hogy igen).


Meg szoktam kérdezni: vajon volt-e olyan lehetőség a megváltási tervben, hogy Jézus nem vállalja a kereszthalált? Valóságosan benne volt egy olyan opció, hogy mi legyen akkor, ha ő fogja magát és elmenekül az érte jövő katonák elől? Hiszen ha abszolút értelemben vett szabad akarat van, akkor neki erre is megvolt a lehetősége. Létezett tehát ilyen?

2013. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Létezett. És nem is kellett volna levágni Jézust.
2013. dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Majd ha néhány hónap múlva összesedem magam, akkor megcáfolom, amiket ide beírtál.
2013. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 munyamunya ***** válasza:

Silver Tears-nek


Folyamatosan ellentmondasz a Bibliának:

""az életnek könyvébe, a mely a Bárányé, a ki megöletett, e világ alapítása óta.""


Istennél nincs többféle lehetőség: Ő dönt és úgy lesz. Ez van.


Ha hónapok múlva válaszolsz, nem biztos, hogy látni fogom, de majd igyekszem.

2013. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Szabad akaratot nem befolyásolja -> Lucifer szabad akaratából lett az ami, te is szabad akaratodból gyilkolhatsz ha akarsz.
2013. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Isten mindenkinek szabad akaratot adott, mindenki eldöntheti, hogy együtt működik e vele, vagy nem. Isten tervében nem volt rossz, viszont nem kényszerített senkit a jóra. A sátán angyal, dícséretvezető kerub volt, ő volt a legszebb. A Biblia szerint felfuvalkodott, és Isten ellen fordult. Így hozta be a rosszat. Isten az elején elpusztíthatta volna, de így igazságtalansággal vádolhatták volna. E helyett megvárja, hogy mindenki felismerje a sátán bűnösségét.

Isten az embernek is szabad akaratot adott, de ő, amikor megkísértette a sátán, ellenszegült Istenel, bűnbe esett, és így átjátszotta az evilág fölötti uralmat a sátánnak.

Ez nem Isten akarata volt! Isten jó! De neki van terve a sátánnal szemben, és nem lesz örökké hatalmon a sátán.

Ezt írja a Biblia a sátánról.

remélem segítettem :)

2013. dec. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: nagyon sokat segítettél! Köszönöm!
2013. dec. 4. 20:51
 30/41 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Isten létezik egyáltalán? Lehet hogy vannak felsőbbrendű élőlények, de ők is csak maximum az univerzumban Istenek, de nem az egész világegyetemben, bár lehet hogy létezik egy ilyen erő is, ezt értelemszerűen nehéz megállapítani.
2013. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!