Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szemmel tart minket?

KZitus kérdése:

Isten szemmel tart minket?

Figyelt kérdés

Számít az neki, hogy mit mondunk, teszünk a mindennapjainkban?

Van erre valami bibliai bizonyíték?



2013. dec. 4. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Amikor autobalesetben elvesztettem az apámat,számomra nem létezik isten!
2013. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

Kedves előző, ha nincs Isten, akkor apád sincs. Ha van Isten, akkor apád él. De ha nem hiszel Istenben, akkor nem fogtok többé találkozni.

Kérdező, van erre utalás a Bibliában is, több helyen.

2013. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2. válaszoló. A válaszod undorító volt és bunkó. Hogy írhatsz ilyet?! Át tudod te azt érezni, milyen elveszíteni egy apát? Ha a válaszod komolyan gondoltad, szerintem te sohasem fogsz belépni a mennyek kapuján. Hogy írhatsz neki ilyet, hogy nem találkoznak többé? Szánalmas vagy.
2013. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy még nem hisz valaki Istenben, de jó életet él, attól még igen is kerülhet a mennybe. Egy ateista akár 100-szor többet érhet Isten szemében, mint bizonyos fanatikus keresztények.
2013. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Minden túlbuzgó mócsing keresztény azt hiszi, hogy Isten vele van, meg az ő pártján áll. Mekkorát tévednek egyesek, akik azt hiszik, hogy Isten velük van......
2013. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

11:32


Na én is azt mondom. Szememben a fanatikus vallásuak a legrosszabb emberek.

Csak azt nem értem, hogy hogyan hisznek a fanatikusak az Istenben,amikor rosszak az embertársakkal és forr bennük a rosszindulat.Mindig azt mondják kérik az Isten bocsánatát és megis kapják. De mennyit bocsájt az Isten a fanatikus agyukban?

2013. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 szabózoli ***** válasza:

Igen és újra csak igen.

Ha nem így lenne akkor nem azt mondaná,hogy mindenkit a cselekedetei szerint itél majd el. Ebből kifolyolag tudhatjuk,hogy igenis látja a cselekedeteinket.

És mitöbb, a szívbe is belelát,ez azt jelenti,hogy Isten elött nincs titok és legfőképpen ez az amire vigyázni kell mert ha az emberek elől el is titkolsz valamit az Isten elől nem tudod megtenni.

Üdv

2013. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne, hogy szemmel tart.Életem legnehezebb óráiban, amikor úgy éreztem nincs tovább, vagy feladom, mindig kinyílt egy másik kiskapu ami a szomorúságomat ,elkeseredésemet enyhítette. És ez lehetett részéről a KEGYELEM!

Figyeljétek csak meg a környezeteteket!Függetlenül attól, hogy hívő vagy éppen nem hívő emberről van szó!

Ha valami rossz történik: haláleset, kisiklik életünk: szomorúság, nyomorúság ér minket; azonnal Istent kezdjük ezért hibáztatni! Nem a sátánt! Istent, mert ezt megengedte! De viszont azt elfelejtjük, vagy észre sem vesszük ha életünk során valami pozitív dolog történik velünk,/ nem kell, hogy nagy legyen; csak egy apróság ami örömet, mosolyt visz életünkbe/ vajon azt megtudjuk Istennek köszönni? Eltudunk érte rebegni egy hála imát?


" ÉLETEM OTT VAN ISTEN TENYERÉN

AZÉRT NEM FÉLEK ÉN,

BÁRMI FÁJ NEKEM:MOSOLYOG A SZEMEM.

SZÁZ JAJSZÓ KÖZÖTT IS BÍZOM VAKON,

HITEM FEL NEM ADOM!

RÁM TÖRHET VADUL EZER BAJ, VESZÉLY:

ISTEN ÍGY SZÓL: NE FÉLJ!

MIÉRT IS, MITŐL IS FÉRHETNÉK ÉN?

AZ ISTEN TENYERÉN!?"

2013. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tart szemmel! Nem ítél el soha, bármit tegyél is, mert ő szeretetből van, márpedig egy szeretlény nem fog megítélni. Azonban adott neked lelkiismeretet, ami szemmel tart téged helyette.
2013. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:

"Hogy írhatsz neki ilyet, hogy nem találkoznak többé? Szánalmas vagy."


Nem hisz Istenben. Számára nem létezik a halál utáni élet. Mégis hogy találkoznának?



"Attól, hogy még nem hisz valaki Istenben, de jó életet él, attól még igen is kerülhet a mennybe."


Nem, nem kerülhet. A mennybe kerülés megnyugvás, feloldódás Isten lelkén. Aki nem hisz benne, nem nyugszik meg. Nem azért, mert Isten nem akarja, azért, mert ő maga nem akarja.

2013. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!