Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jó kereszténynek lenni? Ha...

Brain Storming kérdése:

Jó kereszténynek lenni? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2007. okt. 6. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Jó kereszténynek lenni. Azért jó, mert tudod, hogy sosem vagy egyedül. Jézus megváltott a bűneidtől, és ezt azért tette, mert Isten végelenül szeret. Jó ezt tudni, nem? Bármi történik, nincs mitől félned, mert Ő veled van. Ha jó, ami történik Veled, az csak még jobb , ha meg tudod köszönni, és érzed, hogy szeretetből kaptál ajándékot. De ha rossz történik, akkor is jó kereszténynek lenni, mert Isten mindig vigaszt nyújt. Az Ő szeretete mindig minden gond felett áll. Rövid választ erre nehéz adni, keress meg egy számodra szimpatikus gyülekezetet, és meglátod, miért jó kereszténynek lenni!
2007. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem akarsz gondolkodni, szereted, ha mások gondolkodnak helyetted, ha félsz önállóan döntést hozni és szükséged van arra, hogy ezt a felelősséget valaki/valami levegye a válladról, ha a kényelmesebb (bár cél nélküli) utat választod, akkor neked jó.


Ha szembe mersz nézni a félelmeiddel, ha önállóan mersz gondolkodni, és a döntéseidért vállalod is a felelősséget, akkor viszont semmi szükséged ilyen féle ideológiai támaszra.

2007. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha az előző válaszoló tudná... Egy kereszténynek sok esetben sokkal nehezebb döntéseket kell felvállalni. Nehezebbeket, mert sokszor nem lehet a kényelmes utat választani és azt tenni, amit jólesik. Egy keresztény bizony sokszor kénytelen félretenni a saját igényeit, és bizony nehéz sokszor lemondani dolgokról, amit egy vallástalan gondolkodás nélkül élvez. Egy kereszténynek ugyanis nem arról szól az élete, hoyg ő mit szeretne, hanem, hogy mit vár tőle Jézus. Ez sokszor bizony nagyon nehéz. De érdemes!
2007. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Pompás dolog kereszténynek lenni, ha az ember az igazi keresztény emberség elvárásai szerint él, mivel Isten áldása rajta van mindenkor és sose kell félnie semmitől, mert Isten mindenben megsegíti. szerintem olvasd a bibliát és megtudod!
2008. jan. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Igen! A kereszténység egy életforma, ami azzal kezdődik, hogy befogadod Jézus Krisztust a szívedbe. De te is megtudhatod, ha elolvasod legalább az Újszövetséget, és megnézed az Atv-n a Vidám Vasárnapot. 2008 úgy is a Biblia éve :-) Szóval: kívánom, hogy tapasztald meg te is, hogy miért jó kereszténynek lenni!
2008. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát Szia! Ha kereszténynek lenni jó akkor mai világban azért jó mert ,ha nő vagy nem nyonak el.Egyébként nem az a fontos ,hogy keresztény vagy -e vagy sem a hited az ami segít téged, jó hinni valamiben a hit csodákra képes.Igazából minden jó ha tisztának és igaznak érzed magad,csak rajtad múlik mit érzel magadénak.Én római katolikus vagyok mégis hiszek a reinkarinkarnációban,hiszem ,hogy Jézus nem hiába élt .és hiszem,hogy én nem hiába élek,ha Jézus tanait követed IGEN jó kereszténynek lenni!!!!!

Jézus szeretetet hírdetett.És még:Jézus a tempom előcsarnokában ült,és sokan jöttek hozzá,hogy meghallgassák tanításait Valaki megkérdezte tőle:"Uram mit tanítasz az életről?Ő pedig így felelt:Boldogok akik sokat tapaszaltak,mert szenvedéseik által tökéletessé válnak. Olyanná lesznek ők mint isten

angyalai az égben,és sohasem fognak meghalni sem nem kell újjászületniük többé mert születésnek és halálnak nem lesz hatalma többé felettük.Légy jó keresztény ,hogy közelebb kerülj a NÁZÁRETIHEZ!!!!!!!!

2008. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Hááát... nem tudom. Én nem vagyok keresztény, meg se vagyok keresztelve. Meg ezenkívül én a keleti filozófiákkal (nem vallásokkal!) rokonszenvezem, a buddhizmussal, a taoizmussal. A buddhizmus azért jó, mert teljes mértékben rólad szól, senki másról. Amellett a meditáció segít elnyerni a lelki békédet, ami sokkal egyszerűbb.

Javaslom egyszer menj el a zalaszántói sztúpához és a mellette levő kis buddhista szentélyhez. Sokkal emberibb világ, mint a keresztény!

2008. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

úgy veszem, hogy a "keresztény" szó alatt azt értetted, hogy "aki Isten gyermeke", nem pedig csupán valakit, aki vallásos.


szóval Isten gyermekének (kereszténynek) lenni a világ legjobb dolga!!elhiheted, hiszen valaki olyan mondja neked, aki maga is az. nem, nem voltam mindig keresztény, épp ezért tudom is a különbséget.

kereszténynek lenni nem egy életfilozófia, vagy egy álarc, amit felveszel, ha mások is látnak. kapcsolatot jelent Istennel, aki jobban szeret téged, mint bárki más a földön! Ő a számára legkedvesebbet odaadta érted, értem, értünk, hogy megérezhessük a szeretetét és mi is szerethessük őt.

tudod, az örök élet nem csak annyi, hogy halálod után a mennybe kerülsz. sokkal több! az örök élet az, hogy megismerheted Istent! mióta keresztény lettem, teljesen megváltozott az életem. olyan örömöm, békém van, ami nem függ a körülményektől.(nem a levegőbe beszélek, voltak igencsak nehéz és fájó "körülmények" az életemben..)

míg nem ismertem Istent, nem ismertem a valódi szabadságot sem. igazából nem is tudtam, hogy fogoly vagyok. nem tudtam, hogy az, hogy keserűség, félelem, megbántottság, bizonytalanság, fájdalom és hasonló dolgok töltötték meg az életemet, rabságot jelent. de mindezekből megszabadított Jézus!!

nem mondom, hogy fenékig tejfel az életem, de van értelme, célja, és boldog lehetek, függetlenül attól, milyenek a körülményeim!


röviden nekem ezt jelenti kereszténynek lenni.:-) azt tudom javasolni, hogy keresd Istent! valamint ha komolyan gondolod, írhatsz privátban is, és ha tudok, szívesen segítek neked!

2008. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
sztem jó kereszténynek lenni. nem voltam mindig az, nemrég ismertem meg Jézust és naggoyn jóó így élni. ha választanom kellene újra, sokkal inkább választanám a mások számára úgy tűnő korlátokkal teli életet, mint azt az életstílust, ahogy előtte éltem... Isten kiemelt abból a fertőből, ahol életm(bulizás, pia, pasik, stb) és mindig velem van, totál +változott azóta az életem, eltűnt az üresség, depi, boldogtalanság, stb, pedig anno azt hittem tök boldog vagyok, holott nem voltam, mert mindenkinek a szívében van 1 űr, amit senki nem tud betölteni, csak 1edül Isten.:)
2009. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
32%

Háát.. ktiduja.. én meg vagyok keresztelkedve.. Hittem Istenben, de kétségbe vonom létezését(iggen, ítéljetek el..)sokmindenben hiszek, de rengeteg kételyem van.. Jézus létezett? lehet h nem? kitudja.. amíg nem tudjuk, hogy van-e Isten, és ki/mi teremtette a világot, vagy egyáltalán az hogy jött létre, addíg a kétely fennt vog állni.. vannak elméletek, miszerint Jézus 1 jövőbeli ember, aki valami időgéppel ment vissza 1 másik dimenzióba, és ott megírta a történelem ezen részét, de akkor mi volt előte?.. kitudja hogy van ez.... lényegtelen. mindenki hisz amiben akar. Én abban hiszek, hogy az akaratommal sokmindent tudok befolyásolni, ugyanis szilárd elhatározással eget és földet emg lehet rengetni..

hatalmas erők vannak körülöttünk, amiket fel sem tudunk fogni..

illetve sziek még 1 dologban. Azt hiszem, megiszok 1 sört:D

2009. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!