Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rendszeresen gyónó, áldozó...

Rendszeresen gyónó, áldozó házasságban élő katolikusok, hogyan védekeztek? .

Figyelt kérdés
Mert ugye csak a naptár módszer a megengedett. Tényleg azt használjátok? Vagy ha nem akkor minden alkalommal meggyónjátok? És ha igen hogyan? Azt mondjátok hogy védekeztetek, vagy burkoltabban mondjátok el?
2013. dec. 9. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

1: Szelektív olvasással.

Ami nem tetszik a Bibliából, azt nem olvassák el.


2: Szelektív értelmezéssel.

Ami nem tetszik a Bibliából, azt nem szó szerint kell értelmezni.


3: Szelektív hallással.

Ami nem tetszik a pap beszédéből, azzal nem kell foglalkozni.

2013. dec. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első o_O Te ezt honnan tudod? Te így csinálod?
2013. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Hallottam éppen eleget, van erre egy mondás:

"első a feleségem, Isten csak utána jön".


Amúgy igaza lenne, de akkor miért áll meg félúton?

A buta, értelmetlen hagyományokat miért követi, ha azok közvetlenül nem veszélyeztetik is őt?

2013. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Nők: a térdük heves összeszorításával.

Férfiak: a foguk erős összeszorításával.


Más - HATÁSOS - módszert az egyház nem igazán enged. A naptár az egy vicc: az olyan, mint régen az istenítélet volt.

2013. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy csak a naptármódszer megengedett. Egyébként ez a módszer hatásos, mert mi így védekezünk, nem az egyház miatt, hanem mert én soha nem szedtem fogamzásgátlót és nem is akarok.

Viszont egyházi szabály ide vagy oda, minden papnak más a véleménye erről. Van aki szerint a sterilizáció sem bűn és egy hívő katolikus, ha már benne van abban a korban, hogy nem tud gyermeket vállalni, sterilizáltathatja magát.

Szerintem még ez is jobb, mint a gyógyszer. Az én barátnőm egy évig szedett csak fogamzásgátlót, mikor férjhez ment, mondván hogy egy évet csak kettesben szeretne lenni a férjével, azóta is várnak a babára, aki nem tud megfoganni sajnos.

2013. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz teljesen, hogy minden körülmény között csak a naptármódszer a megengedett. A különböző fog. gátló szereket egyrészt azért tiltja az Egyház, mert a már megfogant magzatot pusztítják el valamilyen módon (pl.: a spirál, vagy a 72 órás tabi), másrészt meg az a veszélye minden fog. gátlónak, hogy ezek révén lett igazán szabad a szexualitás akár fűvel-fával, hiszen nincs kockázat.

Amúgy a naptármódszer sem olyan rossz, amennyiben olyankor élnek nemi életet, amikor kevés az esély a teherbeesésre, és a férfi hímivarsejtjeiből nem vagy csak minimális jut be, akkor nincs sok esély a terhességre.

2013. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Egészen eddig ez fel sem vetődött bennem, de utána olvastam.

Amúgy picit meglep, hogy a hívő katolikusok sem tudják mit tanít az egyházuk!?


"minden papnak más a véleménye erről. Van aki szerint a sterilizáció sem bűn "


[link]


"A →fogamzásgátló szerek és módszerek közül tehát belső rosszasága miatt erkölcsileg megengedhetetlen a megszakított közösülés, a sterilizáció, a kémiai szerek (tabletták stb.), fiz. eszközök stb. használata. Ezek alkalmazását semmiféle szubjektív célkitűzés nem szentesíti."


Javaslom végigolvasni és utána gyónni menni.

2013. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én konkrétan az óvszerről beszélgettem egy pappal. Amire azt mondta hogy nem olyan rossz, de ugye az sem megengedett. Naptár módszert meg azért nem tudunk használni mert szoptatok viszont tudom hogy már van peteérésem de össze vissza. És mivel amikor megesküdtünk azt válaszoltam hogy elfogadom a gyermekeket akivel Isten megajándékoz minket bűn a védekezés.

Amúgy nem gondolom hogy azért nem jön össze a baba annak párnak mert egy évet védekeztek.

2013. dec. 10. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!