Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ellenzi édesanyám a...

Miért ellenzi édesanyám a katolikus keresztség felvételét részemről? (Részletek a kifejtős részben. )

Figyelt kérdés

Korábban sok közösségben megfordultam, főleg protestánsoknál. Aztán irányt változtattam és érdeklődésem keleti tanok felé irányult. Olyannyira, hogy több alkalommal utaztam Indiába, ahol hindu és buddhista szent helyeket kerestem fel, közösségekhez csatlakoztam, tanultam, meditációt gyakoroltam.

Majd hazatérve szükségét éreztem annak, hogy elolvassam a Bibliát újra. Ezen időszakban nem jártam el semmilyen közösségbe.


Majd valami miatt a római katolikus út felé fordultam.

Elkezdtem misére járni. Itt otthon érzem magam, úgy, ahogy korábbi helyek közül még sehol.

Ezért úgy döntöttem, hogy felnőttként katolizálok.


Ezt közöltem édesanyámmal, szülők iránti tiszteletből.

Azóta folyamatosan támad.

Olyan kijelentéseket is tett, hogy ha katolizálok, akkor el kell költöznöm a lakrészből, amelyben lakom és ami az övéké.


Vajon miért támad ennyire erősen?

Miért "fél" attól, hogy katolizálok, és miért nem volt probléma számára az, amikor évekig jártam protestáns gyülekezetekbe, majd Indiában keleti közösségekbe?


Most érzem, hogy mennyire erősen támad.

Ő reformátusnak van keresztelve, férje (apu) római katolikus, de egyházi esküvőjük nem volt és a vallásukat sem gyakorolják.


Ha valóban "hülyeség" az egész vallás, és nem számíz semmit, akkor miért harcol ellene? Miért támadja ezt a döntésemet?


28/N


2013. dec. 24. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%

Szia!


Én kereszténynek vallom magam, olvasom minden nap a Bibliát és igyekszem komolyan venni Istent és azokat amiket mondott. Ezért is járok (egy átlagos) keresztény gyülekezetbe.


A katolikus templomokat nem szeretem ahol minden egyes négyzetméter tele van hányva bálványokkal és istenképekkel. Ezek a dolgok Isten számára utálatosak, így én számomra is.


Meg katolikus templomba nagyrészt olyanok járnak akik nem veszik komolyan a Bibliában leírtakat, viszont keresztény gyülekezetbe szinte csak olyanok járnak akik komolyan veszik Isten beszédét és szeretik Őt dicsőíteni sok féle zenével és nem csak 3-4-el amit évek óta hétről hétre beteges berögzült módon mondogatnak a katolikusok a "szent miséken", közben félig már elaludva vagy éppen a végét várva az összejövetelnek.


--------------


II Mózes 20:

4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.


I. Korintus levél 10:

14 Azért szerelmeseim, kerüljétek a bálványimádást.


Ézsaiás 44:

9 A bálványok csinálói mind hiábavalók, és kedvenczeik mit sem használnak, és tanuik nem látnak és nem tudnak, hogy megszégyenüljenek.

10 Ki alkotott istent, és bálványt ki öntött? a mely semmit sem használ!

11 Ímé, minden barátaik megszégyenülnek, és a mesterek magok is emberek; gyűljenek össze mind és álljanak elő; féljenek, szégyenüljenek meg együtt!

12 A kovács fejszét készít, és munkálkodik a szénnél, és alakítja azt pőrölylyel, és munkálja azt erős karjával, és megéhezik és ereje nincsen, és vizet sem iszik és elfárad.

13 Az ács mérőzsinórt von, és lefesti azt íróvesszővel, és meggyalulja azt, a czirkalommal alakítja, és csinálja azt férfiú formájára, ember ékességére, hogy házában lakjék.

14 Czédrusfát vág magának, tölgy- és cserfát hoz, és válogat az erdő fáiban, fenyőt plántál, a melyet az eső fölnevel.

15 Azokból az ember tüzet gerjeszt, vesz belőlök és melegszik, meggyújtja és kenyeret süt; sőt istent is csinál abból és imádja, bálványt készít és előtte leborul;

16 Felét tűzben megégeti, felénél húst eszik: pecsenyét süt és megelégszik, és aztán melengeti magát és szól: Bezzeg melegem van, tűznél valék!

17 Maradékából istent készít, bálványát; leborulva imádja azt és könyörög hozzá, és így szól: Szabadíts meg, mert te vagy istenem!

18 Nem tudnak és nem értenek, mert bekenvék szemeik és nem látnak, és szívök nem eszmél.

19 És nem veszi eszébe, nincs ismerete és értelme, hogy mondaná: Felét tűzben megégetém és kenyeret sütöttem annak szenénél, sütöttem húst és megettem; és maradékából útálatosságot csináljak-é, és leboruljak a fa-galy előtt?


Efézusi levél 5:

5 Mert azt jól tudjátok, hogy egy paráznának is, vagy tisztátalannak, vagy fösvénynek, ki bálványimádó, nincs öröksége a Krisztusnak és Istennek országában.


Jelenések 9:

20 A többi emberek pedig, akik meg nem ölettek e csapásokkal, nem tértek meg az ő kezeik csinálmányaitól, hogy ne imádnák a gonosz lelkeket, és az arany és ezüst és érc és kő és fa bálványokat, amelyek nem láthatnak, sem hallhatnak, sem járhatnak;


Jelenések 22:

15 De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot.


I. János levél 5:

21 Fiacskáim, oltalmazzátok meg magatokat a bálványoktól. Ámen!


Üdv. Attila

2013. dec. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Azért támadja meglátásom szerint mert ha nem járnak isten házába és nem gyakorolják hitűket akor nem lásák meg a hit igaságait
2013. dec. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy minden közösségben találhatók igaz emberek. Éppen igaz az is, hogy egy közönséges keresztény gyülekezetben sem feltétlenül minden személy őszinte hívő.


Ezért nem szabad konkrét, teljes közösségeket minősíteni, szerintem. Isten az egyén szívét nézi és nem a közösséget, mint olyan.


Megkérdezhetem, hogy Te melyik keresztény közösségbe jársz? Ami alapján be lehet azonosítani?

2013. dec. 24. 22:00
 4/16 A kérdező kommentje:

Előző válaszom az 1. válaszolónak szólt.



Köszönöm szépen a 2. választ is!

2013. dec. 24. 22:01
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

A bálványimádásrol meg enyit azok, akik a szentek szobrait ellenzik, figyelmen kívül hagyják a sok-sok szentírási idézetet, amelyben az Úr ajánlja a szobrok készítését. Például: „Készíts vert aranyból két kerubot az engesztelés táblájának két végére. állítsd az egyik kerubot az egyik végére, a másikat a másik végére. Az engesztelés táblájának két végére állítsd a kerubokat. A kerubok szárnya fölfelé legyen széttárva, hogy szárnyukkal befödjék az engesztelés tábláját, az arcuk pedig forduljon egymás felé. A kerubok arca tekintsen az engesztelés táblájára." (Kiv 25:18-20)


Dávid adta Salamonnak a tervet: “Az illatáldozat oltárához tiszta aranyat, a súlyának megfelelően, továbbá a szekérnek, az arany keruboknak a mintáját, amelyek kiterjesztett szárnyukkal betakarták az úr szövetségének ládáját. Ezeket mind elmagyarázta neki egy, az Úrtól származó írás alapján, hogy megértse az építés munkáit." (1Krón 28:18-19). Dávid tervei a templom építésével kapcsolatban, amelyekről a bibliai szerző azt írja, "egy, az Úrtól származó írás alapján” való volt, angyalszobrokat is magában foglalt.


Ehhez hasonlóan, az Ezekiel 41:17-18 is említ faragott szobrokat a tökéletes templomról kapott víziójában, amikor azt írja: „A bejárattól egészen a templom belső részéig és kívül, és minden falon körös-körül, kívül és belül kerubok voltak”

2013. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
A Katolikus Egyház egyértelműen elismeri és elítéli a bálványimádás bűnét. Amit az antikatolikusok nem vesznek figyelembe, az az a különbség, amely a között áll fenn, hogy egy kő- vagy gipszdarabot istenként imádunk, vagy a között a vágyakozás között, hogy a mennybéli Krisztusra és a szentekre emlékezünk, és ezért tiszteletükre szobrokat készítünk. A vallási tárgyú ábrázolások készítése és tisztelete százszázalékosan a biblikus alapon nyugszik. Aki ennek az ellenkezőjét mondja, nem ismeri kellőképpen a Szentírást.
2013. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy sima Biblia hívő közösségbe járok (keresztények közé) és Jézushoz tartozok.
2013. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Egy sima Biblia hívő közösségbe járok (keresztények közé) és Jézushoz tartozok."


Akkor egy nevenincs csoportosulás.

Érdekes, mert még a Bibliában is meg vannak nevezve a gyülekezetek - pl. arról a városról, ahol voltak.


Egyébként van olyan, aki Bibliahívő de nem keresztény vagy keresztény, de nem fogadja el a Bibliát? Ezt a kérdésemet ez miatt teszem fel:

"...Biblia hívő közösségbe járok (keresztények közé)..." :)

2013. dec. 24. 22:49
 9/16 anonim ***** válasza:

Attól jobb lesz ha azt mondom, "Ceglédi gyülekezetbe járok"?


Tudod kedves kérdező vannak az olyanok akik hisznek Isten beszédében, de nem cselekszik vagy nem fogadják el az egészet amit mondott és mégis keresztényeknek nevezik magukat (divatkeresztények) és vannak olyan keresztények, akik hisznek Isten beszédében és meg is cselekszik azt.


Én az utóbbihoz tartozok. Hiszek abban, hogy a Biblia az élő Isten ihletett és tévedhetetlen beszéde és szeretek Neki engedelmeskedni. Persze nem vagyok tökéletes, de hiszem, hogy Jézus megbocsájtja a bűneimet.

2013. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert a legtöbb protestánsba belenevelnek egy megalapozatlan, irracionális félelmet a katolikusoktól, ami megmarad bennük, még ha a (protestáns) hitüket el is vesztik. Sokszor az az ironikus helyzet áll elő, hogy hamarabb a gyermekeikbe plántálják a katolikusok iránti ellenszenv érzését, mint a saját hitüket! Most képzeld el, hogy te milyen attitűdöt alakítanál ki a katolikusokról, ha a környezetedben mindenki azt hajtogatná, hogy a katolikusok bibliaanalfabéta, hagyománymániás, gondolkodásra képtelen, lelkileg halott, megváltatlan, megigazulatlan, bálványimádó, ostyaimádó emberek, akiket az antikrisztusi pápa bábként mozgat és lelki kötelékekben tart? Nem azt gondolnád te is, hogy a világ legszánalomraméltóbb teremtményei, akiktől tartózkodni kell mindenáron? Ha ezeknek egy töredéke is igaz volna, ahogy csak tudsz, futnod kellene ebből az intézményből (amit nem túl kedves módon, még a "babiloni szajhának" és a "sátán zsinagógájának" is elneveztek)!!
2013. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!