Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan furcsa érzés tölti el a...

Olyan furcsa érzés tölti el a lelkem mióta elkezdtem olvasni Mózes második könyvét. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Mikor a tíz csapásról is olvastam és Isten így mutatta meg az egyiptomiaknak, hogy ő az egyedüli Úr. Nagy csodálattal töltött el ez engem. És azóta olyan furán érzem, olyan másképp gondolkodom, másak az érzéseim, türelmesebb vagyok stb. Megváltoztam. Az osztálytársaim és kérdezték, hogy mi történt velem? Erre csak annyit mondtam, hogy biztos azért vagyok más mert végre kialudtam magam. De tényleg aznap nagyon jól aludtam, rég voltam ilyen nyugodt.

De nem értem ezt. Mi történik velem?


2009. nov. 26. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt kifejteni szavakkal, mert a szavak az anyagi világhoz tartoznak, ezek az érzéssek pedig az energia világhoz, vagyxis más néven "Leleki Univerzum". Ez a kifejezés a hinduk vallásából van, de teljesen mindegy. Ezt kell megérezni, hogy van egy ilyen lélek világ. Olyan mint ha a folyó lenne az anyagi világ, és a fölötte lebegő pára a lélek-világ. Ha ezt akarod megtalálni, az érzéseket kell magadban figyelni. Nem olyasmire gondolok, hogy fájdalom, hanem, lelki dolgokra: "hogyha Istent keresed, gyakorold a szeretetet". Ha birtookában vagyunk ennek, olyanok vagyunk, mintha egy nagy léggömbből való hátizsák lenne a hátunkon, szinte mintha lebegnénk ettől. "Az én igám pedig könnyű, és az én igám gyönyörűséges" Ha lettesszük ezt a léggömb-hátizsákot, akkor olyan elplattyantak leszünk.
2009. nov. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Zsidó vagy.
2009. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
nem tudok róla, hogy az lennék. És ha az is lennék akkor mi van?
2009. dec. 28. 01:50
 14/14 anonim ***** válasza:
megőrültél jézustól és istentől menj apácának vagy szerzetesnek ne bassz és szenteld életed a nemlétező "istennek"
2010. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!