Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad csókolózni házasságon...

Szabad csókolózni házasságon kívül? (keresztények)

Figyelt kérdés
20 éves keresztény ember vagyok és komolyan veszem a Bibliát. Van egy barátnőm, aki protestáns. Természetesen a Biblia tiltja a szexuális életet házasságon kívül, de nem tudom hogy ugyanez-e a helyzet a csókolózásnál is. Amikor csókolózunk általában elkiismeret furdalásom van. Szabad vagy sem? Ti mit gondolok?

2013. dec. 27. 17:26
 1/10 A kérdező kommentje:
*A barátnőm református, nem protestáns! (Nem értem miért írtam mást)
2013. dec. 27. 17:30
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha őszintén megbánod, akkor nem bűn. Hogy őszinte-e a megbánás, ha tudod, hogy újra elköveted, az a nagy kérdés!
2013. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Már miért lenne az ?????

Nem.Kérdező nem az.

:) És én is az vagyok :)

2013. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
A szexet tiltja, értsd: a vaginális penetrációt. Minden más örömszerzési forma (orál, anál, kézimunka, lábmunka stb.) belefér.
2013. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Nekem csak az a furcsa, hogy tudtommal nincs leírva a Bibliában, hogy mi az a házasság.


Az egyház definíciója szerint az, ha két ember elmegy a templomba, és ott összeházasodik. De ez így nincs benne a Bibliában.


Tehát miért lenne bűn, ha két ember őszintén szereti egymást, és kifejezik ily módonis a szeretetüket?


Persze ha ez egy buliban történik a részegség hevében, azt tényleg nem oké, de azért mert két ember jogilag nem házasodott össze, még összetartozhat.


Az intézményesített házasság emberi eredetű, nem Isteni. Szerintem!

2013. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

'mikor csókolózunk általában elkiismeret furdalásom van.'


es igen, az egyhaz agymosasa, beepitett buntudat-generatora hatekony volt. buszke lehetsz magadra. egyebkent, ha tenyleg komolyan venned a vallasodat, nem lehetne baratnod sem, foleg nem protestans. a csokolozas a szex elofutara, mar majdnem bun, el fogsz karhozni biztosan. szerintem szakitsatok, amig nem keso, es most rogton indulhatsz is gyonni (mintha az megoldana barmit is...).

2013. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaj, dehogy...én is katolikus vagyok,komolyan veszem a vallásom, a tanítását is. Ha van egy barátnőd, akit szeretsz,miért ne csókolhatnád meg? Emiatt ne legyen bűntudatod.
2013. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 4/7 Időpont tegnapelőtt 17:57


Ekkora baromság mellett nem tudok szó nélkül elmenni!


Szóval a kiskorúakkal történő fajtalankodás az egyház áldásával történik?

2013. dec. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a leghelyesebb dolog, de nem is olyan nagy dolog.

De szerintem ahol van csók, ott nincs nagyon megállás és úgy is tovább léptek...

Igyekezz hogy azt is az igazival csináld!

2013. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Lehet hogy betű szerint megtartja az ilyen a parancsot ,de az alapelvét áthágta már, ergo nem törvénytisztelő!

2013. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!