Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint milyen...

A Biblia szerint milyen tulajdonságai vannak a sátánnak? Milyen a sátán?

Figyelt kérdés

2014. jan. 13. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

1. Gőgös. Iz 14:11-15

2. Hazug. Jn 8:44

3. Embergyilkos. Jn 8:44

2014. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 viktorvarga ***** válasza:
ha é bántottatee madadat it bántotta hááááá
2014. jan. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha a Biblia egészét nézzük,akkor a Sátán tulajdonságai ugyanazok mint amelyek megvannak Istenben is.Tehát nem különbözteti meg egyértelműen.


"1. Gőgös. Iz 14:11-15

2. Hazug. Jn 8:44

3. Embergyilkos. Jn 8:44"

2014. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

(János 14:30) 30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs felettem hatalma.


(János 16:9-11) . . .; 10 azután az igazságosság felől, mert az Atyához megyek, és nem láttok többé engem; 11 azután az ítélet felől, mert e világ uralkodója megítéltetett.


(2Korintusz 11:14, 15) 14 Nem is csoda, mert maga Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává. 15 Egyáltalán nem nagy dolog hát, ha a szolgái is folyton átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá. De a végük a cselekedeteik szerint lesz.


(Jób 1:6-12) 6 Elérkezett pedig a napja, hogy az igaz Isten fiai eljöjjenek, és megjelenjenek Jehova előtt; Sátán is eljött közöttük. 7 Jehova ekkor ezt mondta Sátánnak: „Honnan jössz?” Sátán így válaszolt Jehovának: „Bejártam a földet, ott jártam-keltem.” 8 Jehova erre így szólt Sátánhoz: „Felfigyeltél-e szíveddel Jóbra, az én szolgámra? Nincs hozzá hasonló a földön. Feddhetetlen és egyenes ember, féli az Istent, és kerüli a rosszat.” 9 Sátán így válaszolt Jehovának: „Talán a semmiért féli Jób az Istent? 10 Nem te emeltél-e sövényt köréje, a háza köré, és mindene köré, amije csak van mindenfelé? Keze munkáját megáldottad, jószága pedig megszaporodott széles e földön. 11 De nyújtsd csak ki a kezed, kérlek, és nyúlj hozzá mindenhez, ami az övé. Vajon nem fog-e szemtől szemben megátkozni téged?” 12 Jehova erre így szólt Sátánhoz: „Íme, mindene a kezedben van. Csak őrá magára ne nyújtsd ki a kezed!” Így aztán Sátán eltávozott Jehova színe elől.


(Máté 4:1-11) 4 Akkor a szellem felvezette Jézust a pusztába, hogy az Ördög megkísértse őt. 2 Miután negyven nap és negyven éjjel böjtölt, megéhezett. 3 Ekkor a Kísértő odament, és ezt mondta neki: „Ha Isten fia vagy, mondd ezeknek a köveknek, hogy váljanak kenyérré.” 4 De ő ezt felelte: „Meg van írva: »Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amely Jehova szájából származik.«” 5 Akkor az Ördög magával vitte őt a szent városba, odaállította a templom párkányára, 6 és ezt mondta neki: „Ha Isten fia vagy, vesd le magadat; mert meg van írva: »Parancsot ad felőled angyalainak, és tenyerükön fognak hordozni, hogy soha ne üsd kőbe a lábad.«” 7 Jézus így szólt hozzá: „Viszont meg van írva: »Ne tedd próbára Jehovát, a te Istenedet.«” 8 Ismét magával vitte őt az Ördög, most egy rendkívül magas hegyre, és megmutatta neki a világ összes királyságát és azok dicsőségét, 9 majd ezt mondta neki: „Mindezeket neked adom, ha leborulsz, és imádatot mutatsz be nekem.” 10 Akkor Jézus így szólt hozzá: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«” 11 Akkor elhagyta őt az Ördög, és íme, angyalok jöttek, és szolgálni kezdtek neki.



(Jelenések 12:7-12) 7 És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, 8 de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. 9 Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. 10 És hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben: „Most lett meg a megmentés, az erő és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt! 11 És legyőzték őt a Bárány vére miatt és tanúskodásuk szava miatt, és még a halállal szemben sem volt kedves a lelkük. 12 Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”

2014. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 megfelelő ***** válasza:
Kígyótermészete van.
2014. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szeretne a háttérbe maradni. Sokszor olyan dolgok mögé rejtőzik, amelyekről azt gondolnánk semmi rossz nincs bennük. De a Biblia sok módszeréről lerántja a leplet.
2014. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!