Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetségben Isten sokszor...

Az Ószövetségben Isten sokszor miért tűnik olyan kegyetlenek?

Figyelt kérdés

Most néztem a kereresztény filmek.com oldalon a Dávid király életéről szóló filmet. Sámuel próféta által Isten megparancsolja Saul királynak, hogy ölje meg az amalekitákat, férfiakat, nőket, gyerekeket, állatokat, mindenkit. Ezt annyira nehéz olvasni, gyerekeket és nőket is megölni.

Vajon ők mit árthattak?


2014. jan. 22. 06:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, én nem rágalmazom az Urat azzal, hogy kegyetlen. Feltettem egy kérdést, mert kiváncsi voltam rá.
2014. jan. 22. 15:10
 12/23 anonim ***** válasza:

" Ez a vérszennyeződés átterjedt az állatokra is ezért azokat sem lehetett kímélni."


És ezt hogy? Állatokkal szexeltek? :)

2014. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Ismered: Ki kardot ragad, kard által vész el és egyetlen olyan ember, akár élt, akár nem él akinek a kezéhez vér tapad nem ússza meg.Ezt garantálta Isten."


És Saul királynak ezt nem mondta?

2014. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Mielőtt valaki elhinné a 9-es válaszolót szavait, fontosnak tartom jelezni a tévedését.


Az özön vízkor, csak Noé, a felesége, 3-fia és azoknak a feleségei menekültek meg,összesen 8-an, az utolsó szálig elpusztultak a nefilek, és semmilyen írmagjuk sem maradt, Ezért semmilyen nefilim vér nem lehetett senkiben.


Ez olyan hazugság, mint amikor a 12 kémből Jerikó falainál, azt állították, hogy nefilek vannak a városban, és ez hazugság volt, Ezért azzal büntette Jehova a népet, hogy a 10 kém és azok korabeli emberek nem mehetnek be, csak a Két igaz mondó kém Józsué és Káleb, és az új generáció kapta meg a kiváltságot, hogy bemehettek kánaán földjére....

2014. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Akkor most valaki elmagyarazná, hogy mi az nephilim vérrel voltak szenyezve vagy mi a csudával? Ezt még soha sem hallottam.
2014. jan. 22. 20:52
 16/23 anonim ***** válasza:

"És ezt hogy? Állatokkal szexeltek? :)"


Minden bizonnyal.


A vízözön előtt sokkal több volt a nephilim mint az után.


Énok könyvének a leírása szerint az „(asszonyok) terhesek lettek, és hatalmas

gigászokat szültek, akik magassága 30 sing (13,5 méter) volt. Ők megemésztették

az emberek kezének minden gyümölcsét. És amikor az emberek már nem tudták

továbbra is kiszolgálni őket, a gigászok ellenük fordultak és megrontották

őket. És vétkezni kezdtek a madarak, vadállatok, csúszómászók és a halak ellen

is, és megemésztették egymás testét, és a vérüket megitták”. Az elszabadult

földi pokol – az emberek, állatok féktelen genetikai összekeveredése – ellenére

a nephilimek Noé korára olyan elválaszthatatlanul összekeveredtek az emberekkel,

hogy Isten csak radikális beavatkozás – az özönvíz – révén tudta tőlük

megszabadítani a Földet.


Ebből is láthatjuk, hogy igen is megrontották az állatokat is. Tehát akkor a Mózes idejében élő szennyezett vérű emberek is hasonlóan cselekedhettek.

2014. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Biztos hallottad, csak nem ugrik be elsőre.

Egyszer valaki filmet is csinált belőle, és a Tévében is volt egy ilyen film Nefilimek címmel.


Azt tudni kell róluk, hogy ők azoknak az angyaloknak voltak a hibrid, illetve "korcs"utódaik, akik elhagyták az égi lakhelyüket, Fizikai, emberi testet öltöttek, lejöttek a földre, és az emberek lányaival kötöttek házasságot, és azok ezektől szültek gyerekeket.


ezeket hívták nefileknek.

ezek igen gonosz és erőszakos emberek voltak, és igen magasak voltak és erősek.

Így nagyon rossz volt abban az időben is élni, mert ezek könyörtelenül elbántak az emberekkel,

akkora méretet öltött miattuk a gonoszság, hogy Jehova özön vizet bocsátott a földre, és Noé és családján kívül senki nem élte túl.


Még is kitalálják, hogy maradtak vér vonalak, ez lehetetlen és kizárt.


Talán tudtam segíteni.

2014. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Talán még annyit, hogy Noé, a felsége, a 3 fia és azoknak feleségeikben nem volt ilyen vér, mert Ők nem származtak ezektől, ezért aki azt állítja, hogy éltek utána az hazudik.
2014. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Azért, mert amikor a Bibliát írták a lex talio törvények voltak "divatban" s nyilvánvalóan ezt propagandizálva Istennek is kegyetlennek kell lennie.
2014. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a magyarázatot, most már értem. A tv adást nem láttam, mert nem igazán nézek tv-t.
2014. jan. 23. 01:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!