Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetségben Isten sokszor...

Az Ószövetségben Isten sokszor miért tűnik olyan kegyetlenek?

Figyelt kérdés

Most néztem a kereresztény filmek.com oldalon a Dávid király életéről szóló filmet. Sámuel próféta által Isten megparancsolja Saul királynak, hogy ölje meg az amalekitákat, férfiakat, nőket, gyerekeket, állatokat, mindenkit. Ezt annyira nehéz olvasni, gyerekeket és nőket is megölni.

Vajon ők mit árthattak?


2014. jan. 22. 06:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Remek. A kérdező most már érti miért nincs gond a gyerekek, nők és állatok legyilkolásával. Kövesd az Urat, talán a Jó Isten megbocsátja...

(Szörnyű, hogy így terjed az ostobaság, pusztul a világ)

2014. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

27%-ban hasznos válaszoló.


"Talán még annyit, hogy Noé, a felsége, a 3 fia és azoknak feleségeikben nem volt ilyen vér, mert Ők nem származtak ezektől, ezért aki azt állítja, hogy éltek utána az hazudik.

"


Nem akarlak megbántani, de ezek szerint hiányos a Bibliai tudásod.

Az özönvíz után másodszor is megtörtént az angyalok egy

csoportjának a földreszállása. Ezt a teóriát erősíti meg a Biblia is: „Nefilek voltak a földön azokban a napokban - és azután is,...” (Mózes első könyve 6,4 új világ fordítás)


További bizonyítékok:


4Mózes 13:33 új világ fordítás:


"És láttuk ott a nefileket is, Anák fiait, akik a nefilektől vannak; úgyhogy olyanok voltunk a magunk szemében, mint a szöcskék, és az ő szemükben is ilyenek voltunk."


5Mózes 3:11


"Mert csak Óg, Básán királya maradt meg a refaiták maradéka közül. Íme, ravatala vasravatal volt; vajon nem Rabbában van, Ammon fiainál? Kilenc könyök a hossza és négy könyök a szélessége, férfi könyök szerint.


Olvasgasd a Bibliát alaposabban és figyelj oda minden egyes részletre.


Üdvözlettel: Apexus

2014. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Kedves scythian.


Kérlek ne értelmezd félre a hozzászólásomat. Egy szóval nem írtam, hogy nem gond a gyerekek és nők megölése.

Azt írtam, hogy már értem, hogy kik voltak a nefilek. Azt én is hiszem, hogy az Úr igazságos, és amikor meghoz egy ítéletet, tudja miért teszi. Persze, akkor is nehéz olvasni, hogy ha egy nemzetben a férfiak harcoltak és jobbára ők gyilkoltak, miért kellett a nőknek és gyerekeknek is meghalniuk. Azért nagyon hálás vagyok, hogy nem abban az időben éltem.

2014. jan. 23. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!