Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint miért...

A keresztények szerint miért bűn a szex? Sok kereszténnyel beszéltem már és mint azt mondta, hogy ha lefekszem egy csajjal akkor az bűn.

Figyelt kérdés

Mi ennek az alapja? Vagy csak a Biblia miatt mondják?

Mi abban a jó ha visszafogják egy férfi vágyait?


Te pl: szexelsz? És keresztény vagy?


2014. jan. 25. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Szia kérdező.


Nem a szexuális élet a bűn, hanem az hogy nem vagytok törvényesen férj és feleség.

Igen a bibliában a Teremtő csak házasságban engedi a szexualitást.

2014. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Talán még annyit, hogy csak a feleségeddel élhetsz nemi életet, mással nem.

ez Isten szava, és aki keresztény életet szeretne élni azokra vonatkozik.

2014. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Gondolj kicsit a nőre is...

Ha kölcsönösen akarjátok (szerelemből) akkor biztos, hogy nem bűn.

Csak ne legyen belőle abortusz, fertőzés, öngyilkosság stb....


A biblia alapján sem a szex bűn. Hanem ha elhagyjátok egymást ill. házasságot törtök.

Egyébként nem érdekel senkinek a szexuális élete.

2014. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy akkor bűn, ha örömszerzésre használjuk a szexet, tehát nem gyereknemzésre, mert akkor "elpazaroljuk" úgy a patront, hogy az nem teljesíti be a feladatát.
2014. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Örömet szerezni nem bűn.

A patron meg magától is elvész.

2014. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Rivulets of Silver Tears

Ha a nő nem akarj akkor megerőszakolom, az meg persze, hogy rossz!

2014. jan. 25. 22:23
 7/15 anonim ***** válasza:

ez a szöveg talán szolgálhat információval témával kapcsolatosan is:

[link]

2014. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
A házasságon kívüli szex a bűn. A házasságban pedig még "kell" is. Azt tanácsolja a Biblia, hogy a férj és a feleség ne vonja meg magát egymástól hosszú időre, vagyis szexeljenek rendszeresen. Van egy egész könyv, az Énekek Éneke, ami kb. a szerelemről, szexről szól, a szerelem beteljesüléséről az esküvő után. Én nem voltam keresztény és szexeltem. Aztán Isten szép lassan megértette velem, hogy miért a házasságra tervezte. Hogy az sokkal értékesebb és én is sokkal értékesebb vagyok.És a pasik is sokkal értékesebbek, minthogy arra használjam őket, hogy nekem ott és akkor jó legyen. Ha valaki igazán tudja, hogy velem akarja leélni az életét, akkor elvesz és nem tanakodik hogy hádeee mivan.Én nem akarok évekig járni valakivel hogy vagy lesz-e házasság vagy nem. Addig meg megismerjük a másikat, anélkül, hogy a szex elhomályosítaná a józan ítélőképességünket. Voltam olyan kapcsolatban, aminek rég vége lett volna, ha nem lett volna szex és sokkal kevesebb fájdalommal és elpocsékolt idővel járt volna mindkét félnek. Azóta nem fekszem le senkivel mióta ezt megértettem. Amikor férjhez megyek, a srácnak meg nem kell majd aggódnia hogy megkap-e mindent otthon. A boldogító igen az ágyban is elég boldogító lesz.
2014. jan. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És mi van ha el akar(sz) majd válni? :)
2014. jan. 26. 02:43
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

"Nem a szexuális élet a bűn, hanem az hogy nem vagytok törvényesen férj és feleség.

Igen a bibliában a Teremtő csak házasságban engedi a szexualitást."


de miért csak ott engedi? mitől más az,mint házasságon kívül?

2014. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!