Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a Jehova tanúival, hogy nem vagyok kiváncsi a mondókájukra? Olyanok, mint aki süket, nem hallja meg, csak azt, amit meg akar hallani. Hogy ne jöjjenek, ne zaklassanak, nem értik.

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 10:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Péter.

Nem kérte?

DEhogy nem, akkor minek küldte ki kettesével őket, hogy keressék meg az arra méltókat.


S Ő maga is ment házról házra, ajtóról ajtóra a királyság jó hírével,

sőt Pálnál írja, hogy szakadatlanul folytatták házról házra faluról falura a jó hír prédikálását.

akkor Ők is zaklatták az embereket.

Penu

2014. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Ugye tisztelt hozzászóló nekem is van némi beleszólásom a saját életembe ? Akarat és cselekvés szabadságommal élve. Nem Sosem leszek Jehova tanúja. Nem kell a füzetecskétek, ha mégis valamikor bármikor akármikor Istenről akarok hallani, akkor azt a Katolikus, Református egyházban bármikor megtehetem. Nem lépcsőházakban, utcán, buszmegállókban stb. Képzett, teológiát végzett hozzá értő

emberek foglalkoznak ott a Bibliával, igaz, ma már nem latinul, mint azt nem is olyan rég még hallgatni lehetett, de sebaj. Ők legalább meghagyják a szabad akaratomat, ha akarok megyek a templomba, ha nem, akkor sincs semmi baj.Ti viszont olyan erőszakosak vagytok, hogy le sem lehet titeket vakarni. Valaki biztosan jól él belőle.

2014. jan. 28. 19:43
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Valaki jól él belőle:


Senki nem él jól belőle,

Ha észre vetted volna a kiadványainkat nem pénzért adjuk, hanem ingyen.

Non profit vállalkozás.

Istent nem lehet pénzzel meg venni.


s úgy döntesz ahogy szeretnél.

Igen jogod van hozzá, De nekünk ezt a munkát parancsba adta a megváltó, ezért ne haragudj, nem lehet nemet mondani,

Vagy is lehet, de annak következményei vannak:

(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám. Bizony, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!


szép estét.

2014. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Kedves Penu, az "isten királyságát támogató bibliai érvelés" semmit nem ér, ha nyomulással, erőszakossággal párosul. Először mutasd be a cselekedeteiddel, szereteteddel, pozitív hozzáállásoddal az igazságot és utána beszélj róla. Hidd el az emberek kérdezni fognak, tapasztalatból beszélek. Az "alkalmas idő" nem azt jelenti, hogy neked alkalmas, hanem azt, hogy a másiknak! Első a tett, második a beszéd.


Üdv. Péter

2014. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
És még akkor is lehet a vallásra nemet mondani. Vallás nélkül is lehet erkölcsös életet élni, nem valláserkölcs, világi.Én sem nyomom le senkinek a torkán erőszakkal amit nem akar "megenni". Tudod, az már állatkínzás, mint a tömött liba-kacsa. Bizonyára minden oka meg van az Istenben hívőnek, hogy higgyen valamiben, valakiben, és aki nem azt teszi, nem áll szóba imában egy általa soha nem látott, nem hallott, nem érzékelt képzeletbeli lénnyel akit Istennek neveznek, vele sincs semmi baj.
2014. jan. 29. 09:12
 16/30 A kérdező kommentje:

A nagy számok törvénye alapján mindig lesznek olyanok akiket sikerül meggyőzni arról, hogy neki másokat kell meggyőznie arról, hogy azoknak másokat kell meggyőznie arról, hogy azoknak másokat kell meggyőznie arról... egyszerű a képlet.


Ez valami kényszer ? Szenvedély ? Bizonyítási vágy ? Megfelelni vágyás ? Mindenképpen erőszak.

2014. jan. 29. 09:19
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azt gondolom mindegyik bennük van, amit leírtál. Én 25 éve tértem meg, és tudom azt, hogy azóta nagyon sok ember életére pozitív hatást gyakoroltam, és sokan jobb emberré váltak általam. Soha nem kopogtattam be ismeretlenül másokhoz, és nem zaklattam senkit a hitemmel, ennek ellenére naponta teszek bizonyságot másoknak, akikkel ilyen dolgokról tudok beszélgetni, mert érdeklődnek!


Üdv. Péter

2014. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


A válaszodra, egy biblia verssel válaszolnék, hogy a tanúk miért végzik ezt a munkát, de előtte elmondom, hogy Jézus ezt a munkát el indította, és parancsba adta a világméretekben történő végzését is.


Péter szavai jogosak, hiszen nagyon fontos a példa mutatás az tény, viszont aki nem él példás életet, annak hiába való lesz a munkája, de az nem mentesít attól, hogy ezt a munkát Jézus minden követőjére rá bízta, nem csak "papi osztályra"


Példa mutatásról pedig annyit, hogy nem szerettem volna erről írni, mert ez nem dicsekvés tárgya, hogy jót teszek és mennyit. A Teremtőnek kell látnia, De a környezetemben kedvelnek az emberek, mert segítek amiben tudok, idősebbeknek bevásárolok, csekket feladok, ha kórházba kerül az egyik szomszédom meglátogatom, pedig nem a hit testvérem, és nem Én vagyok az egyetlen olyan Tanú aki tesz ilyeneket.


a katasztrófa területén ha segíteni megyünk, ott sem kizárólag a testvéreknek segítünk, hanem a környéken élő embereknek is, a honlapunkon rendszeresen beszámolunk a katasztrófa területén végzett munkákról.

Csak az emberek nem tudnak róla, mert mi nem hívjuk a médiát, hogy nagy dobra verje a tetteinket. elég ha az Atya látja,


S zár szóként csak annyit, hogy ha ez zaklatás, akkor Jézus is zaklatta az embereket a Tanítványaival együtt, ugyan is Ők is végezték a nyilvános, és a házról házra, ajtóról ajtóra a szolgálatot, amit Jézus parancsolt.


Kedves Kérdező, azt íród, hogy egy "világi" ember is tud jó lenni.

Igen, De engedd meg, hogy Jézus szavait idézzem amit az özönvízről mondott, és elhiheted hogy ott is voltak "jó" emberek a maguk elgondolása szerint, még is meghaltak, Csak Noé menekült meg, ahogy a biblia írja:


(1Mózes 6:22) 22 És Noé mindent úgy tett, ahogyan Isten parancsolta neki. Pontosan úgy cselekedett.


PONTOSAN úgy tette, nem hagyott semmit figyelmen kívül.

S Noét is ezért akarták megverni, mert megmondta az embereknek, hogy ha nem változtatnak, akkor az özönvíz lezárja az életüket.

Jézus azt mondta, ahogy a Noé idejében az emberek ettek ittak, házasodtak, gyermeket neveltek, STB, vagy is tették a minden napi dolgukat, és nem vettek észre semmit, csak amikor eljött az özönvíz, és mindnyájukat elragadta, hasonló lesz Jézus idejében is.


Istent soha sem a számok érdekelték, hiszen mindig kevesen voltak a megmentettek, hanem az ENGEDELMESSÉG.


Penu

2014. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Miért prédikálunk?

Mert Isten ezt látja jónak a figyelmeztetés terén, mindig is embereket használt fel a bibliai időkben mások figyelmeztetésére.

De hogy lásd Isten miért gondolja így:


(1Korintusz 1:21) . . .az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.


az embereknek bolondság, amit Isten jónak lát,

De Istennek is bolondság, amit az ember lát Jónak:


(1Korintusz 1:18-20) 18 A kínoszlopról való beszéd ugyanis bolondság azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik megmentésben részesülünk, Isten ereje. 19 Mert meg van írva: „El fogom veszteni a bölcsek bölcsességét, és félretolom a műveltek intelligenciáját.” 20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol ennek a világrendszernek a vitázója? Nem tette-e bolondsággá az Isten a világ bölcsességét?


(1Korintusz 1:22-25) 22 Mert ahogy a zsidók jeleket kérnek, úgy a görögök is bölcsességet keresnek, 23 de mi az oszlopra feszített Krisztust prédikáljuk, aki a zsidóknak ok a botránkozásra, a nemzeteknek pedig bolondság; 24 az elhívottaknak azonban — zsidóknak és görögöknek egyaránt — Krisztus, az Isten ereje és az Isten bölcsessége. 25 Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az embereknél, és az Isten „gyöngesége” erősebb az embereknél.


(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám. Bizony, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!


(Példabeszédek 14:12) 12 Van olyan út, mely egyenesnek látszik az ember előtt, de a vége halálnak útja.

2014. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
2014. jan. 29. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!