Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui! Tényleg nem...

Jehova Tanui! Tényleg nem mehettek olyan helyre látogatòba (családtaghoz) ahol két ember nincs összeházasodva csak együtt élnek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Ez nem igaz! Honnan szedik egyesek az ilyen teljesen alaptalan állitásokat?

Vagy egyszerüen csak heccelödni szeretnének?

Mindenki ugy él körülöttünk, ahogy akar, és nem akarunk kifutni ebböl a világból!

Tehát nem zavar minket más élete és düntése, tisztelünk mindenkit, mint embertársainkat!

A közeli barátainkat pedig persze, hogy megválogatjuk!

2014. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem nem ne èrtsd fèlre nem heccböl kèrdem! Nènèm nem jön megnèzni minket mig össze nem hàzasodunk mert ö tanu ès azt mondta hogy ilyet naluk nem szabad!Akkor nyugodtan megmondhatom neki hogy ez nem igaz?Ès jöhet?Fontos lenne irj gyorsan kèrlek, köszönöm!
2014. jan. 28. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez természetesen nem igaz.
2014. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szeressük egymást ***** válasza:
100%
Lehet hogy mindenhova bekopog, csak hozzátok nem. :-D
2014. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szervusz.


A Nénéd, gondolom az egyik szülőd, testvére.


Üzenem neki, mint Jehova egyik szolgája, hogy ilyen szabályokat sehol nem állítottak fel a Tanúk, mert nem Bibliai tanítás.

az Én lányomék sincsenek összeházasodva, és rendszeresen látogatom őket, és ők is jönnek hozzám.

Sehol nincs leírva, hogy a rokonaidat mert nem keresztény életet élnek ne látogasd, ez a kiközösítettekre vonatkozik, nem azokra, akik nem tartoznak Isten népéhez.


Pál írta:

(1Korintusz 5:9-11) 9 Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, 10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek.


Itt azt írja, hogy aki testvér létére él helytelenül, azokkal ne társalogjunk, nem a világban élőkről van szó, mert akkor akár kimehetnénk egy lakatlan szigetre lakni.


Hogy miket ki nem találnak?....Szörnyű...

2014. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

Meglátogathatjuk az ilyen személyeket.

A nénéd pedig nem tudom, miért gondolja igy, azt ö tudja, hogy van e valamilyen nyomós oka rá, de ha csak ennyi a történet, amennyit elmondtál, attol még nyugodtan meglátogathat...

2014. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat nagyon hàlàs vagyok :-) nem tettem neki rosszat szeretjük egymast ès èpp ezèrt nem èrtem a dolgot mièrt hazudott,mert ezek szerint hazudott :-(
2014. jan. 28. 16:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

Megkérdezhetem, hogy miért nem házasodtatok össze?

2014. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mèg nem volt rà idönk mire megkapnank az idöpontot a jegyzönèl a szerelmemnek vissza kell utaznia külfödre ahol jol fizetös munkaja van!Jövöre lessz esküvönk!Az eljegyzès mar megvolt!
2014. jan. 29. 17:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Meglepődtem volna ha azt mondják igaz, mert egyszer hozzánk is feljöttek (bár igét hirdetni), de előtte már tudták, hogy a barátnőmmel élek együtt :)

21/L

2014. febr. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!