Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Jézus film áll legközel...

Melyik Jézus film áll legközelebb a valósághoz szerintetek?

Figyelt kérdés
Melyik az a film amelyik a Biblia szerint leginkább tükrözi a valóságot? És mi a véleményetek a Mel Gibson rendzte Passio ról? Túl katolikus lenne,vagy túl antiszemita? Vélemények? És a Jehova tanúi szoktak nézni ilyen filmeket,vagy nekik vannak hasonló filmjeik Jézusról?

2014. jan. 31. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a Passio cimu film ami legelethubben mutassa be a torteneseket.

Az utolso kerdesed miert pont a Jehova tanuinak cimezted? Miert nem mondjuk a mormonok, muzulmanok, hindik, stb?

Nem vagyok Jehova tanuja, de kicsit provokativnak erzem a kerdesed masik felet. Semmi szukseg erre, hidd el. Ok is embertarsaink, akiket egyenloen kell kezelni.

2014. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék! :) azért említettem meg0tanúkat mivel még nem láttam egyetlen olyan filmet sem ahol Jézust oszlopra szegezik. Ezért tértem ki a tanúkra és ebben nincs semmi provokatív én úgy gondolom. Csak kíváncsi lennék ha esetleg van e nekik hasonló Jézusról szóló film ahol a Bibliájuk szerint forgatták. Ennyi és nem több. :)
2014. jan. 31. 21:13
 3/17 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Egyértelműen Zefirelli: Jézus élete. Nagyon jól alkalmazza gyakorlatban Jézus példabeszédeit a tanítványokon és a többi szereplőn keresztül!


Üdv. Péter

2014. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi Péter! :) Én is nagyszerű alkotásnak tartom a Zefirelli változatot. Gyerekként láttam először és akkor elég melyen beleéltem magam. Persze most már tudom,hogy csak egy film de akkor abban a korban a valóságot láttam. :)
2014. jan. 31. 21:28
 5/17 anonim ***** válasza:
2014. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként kedves első válaszoló, katolikusokat is említettem a kérdésben meg antiszemitákat. Ezt nem tetted szóvá. Viszont a Jehova tanúival szemben provokációval vádoltál alaptalanúl. Úgy érzem,hogy te vagy az aki provokál. Tanú vagy vagy sem,én azt nem tudhatom....de van némi kételyem ezzel kapcsolatban. Engem csak egy film érdekelt és nem a vita. Jó ejt!
2014. jan. 31. 21:49
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves 5 válaszoló. :) köszönöm a linket.
2014. jan. 31. 21:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az Evangéliumokat elolvassuk, akkor sajnos meglehetősen szánalmasra sikerültek még a legjobbak is. Mondanám, hogy túlságosan vallásosra. Azt értem ezalatt, hogy annyira beijedtek a Jelenések könyvének a figyelmeztetésétől (Jel 21,18), hogy nem merték használni a fantáziájukat, pedig anélkül nagyon nehéz az Evangéliumot megfilmesíteni. Például, a következőket hogyan lehetne filmre vinni fantázia nélkül?

"Az est beálltával pedig vivének hozzá sok ördöngőst, és egy szóval kiűzé a tisztátalan lelkeket, és meggyógyít vala minden beteget"(Mt 8,16)

"A nap lementével pedig, mindenek, akiknek különféle betegeik valának, ő hozzá vivék azokat; ő pedig mindegyikőjükre reávetvén kezeit, meggyógyítá őket. Sokakból pedig ördögök is mentek ki, kiáltozván és mondván: Te vagy ama Krisztus, az Isten Fia! De ő megdorgálván, nem engedé őket szólani, mivelhogy tudták, hogy ő a Krisztus." (Lk 4,40-41)

"És alámenvén ő velök, megálla a síkságon, és az ő tanítványainak serege és a népnek nagy sokasága egész Júdeából és Jeruzsálemből és Tírusnak és Sídonnak tengermelléki határából, akik jöttek, hogy hallgassák őt és meggyógyíttassanak betegségeikből. És akik tisztátalan lelkektől gyötrettek, meggyógyulának. És az egész sokaság igyekezik vala őt illetni: mert erő származék belőle, és mindeneket meggyógyíta." (Lk 6,17-19)

"És nagy sokaság megy vala hozzá, vivén magokkal sántákat, vakokat, némákat, csonkákat és sok egyebeket, és odahelyezék őket a Jézus lábai elé; és meggyógyítá őket, Úgy hogy a sokaság álmélkodik vala, látván, hogy a némák beszélnek, a csonkák megépülnek, a sánták járnak, a vakok látnak: és dicsőíték Izráel Istenét." (Mt 15,30-31)

"Monda nékik Jézus: Én vagyok. Ott állt pedig ő velök Júdás is, aki elárulta őt. Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének."(Jn 18,5-6)

"És ímé nagy földindulás lőn; mert az Úrnak angyala leszállván a mennyből, és oda menvén, elhengeríté a követ a sír szájáról, és reá üle arra. A tekintete pedig olyan volt, mint a villámlás, és a ruhája fehér, mint a hó. Az őrizők pedig tőle való féltökben megrettenének, és olyanokká lőnek mint a holtak. Az angyal pedig megszólalván, monda az asszonyoknak: Ti ne féljetek; mert tudom, hogy a megfeszített Jézust keresitek. Nincsen itt, mert feltámadott, amint megmondotta volt. Jertek, lássátok a helyet, ahol feküdt vala az Úr." (Mt 28, 2-6)


Jézus szolgálatának legalább a felét tette ki a betegek gyógyítása és a démonok kiűzése. Az Őt bemutató hiteles filmből ez is kiderülne. Ezzel szemben még a legjobbak is úgy állítják be, mintha ezt Jézus csupán mellékesen művelte volna, pedig ez az Evangélium üzenetéből igencsak lefarag (Jel,19).


Ha ezektől eltekintünk akkor mindegyikben van érték, kivéve egy régi olasz változatot, ami Máté evangéliuma címmel ment évekig a filmmúzeumban. Az lassú, unalmas és nagyon vallásos volt, senkinek sem tudnám jó lelkiismerettel ajánlani.


Mel Gibson Passiója túlságosan brutális, bár ebből a szempontból hiteles, mégsem igazán az Evangéliumot közvetíti. A feltámadásra inkább csak utal az utolsó filmkockákkal, noha nem spórolt azokkal a kegyetlen korbácsolás, a bántalmazások és a keresztre feszítés bemutatása során.

2014. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem vagyok tanu es olvasd el figyelmesebben a kerdesed. Egy szot sem kerdeztel a katolikusoktol es antiszemitaktol. A kerdesed utolso mondata viszont egyertelmuen a Jehova tanuinak van celozva.
2014. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Szívesen :)

Istenhez amúgy az fog közelebb vinni, ha elkezded a Biblia olvasást és az imádkozást. Van amikor a filmek is segítenek, de ne az legyen az elsődleges "iránymutató" :)

2014. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!