Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Jézus film áll legközel...

Melyik Jézus film áll legközelebb a valósághoz szerintetek?

Figyelt kérdés
Melyik az a film amelyik a Biblia szerint leginkább tükrözi a valóságot? És mi a véleményetek a Mel Gibson rendzte Passio ról? Túl katolikus lenne,vagy túl antiszemita? Vélemények? És a Jehova tanúi szoktak nézni ilyen filmeket,vagy nekik vannak hasonló filmjeik Jézusról?

2014. jan. 31. 20:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A 6 os válaszolónak is köszönöm. És igen van igazság abban amit ír.
2014. jan. 31. 22:13
 12/17 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss kedves első válaszoló de tudom mit kérdeztem. Neked kellene odafigyelned,hogy mit olvasól. Ha nem vetted eddig észre felhívom a figyelmed,hogy nem direkt a Jehova tanúihoz fordultam a késéssel hanem azt kérdeztem,hogy "Jehova tanúinak vannak e...!??" viszont egy katolikusnak több joga lett volna megvádolni mivel őket jobban érinti a szöveg tartalma mint a Jehova tanúit. De lényegtelen...ha te úgy gondolod,hogy provokáltam akkor maradj meg ebben a hitben. Már leírtam,hogy mi érdekelt a tanúkkal kapcsolatban. Ha neked ez nem elég akkor nagyon sajnálom. De ne vádolj olyasmivel ami nem igaz,ha megkérhetlek. Köszi!
2014. jan. 31. 22:29
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egyik sem igaz, ne higgy bennük. Ha van olyan film Jézusról, ahol csak szimplán ember és ember fia, akkor az közelebb áll a valósághoz.
2014. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nekem az a véleményem, hogy a Jézusról szóló filmek között a Zefirelli: Jézus élete a leghitelesebb, még akkor is, ha Jézust kereszten ábrázolják. Miért? Mert Jézus személyiségére teszi a hangsúlyt, nem a látványosságra és a brutalizmusra mint a többi modernebb Jézus filmekben.

Szeretem még a Mózes életéről szóló filmet is, és az Eszter életéről szólót is. Elég hitelesek. Kevéssé térnek el a Bibliától.

Nekünk tanúknak csodálatos filmeink vannak,(sok) a jw.org-on megtalálhatod, például: Mit kezdjek az életemmel.., vagy, Hogyan szerezhetünk igaz barátokat. Egy egy bibliai rörténetet dolgoz fel, amelyeket átültet a mai időnkbe: hogyan tudnánk az életünkbe alkalmazni, illetve utánozni a hitüket.

2014. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tamás321 ***** válasza:
Nekem a 85-ben készült Jézus Élete című amerikai film a kedvencem, ahol Sinkovits Imre a mesélő és Jézus magyar hangja Szakácsi Sándor.
2014. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) a tanúknak is.
2014. febr. 1. 13:29
 17/17 anonim ***** válasza:
54%

Egyik sem. A legrosszabb a Passio, az Gibson saját Jézusa.

Még nem csináltak élethű Jézus filmet, majd Paul Verhoeven jön ki az igazival pár év múlva.

Csodáktól, isteni felruházástól mentes próféta, ördögűző Jézus lesz, az igazi.

2014. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!