Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, titeket ez nem zavar?

Ateisták, titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Amikor fiatalabb voltam, úgy gondoltam hogy később több időt fogok szentelni a vallások kutatására, és majd csodálatos módon rátalálok a hitemre, de ez egyre kevésbé érdekel mert az egész vallás-dolog túlságosan emberközpontú ahhoz, hogy komolyan vegyem.

Persze nem zárom ki, hogy Isten az űrben kering ahogy a Repülő Spagettiszörny létezését sem, de gondolom ez már elégszer meg lett vitatva.

De a lényeg, hogy a hívőknek legalább ott van a Mennyország, bár nem mintha annyira vonzana a Mennyország gondolata de az legalább valami. Rendben, az, hogy az örökkévalóságig szedegethetek virágot valami réten Ilonka nénivel nem a legjobb dolog, amit el tudok képzelni mint halál utáni alternatíva de mégis...

Szóval titeket nem zavar a bizonytalanság, hogy nem tudjátok mi lesz, miután meghaltok, vagy pedig nem zavar még jobban, ha az a meggyőződésetek hogy semmi nem lesz, más szóval game over, finito?



2014. febr. 5. 13:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha isten lennél, nem kényszerülnél még látszólagos halálra sem.
2014. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"I'm not scared of dying,

And I don't really care.

If it's peace you find in dying,

Well then let the time be near.

If it's peace you find in dying,

And if dying time is here,

Just bundle up my coffin

'Cause it's cold way down there.

...

Now troubles are many, they're as deep as a well.

I can swear there ain't no heaven but I pray there ain't no hell.

Swear there ain't no heaven and I pray there ain't no hell,

But I'll never know by living, only my dying will tell."


Remélem tudsz angolul, amennyiben még sem, akkor google fordító :D

Nem félek attól, hogy a halál után semmi sincs. Miért kéne?

2014. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy meg fogok halni látszólag?
2014. febr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenki alkalmas a vallás elfogadására. Valamikor 25-30 éve olvastam az IPM-ben, s azóta egyre több bizonyítékot találok rá, hogy az emberi agy bizonyos pontjának a hőmérsékletétől (vérellátásától?) függ, hogy valaki mennyire alkalmas a hit elfogadására. Én pl semennyire. Nagyanyám, aki szegény végtelenül vallásos volt, egy agyvérzés után vesztette el a hitét. Egy közeli barátomnak agydaganata volt. Kigyógyult, de mára ő is ateista, míg egy másik, akinek baleset következtében sérült meg a feje, mélyen vallásos lett.
2014. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem zavar. Ha nincs mennyország a halál után legalább békében nyugodhatok :D
2014. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az egész mennyország/pokol dolgot arra találták ki, hogy foghassák valamire a történéseket, és a viselkedésüket még anno a középkorban.


A kérdésedre a válaszom az, hogy se ateista nem vagyok ugyan se más, de nekem az az elméletem, hogy reinkarnálódunk. Ha belegondolsz, élsz itt 70-80 évet átlagosan, tudattal, érzésekkel, tapasztalatokkal, jó dolgokkal és traumákkal egyaránt, aztán meg egyik pillanatról a másikra megszűnsz létezni testileg- lelkileg? Neeem, bízom benne, hogy ennél több értelme van annak, hogy van lelkünk minden velejárójával együtt..

2014. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
90%

"Szóval titeket nem zavar a bizonytalanság, hogy nem tudjátok mi lesz, miután meghaltok"

Ezért is van sok hivő, erre épülnek a vallások. Az emberek nem tudják vagy nem szeretnék elhinni azt hogy a létezésük jelentéktelen. Az magunkat magassabb rendünek gondoljuk annál minthogy megszületünk élünk pár röpke évet aztán kimulunk mint bármely más primitivebb lény...

Vagy egyszerüen csak megnyugvást ad a tudat hogy vár ránk a földi élet után is valami, ami akár jobb is lehet.


Én inkább biztosra megyek és élvezem a "földi" életemet, de azt ugy ahogy én szeretném, nem holmi évezredes ócska könyvek tanitásai után!

2014. febr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavar, mert úgy látom mindig csak mások halnak meg, nem én.
2014. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 HungryJabba válasza:

engem csak a dealered száma érdekel....megkaphatnám?

én is olyat akarok szívni mint te....😜

2014. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!